Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A barátommal esküvőt tervezünk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátommal esküvőt tervezünk, vagyis csak terveznék. Akkor most ki fizessen mit?

Figyelt kérdés

Mi párommal kis esküvőt szerettünk volna. Mi,2 tanu mega szülök és testvérek. Majd uttána egy vacsi. Ezt mi fizettük volna ketten.

De párom szülei ebbe nem egyeznek bele,kell a dínom dánom mert megszólnak a rokonok :S,és az esküvőt a szülőknek kell állni 50%-50%-ban. Igen ám,de míg páromék rokonai vannak vagy 100an,addig az én részemről csak anyukám,két testvérem ( 11-13 évesek),és a legjobb barátnőm meg annaka barátja jönne. A szüleim elváltak és apám családjával nem tartom a kapcsolatot-így őket megse hívnám.

Mondtam anyósnak h nem fair h én anyummal is kifizettetnék az esküvő felét mikor az én részemről alig lesznek az esküvőn. Mondjuk jól állunk anyagilag mi is,de akkor is!

Így már nem is akarom az egész esküvőt se,a párom meg tökre belelkesült az anyja nagy felhajtása miatt,ő most jobban akarja mint bármikor.

22/L


2010. aug. 6. 17:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
14%

Szia, én és a párom is most fogunk összeházasodni :)

és ha kell esküvői ruha, nézd meg ezt .


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Egyszerűen gyönyörűek :)

2010. aug. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
aha,tényleg szépek,de nekem most nem ez a problémám
2010. aug. 6. 17:13
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen egyet értek veled, nem értem az anyósod minek szól bele.

Nem az ő esküvője, hanem a tiéd.

2010. aug. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

amit mi a párommal kitaláltunk,sztem teljesen jó lett volna. De most h anyós így belelendült a párom is a nagy esküvőt akarja. És mi hiába álllunk jól anyagilag nem érzem fairnek h anyám fizessen egy csomó pénzt h a párom rokonai egyenek igyanak,mikor az én részemről meg alig lesznek.

Mondtamanyósnak h akkor arányosan legyen fizetve,de ő azt mondja h úgy szokás h a szülők felesbe állják,meg stb...

Így már nem is nagyon akarom ezt az egészet.

És ez miatt a barátommal is sokat veszekszünk. Ő azt mondja h már nem szeretem,azért nem akarok hozzámenni,pedig nem erről van szó. csak nem tetszik ez a lehúzás.

2010. aug. 6. 17:19
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
Bocsi, visszatérek a te kérdésedre, beszéljetek velük, mond el neki mi a problémád, mert végűlis igazad van! legyél kemény ;)
2010. aug. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

1. ha kis esküvőt akartok, legyen kicsi

2. a költségek felezésekor gondolj arra, hogy a nászajándékot a nagyobb rokonságtól közösen kapjátok - ott sem fogjátok számolgatni, hogy a te hozzátartozóid 5-en vannak, a párodéi meg 105-en. Az már közösen szerzett jövedelem lesz, 50-50%-ban.

2010. aug. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A szülők fizetnék a nagy lagzit?Mert ha igen,akkor mindegy hogy "jönnek" a közös ajándékok,az anyukádnak akkor is kiadás a lagzi.

Ha meg ti fizetnétek a nagy lagzit is,akkor pedig az anyós milyen alapon szól bele a ti kiadásotokba.Ne ő ossza már be se a ti se az anyukád pénzét.Ha nagy lagzit akar,akkor fizesse ki.

Ami pedig a leg fontosabb,az a legnagyobb gond,hogy a párod miért arra hajlik amit az anyukája mond,miért nem tartja ahhoz magát amit ti ketten beszéltetek meg.Az nagyon nem lesz jó hosszú távon ha ennyire az anyukája befolyása alatt van.

Egy esküvőn,lakodalomban nem a szülők által kiválasztott vendégek szoktak lenni.

Ha mulatni akar a kedves anyósjelölt,akkor esetleg az esküvőtök után egy-két héttel szervezhetne egy családi-baráti összejövetelt,amin megünnepelheti az általa meghívott vendégekkel,hogy megnősült a fia.

2010. aug. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia.

Nálunk pont ugyanez van!!!Mióta anyós elkezdte,hogy nagy esküvő,a párom nem is akar hallani másról.Mondjuk nálunk pénz sincs nagyon egyik részről se,de mondja ő:majd előteremtik.Szüleim meg közölték,hogy nem tudnak erre több száz ezret adni (3 teso még otthon lakik...stb),és én is mondtam,hogy nekünk sincs pénzünk (költözni akarunk és van egy fél éves lányunk).De ő mást nem tudunk vele tenni.

Tanácsom (ami nálunk úgy tűnik bevállik) : beszélj a pároddal.Hisz emiatt vitatkoztik!Pedig ennek a napnak örülni kellene,várni kellene.....

2010. aug. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Igazából nem értem miért nem b...szol az asztalra. Te esküvőd vagy nem ? Vigyázz, mert anyósod ugyanígy másban is a nyakadra fog ülni. Egyébként ne, eszedbe ne jusson anyudékat belerángatni egy ekkora költségbe. Ha elfogadod a nagy lakodalmat akkor a drágalátos anyósod fizesse a saját rokonságát. ti meg a tieiteket.
2010. aug. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mondd ezt: 70% 30% Nektek 30 mivel ti kevesebben lesztek ővék a 70%
2010. aug. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!