Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Huszonéves nő vagyok, velem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Huszonéves nő vagyok, velem egyidős barátnőm nemrég ment férjhez. Egy ideje már egyébként is egyre másabbak az életkörülményeink. Hogyan tudnám fenntartani a barátságot?

Figyelt kérdés

Hozzáteszem, hogy távol lakunk egymástól (mindig is így volt), kb. 7-8 éve vagyunk barátnők, először leveleztünk, azóta e-mailezünk főleg. Évente max. 2-szer ha találkozunk.


Mindketten szenvedtünk azzal, hogy rátaláljunk a megfelelő férfira, sajnos nekem nem sikerült még, barátnőm a főiskolán megismert valakit, akivel komolyra fordult. Azóta már férj és feleség, a fiú odaköltözött barátnőmékhez (együtt laknak a családdal). Legutolsó találkozásunkkor (akkor már ott lakott a fiú, csak még nem voltak házasok) a fiú egyfolytában hívogatta barátnőmet, nagyon féltékeny volt, ugyanis strandon voltunk. De semmi hátsó szándék nem volt, csak rohadt meleg volt, és úgy beszéltük meg, hogy az éves találkozónkat strandon töltjük.


Ekkor futólag szóba jött az is, mi lesz akkor, ha házasok lesznek, hogy fogunk találkozni. Barátnőm megjegyezte, talán úgy nem fog kiakadni a pasija, ha nekem is lesz majd valaki, és akkor majd találkozunk négyesben. Először azt hittem, hogy csak poénból mondta, de azóta belegondoltam, lehet, hogy mégsem. (Tudni kell a lányról, hogy kicsit régimódi gondolkodású.)


Idén nyáron is szeretnék találkozni vele, de írta levélben, hogy nagyon elfoglalt, mert felújítják a házat. Ezt megértem, hogy ez tényleg sok időt vehet igénybe, de valahol legbelül picit mégis rosszul esik. Főleg, hogy felajánlottam neki, hogy én utazom őhozzá, nekem még van diákigazolványom (egy ideje egyébként is én utaztam hozzá, régebben fele-fele arányban volt). De nem nagyon volt rá vevő. :(


Ő már férjhez ment, dolgozik, én még mindig tanulok (az átlagnál kicsit tovább húzom tanulmányaimat, 2. diploma, doktori), és komoly kapcsolat még a kanyarban sincs. Tényleg mások az életkörülményeink.


Én szeretnék továbbra is a barátnője maradni. Igyekszem megértő lenni vele, tudom, hogy nem szaladgálhat már úgy, mint én. De mi az a pont, amikor már úgy tűnik, hogy csak én teszek bele ebbe a barátságba? Mit javasoltok, hogy kezeljem a helyzetet?


2010. aug. 14. 10:36
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem hogy rosszul esik hogyha azt mondja elfoglalt..de egész nyáron egy nap vagy egy fél napja nem lenne rád? én valahogy nem tudnám elképzelni,még akkor sem hogyha van férje.A férjén kívül talán nincsenek barátai?

Én nekem is volt egy barátnőm,mi napi rendszerességgel találkoztunk,én is elköltöztem,és ő is!

nagyon fáj mai napig is hogy már nem tartjuk a kapcsolatot azon kívül hogy születésnapra egy email érkezik.

Lehet a ti barátságotok erösebb,de akkor aa másik félnek is tennie kellene érte,hiába adsz bele többet, ez kettőtökön áll!

sok sikert

2010. aug. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Szia,Sajnos azt kell mondjam jobb ha leteszel lassan erről a a barátságról..vannak ilyen emberek más munkahely megváltozott életkörülmények..új pasi,gyerek.A régi barátnőket lassan elfelejtik .Szerintem elég abszurd dolog hogy vannak emberek akiknek a párjuk ennyire féltényen..egy évben egyszer találkoztok mit gondol mit csinálsz vele?Szerintem kiakasztó..nekem is van ilyen ismerősöm ..már csak ismerősnek mondom nem barátnak..ha kellettem neki jó volt ha rögtön ugrottam ha másról volt szó vagy csak hogy találkozzunk..akkor jaj bocsi de most amúgy sem érek rá...Szerintem a barátságok is épp annyira fontosak hisz ha történik valameikükkel bármi kire számítsanak?A nagy senkire...Szerintem ne erőlködj vele ha fontos vagy neki úgyis vevő lesz a találkozókra vagy ő jelentkezik.
2010. aug. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
83%

Uhh énnis ilyen helyzetben voltam .. de mondjuk az enyém az könnyebb eset volt mert még csak 16 a barátnőm és még csak a barátja .. de már egy éve együtt vannak és engem és a másik barátnőm nagyon elhanyagolt az a bnőm aki olyan mint a tiéd. . .

sokáig türtem .. aztán meg mondtam h vagy ránk is szakít időt vagy költözzön át másik szobába!

/ ugyanis kolis szobatársak vtunk " /

azóta megváltozott .. már velünk is dettóul foglalkozik ;)

Beszéld meg vele .. és kérdezd meg hogy ő akar-e a barátnőd maradni? ha nem akkor meg sorry :S

2010. aug. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
0%

"Megjegyezte, talán úgy nem fog kiakadni a pasija, ha nekem is lesz majd valaki, és akkor majd találkozunk négyesben"

Mi az a pasija azt hiszi te ....Érdekes.

2010. aug. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
94%
Fejezd már ki magad utolsó... -.-
2010. aug. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
53%

Egy felújítás sok rumlival,idegeskedéssel,fáradsággal jár. Az ember örül,ha este van hová lefeküdnie., Egy vendég ilyenkor inkább útban van,és senkinek nincs kedve-ideje foglalkozni vele.

A barátságok nem szoktak örökké tartani! Ha baj van,akkor igen ritka az a barát,akire lehet számítani.

Keress olyan barátot,aki közelebb van,már ha szükséged van egy barátra.

2010. aug. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Az a tapasztalatom, hogy ha a 2 barátnő egyike férjhez megy, pláne ha már gyereke is van, de néha elég egy komolyabb együttjárás is, a barátság megszűnik. Mások a körülmények, az érdeklődés, a napi rutin, nincs közös élet, élmények, amit nap mint nap együtt átélnek, megbeszélnek. Ez nagyon szomorú a hoppon maradt félnek, de a másiknak már másfele kanyarodott az élete és a férj betölti a barát funkcióját is. Ilyen az élet. Olyan helyen keress barátot, ahol rendszeresen találkoztok a másikkal, hiszen ez tartja életben a barátságot. A mindketten beszámolnak az életükről, mondják a magukét, a másik meg meghallgatja már nem barátság. Ezt én is megszenvedtem és még sokan mások.
2010. aug. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
5%

"Megjegyezte, talán úgy nem fog kiakadni a pasija, ha nekem is lesz majd valaki, és akkor majd találkozunk négyesben"

Mi az a pasija azt hiszi te ....Érdekes.


Kifejezem,csak nem akartam vulgáris lenni,szerintenm ha egy pasi ilyet mond ha a felesége a bárátnőjével talizik hogy inkább legyen neki is valakije és négyesben talizzanak akkor lehet attól tart h hát a kétnő hát hogy fejezzm ki nehogy lezsbizzen érted.Tapasztalat,egy régeppi pasim első nője leszbi csak nem vette észre és utána jöttem én,de nem birtam mellette mert minden barátnőmet elakart üldözni hát ha én is...

2010. aug. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem itt nem is a házasság a legnagyobb baj, hanem a távolság. Ha a közeledben lenne, valószínűleg ő is többet vágyna a társaságodra. Amikor én összeköltöztem a férjemmel, kicsit nekem is nehezen fogadták el a szingli barátnőim, hogy nem érek rá egy héten 3szor kávézni, és nem minden szombat estém az övéké. Kompromisszumot kell kötni. Hiszen az ember nincs már egyedül, van egy Másik, a szerelem, akivel szeretünk együtt lenni, akivel már közös programok vannak stb. Én is igyekeztem megértetni a lányokkal, hogy ad1. háztartást kell már most már vezetnem, tehát meló után nem az az első, hogy irány a kávézó, ad2 a páromnak is vannak barátai, akikkel ugyanúgy találkoznunk kell. Amikor pedig belekezdtünk az építkezésbe, még nehezebb volt. Akkor szinte semmi időm nem volt. De megértették. Látták, hogy nem azért nem megyek, mert lusta vagyok, hanem mert örülök,hogy élek. Meg kell találni az egyensúlyt. Mi most pl. heti egy kávézásnál, és másfél havonta 1 bulinál tartunk. Ja, és a véglálthatatlan napi 100 emil!:)

Kérdező! Ha lesz komoly párkapcsolatod, te meg fogod tapasztalni, hogy nem feltétlenül a barátnők lesznek az elsők. De néha még a 2.-ak sem (gondolok itt tényleg egy építkezésre, babára). És itt még nektek a távolság is nehezíti a dolgot. Az nagyon jó, hogy te szeretnéd fenttartani a barátságot, de szerintem kihoztál belőle mindent, amit lehetett. Szóval keress az közeledben új barátnőket, nála pedig elégedj meg annyit találkával, amennyi összejön!

2010. aug. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Nekem vannak más, a közelemben levő barátnőim, tehát ilyen téren nincs problémám. Az említett barátnőmnek viszont nem vnagyon vannak barátai, barátnői, ő mindig is olyan típus volt, hogy inkább a családjához kötődött nagyon, és a férje is ilyen. A barátnőm meg is mondta, hogy nem viselné el, ha a férjének lennének haverjai, és eljárkálna velük.


Szóval én nem azért szeretném fenntartani a barátságot, mert rajta kívül nincs más, akihez fordulhatok, mert igenis van. Hanem azért, mert ezt a barátnőmet a személye miatt szeretem, és szeretném továbbra is, ha tudnék az életéről.


De abba a hibába sem akarok esni, hogy úgymond "futok utána", és nem tudom, mi az a pont, amikor már ez gáz... Szerintetek?

2010. aug. 14. 11:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!