Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha terhesen két tanúval...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha terhesen két tanúval gyorsan szeretnénk összeházasodni, mit kell tennem?

Figyelt kérdés
Valaki azt mondta, hogy ügyfélfogadási időben bemegyünk a párommal meg a két tanúval és összeadnak, feltétele, hogy meglegyen a terhes kiskönyv. Igaz ez, vagy itt is megvan, hogy előbb nyilatkozunk, várunk, megyünk amikorra kértük az időpontot.
2010. aug. 3. 09:00
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Nem így terveztük, és smucig vagyok, mert intéztük volna az apaságit, szülés után nyugisan szerettünk volna esküdni, viszont most az anyakönyvvezető olyan papírkupacot olyan áron sorolt el, hogy a párom a második gyerekét is a nevére vehesse, hogy köszönjük nem kérünk belőle.

És igen, második baba, viszont az esküvő nem két tanúval, hanem a fél faluval nem egy olcsósági hullám, a pénz meg másra kellett... A második kicsi meg nem kérdezte "jókor jövök, ugye nem baj, hogy törölni kell az esküvőt", és evidens, hogy baba nem esküvő.

2010. aug. 3. 09:04
 2/15 anonim ***** válasza:

Nálam így volt:

bementem az anyakönyvvezetőhöz, adott egy időpontot (kb 1 hét múlvára) és összeadott minket. Előre veszik a babásokat úgy tudom.

Sok boldogságot!:)

2010. aug. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hol laksz,de nekünk Bp.-en,a IV.ker.-ben gyorsan és minden gond nélkül megoldható volt.Én 7 hós terhes voltam,egy hétfői napon bementünk,és pénteken meg is volt a szertartás,2 tanúval.Vinni kell születési anyakönyvi kivonatot,amennyiben elvált vagy jogerős végzést a bontóperről,(vagy a házassági anyakönyvi kivonatot kikéred,és arra rá van vezetve az ügyiratszám),ha hajadon,a lakcím szerinti illetékes okm.irodából azt igazoló papírt,lakcímkártyát,személyit.Ott írtunk egy kérvényt(2000 ft-os illetékbélyeg kell rá),hogy ezért és ezért kérnék a sürgősséget(ha terhes vagy,írsz egy kérvényt,és beviszed a kis könyvedet nem kell kivárni a 30 napot)és kész.Az anyakönyvvezető nőci mondta,hogy ezt mindig pozitívan bírálják el(ezért is adott rögvest időpontot).Szóval biztos,hogy nincs akadálya.Sok boldogságot a házassághoz,és a babához is.2 gyerekes anyuka
2010. aug. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ez most már tényleg ilyen gyorsan megy? Nálunk volt 30 nap várakozási idő (2 évvel ezelőtt), állítólag akkor törvényileg kötelező volt kivárni a 30 napot, legalábbis nekünk ezt mondták.
2010. aug. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Annyira nem sürgős, hogy ne tudjuk kivárni a türelmi időt se, még jócskán van időnk, csak fura volt, hogy a nemterheseknek 30napokat kell minimum várni, hogy egybekeljenek, a terhes kismamáknak meg 1-2napot, hetet.


Az anyakönyvvezető nem tudja hivatalból megkérni az igazolást, hogy hajadon, nőtlen a pár? Ez is ritka furcsa, hogy nem látják egymás rendszerét.


Amúgy nálunk aranyos az anyakönyvvezető, ismerjük, és már "megvan" a házassági okmányunk, csak arra vár, hogy bemenjünk érte, ezért is piszkál mindennel, hátha rávesz minket az esküvőre. És mivel Ő dönt, nem kekeckedhetünk vele, persze az utcán csípkelődünk, hogy mégis.

2010. aug. 3. 09:22
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Anyakönyvvezető nem lát be más életébe, rendszerébe, de nem is kell. A delikvens köteles ezt magának elintézni, hogy tudja magát igazolni, elvált, vagy hajadon/nőtlen. A 30 nap várakozási idő nem is olyan rossz, mert van aki meggondolja magát idő közben. A rövidebb várakozási időt kérelem alapján jegyző ítéli meg. Van buta kérés, hogy miért akarnak hamarabb házasodni, de ez igen ritka. Szerintem egyszerűbb összeházasodni, mint egy rakat papírt azért kitölteni hogy a gyerek az apa nevére kerüljön.

Szerintem ha bemész az anyakönyvvezetőhöz elmond neked mindent. :)

2010. aug. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Azért furcsa, mert ugye az anyakönyvvezető adja össze a párokat, elvileg az örök papír, rávezetődik ha elválnak a párok, érvénytelen már, látja a válásokat így. Plusz rajta keresztül futnak élők holtak, így nem értem, hogy ha hajadon vagyok, nincs papíron párom azt ő miért nem látja a rendszerben, csak az önkormányzat és fordítva...

Mert pl az apeh és az oep, onyf össze tudott dolgozni akkor ezek a népesség "nyilvántartok" miért nem tudnak.


Persze elintézi az ember magának, elmegyek érte, bár vicces lesz egy napig ülni a kicsivel meg a nagypocival... Nálunk nem csipkedik magukat... Míg ha a rendszerük látná egymást neki csak az illetéket kéne elkérni, meg nyomtatni. Annyira megtudják bonyolítani, amit lehetne egyszerűbben és gyorsabban is csinálni.

2010. aug. 3. 09:37
 8/15 anonim ***** válasza:

Levélben is el lehet intézni. Kérelmet írsz, illetéket csatolsz, feladod a postán, kb ennyi.

Én továbbra is fenntartom azt, hogy intézze magának az ügyfél. Bár van olyan, hogy két anyakönyvvezető egyeztet. Azért is jó rendszer -az amerikaival ellentétben- mert nem szokott megtörténni a bigámia.

2010. aug. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Mindenesetre ma bemegyek megkérdezem az anyakönyvvezetőt, hogy milyen papírokat felektől az esküvőhöz. kiadom ukászba a páromnak, hogy ami rá vonatkozik azt intézze. Ha nem pattogtatok ostort:D Férfi, ej ráérünk arra még, egy héttel a fiunk szültése előtt eszébe jutott, hogy egy nap korábban kell hazajönni mert apaságit csináltatunk, és végre szólt bent előbb eljön, a 12.héttől téma volt...
2010. aug. 3. 09:52
 10/15 A kérdező kommentje:

Na, megkérdeztem az itteni, de egy másik hölgyet: Nálunk elviekben csak a szemig, lakcím, szül kiv kell a polgárihoz, minden mást hivatalból ő intéz.

Az apaságihoz ő nem kérne semmi mást, csak amit az esküvőhöz kérnek, mert hivatalból ő ellenőrzi a családi állapotokat:D

2010. aug. 3. 10:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!