Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Templomi oltár dísz: mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Templomi oltár dísz: mennyire kötelező eleme a templomi díszítésnek? Hogy lehet olyan kompromisszumos megoldás, ami egyúttal nem alkalmas egy temetés lezavarására is?

Figyelt kérdés

Falusi, katolikus templom, padsorok és a templomajtó díszítve, de idegenkedem a gondolattól, hogy kitegyem a szokásos fehér kardvirág gerbera kombinációt, vagy olyasmit amivel egyúttal temetni is lehetne, vagy, hogy 10000 fizessek, amikor én szívem szerint egyáltalán nem hiányolom onnan a viragot.

Szokás templomi esküvőn oltardíszt venni? Volt, aki meghittebb megoldással választott virágot esetleg az oltárra es megosztaná az ötletét?



2021. júl. 3. 10:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Református vagyok, itt kéri a Tiszteletes az oltàr díszt, esküvőn, kereszteleőn, konfirmàlàskor is. A viràg mindegy, kèrdezz rá, hátha tudtok "alkut" kötni
2021. júl. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk egy "dobozban" voltak virágok. 10 ezer felett volt azt hiszem, de nálunk ennyi volt az egész dekoráció, és ezt vittük tovább az étterembe is díszítésképp, majd a nappalinkba. De egyébként semmi nem kötelező.
2021. júl. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk nem csak ezekkel szokták díszíteni az oltárt... Változó, szoktak rózsát, liliomot, orchideát is. Épp, amit lehet kapni és megéri nagytételben. Nagykerben szokták megvenni (de mondjuk mi Pest mellett vagyunk, faluhelyen lehet, hogy más lehetőségek vannak).

A kardvirágot én sem szeretem, de tény, hogy messziről ez mutat jól. Nagyon helyes virág a nárcisz és a jácint, de az oltáron, messzebbről semmit nem fog mutatni. Meg az sem utolsó szempont, hogy melyik virág mennyire tartós.

De a kérdésre válaszolva: természetesen lehet bármilyen virág, nincs erre előírás. Mi temetésre készítettünk oltárdíszt, ami nekünk tetszett és azt tettük oda.

Esküvőkor szokás, hogy a menyasszonyi csokrot az esketés alatt az oltárra teszik. Én pl. az esküvőmön nem szeretnék majd a padokra olyan szalagot. Nem kötelező semmi díszítés, megbeszélés kérdése. Nekem jó lesz az a virág, ami eleve van a templomban, de ha ez téged zavar, akkor megkérheted és leveszik.

2021. júl. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!