Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha meghívtak egy közeli...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha meghívtak egy közeli rokonom szűkebb esküvőjére, illik ajándékot adnom?

Figyelt kérdés

Mostohatestvéremnek lesz az esküvője nyáron.

Én 21 éves vagyok, még egyetemre járok. Nem dolgozom egyáltalán. Ami pénzem van, az a szüleimtől jön. Igaz, hogy több időt töltök Budapesten, de azért 2-3 hetente hazajárok 4-5 napokra.

Viszont meghívót is külön kaptam... Én szeretnék nászajándékot adni (ajándékot, nem pénzt). Az anyám szerint viszont nem kell, mert hogy nem dolgozom és ők úgyis adnak a férjével ajándékot és pénzt, nem kell nekem külön.


48-an leszünk, család + szűkebb baráti kör.

Utazást szeretnék adni, nyilván velük leegyeztetve. Ők amúgy is aktívabb pár, most a covid alatt is bátran mentek több helyre.


2021. márc. 2. 14:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
sztem nem
2021. márc. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%

Utazást adni ilyen bizonytalan helyzetben, amikor minden zárva - várhatóan nyáron is, de még semmit nem tudni - szerintem nem jó ötlet.

Nem is értem, hogy az "aktív pár" mostanában hogy tudott utazgatni?


Hallgass anyukádra, ők láthatóan kitesznek magukért!

Biztos írnak az ajándék és a pénz mellé kártyát és azon te is fel leszel tüntetve, ne szórd a szüleid pénzét, mint egy részeg milliomos!

2021. márc. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Utazni lehet bármikor, sosem volt megtiltva.

Annyi, hogy a Konzuli Szolgálat oldalán meg kell nézni, hogy a kinézett országba lehetséges-e a beutazás és hogyan (pl. 72 óránál nem régebbi negatív PCR teszttel, vagy health declarationnel stb). Ezt tapasztalatból mondom, mert én is voltam ősz óta pár helyen és nem volt semmi gond egyik reptéren sem szerencsére.

2021. márc. 2. 14:45
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Valami kisebb ajándékot adhatsz, pl egy gravírozott képkeretet vagy egy felcímkézett bort, ilyesmit.

Mikor én mentem kb. ennyi idősen a szüleimmel esküvőre, akkor is együtt, mint család közösen adtunk egy összeget, tekintve, hogy én sem dolgoztam még.

2021. márc. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
97%

Aha, szóval nincs pénzed, de egy utazást (!) simán kifizetnél a párnak. ;)


Szerintem mindenki jobban jár, ha az utazásra szánt pénzt egy borítékban a párnak adod, majd ők eldöntik helyetted, akarnak-e utazni.

2021. márc. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

2-es vagyok

Bocsásd meg, de eszembe nem jutott, hogy te KÜLFÖLDI nászutat akarsz ajándékozni, miközben nulla a jövedelmed és a szüleid a nevedben is ajándékoznak.

2021. márc. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Hol írtam azt, hogy nincs pénzem?

Azt írtam, hogy nem dolgozom. A kettő közel sem ugyanaz.

2021. márc. 2. 14:52
 8/22 A kérdező kommentje:
Apróságon is gondolkoztam, csak tárgyat azért nem szeretnék adni, mert így is mindig panaszkodnak, hogy mennyire kicsi a lakásuk, semmi nem fér el, már nem tudnak hová pakolni stb.
2021. márc. 2. 14:53
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg a pénz a legjobb. Aztán majd eldöntik, mire költik. Tárgyi ajándék, porfogó szerintem felesleges. Nyilván mindenki a pénznek örül jobban. Egy fehér borítékba rakod a pénzt, csá. Ha 5 ezer ftot tudsz adni, akkor annyit. Utazás se olcsóbb ráadásul ne döntsd el helyettük, hogy akarnak-e utazni meg hogy hova menjenek. De elég érdekes, hogy a pénzen lovagolsz és sajnálod tőlük, mert hogy nem dolgozol, de utazást azért ki tudnál nekik fizetni.
2021. márc. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
95%

#7


Olyan hülyeségen vitatkozol, hogy az már hajmeresztő!

Te írtad:

"Nem dolgozom egyáltalán. Ami pénzem van, az a szüleimtől jön."

és ezt is te írtad:

"Az anyám szerint viszont nem kell, mert hogy nem dolgozom és ők úgyis adnak a férjével ajándékot és pénzt, nem kell nekem külön."


Akkor mi a fene a kérdés?

Anyád véleménye miért nem elég?

Akik valójában általad duplán, sőt triplán fizetnének, hiszen amit te adsz, az is az ő pénzükből van.

Miért gondolod az itteni publikumot kompetensebbnek?

2021. márc. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!