Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek is gáz, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is gáz, hogy engem nem hívtak meg az esküvőre? Párom testvére.

Figyelt kérdés

Most a Covid helyzet miatt, azt megértem, hogy a polgári szertartásra nem fértem be... de az utána lévő összejövetelre simán mondhatták volna, hogy legyek ott...

A párom bátyja nősült (mi 2 éve vagyunk együtt a párommal, velük nem szoros a kapcsolatom, külön nem beszélünk, de nem vagyunk rosszban, tehát semleges).


Aztán kiderült, hogy a tanukon kívül még volt ott legjobb barátnő meg legjobb haverokból 2 is. Én, mint a párom barátnője már nem fértem be, nehogy baj legyen a létszám miatt.


Nem csináltam belőle problémát, de egy szót sem szólt senki, páromon keresztül lett szólva, hogy mi a helyzet... egy ne haragudj, hogy nem tudsz most jönni nekem pl jól esett volna.



Jól érzem, hogy ez egyenlő azzal, hogy nem kedvelnek?


2021. máj. 3. 13:27
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
0%

De amúgy, csak egy kérdés: mi lenne, ha sértődés helyett inkább megbeszélnétek? Neked is jobb érzés lenne, mert legalább kiadnád magadból, lehet, hogy rájönnének, hogy hülyén viselkedtek, és bocsánatot kérnének, és ezentúl megpróbálnának másként hozzád állni. De az is kiderülhet, hogy le se tojnak téged, de akkor meg bűntudat nélkül, fixen kezelheted őket te is eszerint, és akkor a párod is eszerint járhat el velük szemben.

A sértődöttségnek, a "bosszúnak", a másikon átnézésnek nincs értelme, és jó eséllyel csak még inkább kitolod magad a családból, meg mérgezed saját magad.

Szóval szerintem beszélj a pároddal, és üljetek le négyesben megbeszélni, hogy szerintetek ez így nem volt oké, és egyébként mire véljétek (ne számonkérően amúgy, hanem asszertívan, nem azt mondva, hogy ők mekkora bunkók, hanem hogy nektek ez így rosszul esett). Aztán vagy juttok valamire, vagy nem. De simán lehet, hogy kommunikációval meg lehetne ezt az egészet oldani. És mondom, ha kiderül, hogy ők amúgy semmi kivetnivalót nem találtak ebben, és nem érzik azt, hogy bunkón viselkedtek volna, akkor tényleg fixen elrakhatod őket oda, ahova valók.

2021. máj. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

31 es:


Szerintem ez nem az én dolgom lett volna, hogy elkezdjek beszélni, hanem előtte kellett volna megoldani, hogy most semelyikőnknek ne legyen kellemetlen.

Engem nem mérgez, és megszabadítom magam egy felesleges körtől is, hogy még le is járassam magam, hogy én akár asszertívan vagy akár bármilyen hangvételű beszélgetésben ezt felhozzam nekik, hiszen egyértelmű, hogy HA akarták volna, és HA tiszteletben tartottak volna engem, akkor beszeltünk volna még az esküvő előtt, de legalább közvetlen utána.

Én nem emlegetem, nem bosszúskodok, csak tudom pontosan hogy hogyan álljak hozzájuk. Nem is biztos, hogy fontos az, hogy puszipajtárs legyek a családban, ha látszólag minden ok nélkül semmibe vesznek valahol.

2021. máj. 6. 11:56
 33/39 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem meg le kéne nyelned a büszkeséged (látod, itt sem mindenki neked ad igazat, szóval lehetséges, hogy az éremnek is két oldala van, nem? Vagy te meg sem akarod érteni, ők miért csinálták ezt? Csak azért csinálhatták, amit te gondolsz? Csak neked lehet ebben a történetben igazad? Még véletlenül sem lehet, hogy ők valamit másként gondolnak, ami ugyanolyan valid, mint az, amit te érzel? Csak és kizárólag a te érzéseid számítanak? A párodé sem, hogy szétszakad itt a testvére és közted?), és lehetnél okosabb az emberek többségénél, és kezdeményezhetnéd a beszélgetést. Megbeszélni soha nem megalázó.

De ha nem akarod, játszd csak a sértődöttet, csak azzal semmit nem oldasz meg. Csomó családi konfliktus abból adódik, hogy mindenki azt hiszi, baromira igaza van, miközben a másik oldalnak is megvan a maga igazsága.

2021. máj. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
72%

#34 Bár én a megbeszélés híve vagyok, nem tudom elképzelni ezt a témát a kérdező tálalásában úgy, hogy a friss házasoknak ne az jöjjön le, hogy a kérdező agresszívan erőlteti ezt a témát, meg nem képes felfogni, hogy nem volt meghívva az esküvőre.

Ha meg szándékosan nem hívták meg, mondjuk unszimpátia miatt, akkor még ki is röhögik, hogy mit ugrál ennyire.

A túlzott büszkeség sem jó, de az se, amikor szénné alázza saját magát az ember mások előtt. Én a kérdező helyében inkább lezárnám ezt a dolgot - bár nem felejteném. Nem hívták meg, bár az illem szerint, a szokás szerint (az esküvő társas esemény) ott lett volna a helye, és erre a Covid sem mentség. Le is írtam, hogy miért nem - ha a szertartásra nem tudták volna bevinni, mivel nem vérrokon, az utána lévő ünneplésre simán el tudták volna hívni.

2021. máj. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
70%

Nekem ebből a kérdésből az jön le, hogy a kérdező nem lett meghívva, ő csak feltételezte, hogy az, hogy ő az öcsi csaja, az őt alapból felruházza bizonyos jogokkal. A tesónak végig eszébe se jutott, hogy a kérdező a világon van, hisz maga a kérdező írja le, hogy csak azért beszélnek néha, mert az öcsi is ott van, nem barátok, csak ismerősök. Az esküvő előtt 1 héttel, meg valószínűleg az történt, hogy az öcsi valamilyen elszólásából, lekoppant a családnak, hogy a kérdező azt hiszi ő is megy, pedig senki se hívta, és megkérték az öcsit, hogy világosítsa fel a kérdezőt, hogy hát nem.

Abba meg már bele se megyek, hogy az esküvőszervezés nem igazán a vőlegény szokta intézni, a menyasszonynak meg még kevesebb köze van a kérdezőhöz. Szűkre kellett szabni a vendéglistát, így természetes, hogy azok fognak elsőbbséget élvezni, akiket az ifjú pár valóban szeret, nem azok akiket békeidőben is csak azért hívnak mert "illik".

Lehet ezzel jönni, hogy jajj 1 fő nem számít, de ha 1 főnek engednek, akkor lesz még hirtelen 100 másik fő, akik ugyan olyan "jogosan" mondhatják, hogy hát ha ő mehet, akkor ők miért nem, és akkor majd ők is játsszák a sértett, durcás óvodást.

2021. máj. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:

Utoljára írom le, mert egyesek leírnak itt olyan szövegeket amiket már megválaszoltam, tehát vagy képtelenek felfogni vagy úgy irogálnak, hogy el sem olvassák.


Együtt lettünk meghívva.

Ki lett kérve a véleményem a ruha kapcsán. Szó volt az esküvőről. Többször is.


Majd az esküvő hetén kérdeztem páromat, hogy hogyan készüljünk mikorra megyünk, hogy érjek oda, mert tisztában voltam vele, hogy a szűk család fér be a ceremóniára.

Akkor mondták, hogy 10 fő és már megvan kik lesznek ott. A felsoroltak között nem voltam ott.


Ok.


De nekem nem írt senki semmit. Hogy bocs, te hlyeleány nem tudsz most jönni. Hiába minden előzmény, mert még a barackos túrótortára is ki lett kérve a véleményem, hogy én szeretem e azt.... (természetesen mindegy is)


Nem vagyok sértődött sem! Se semmi, semleges vagyok,... csak annyi, hogy tudomásul vettem, bár csalódottan, hogy ilyenek. Eltettem magamnak ezt a finomságot emlékbe.


Nem büszkeségből nem írok, hanem pontosan azért amit valamelyik válaszoló leírt... ez egy lerágott csont, én nem fogok pattogni ezen. Ez van aztán kész.


És a páromat pont, hogy kihagytam ebből, neki nem is mondom, hogy te hát milyen alakok a tesódék... pont azért mert szavak nélkül is tudjuk. Tehát nincs 2 tűz között drága válaszadó, mint ahogyan azt az előző válaszomban is leírtam.

Nem is hepciázok rajta. Jól esett kikérni meg leírni itt nekem a gyakorin és kész.

2021. máj. 6. 16:30
 37/39 anonim ***** válasza:
49%
Hát, ha választanom kéne egy random csaj - akit nem ismerek annyira, csak épp őt dgja a tesóm - meg a barátnőm között, nem kérdés, ki lenne ott. ;)
2021. máj. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:

37,


És ezt most elhitted, hogy jól beszólsz majd így ismeretleneknek itt a gyakorin, igaz? :D

Valaki nagyon gonosz akart lenni, még el is képzelem, ahogy a tenyered is összedörzsölted mielőtt leírtad. :D szegénykém :D

2021. máj. 6. 23:12
 39/39 anonim ***** válasza:
46%

Én megértem a problémát, nekem is rosszul esne. Nem lehet, hogy a párod és a tesója között siklott el az információ? Valljuk be a férfiak nem igazán érzékenyek az ilyesmire. Lehet hogy a menyasszony tök normálisan, elnézést kérve mondta el a párodnak, hogy miért csak őt tudják fogadni, csak hozzád ez már nem így ért el.

Nyilván az lett volna a tiszta, ha egyenesen neked írnak, de lehet, hogy én is azt feltételeztem volna, hogy ezt a párod normálisan tudja kommunikálni feléd, így nem tartottam volna igazán lényegesnek. Ilyen esetben valószínű ők nem is gondolják, hogy te neheztelsz.

Persze nem biztos, hogy így van, de simán benne van, ismerve a férfi lelkeket. Érdemes lenne a pároddal megbeszélni ezt legalább.

2021. máj. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!