Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kit illene meghívni az esküvőr...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kit illene meghívni az esküvőre (tanácstalan vagyok)?

Figyelt kérdés

most kezdtünk el gondolkodni az esküvőn, főleg azon, hogy milyen költségekre számíthatunk és persze a vendégek számának függvényében milyen helyszín a megfelelő, stb. és itt a gond. kb 80 fős eskövőre gondoltunk, azt ki is tudnánk fizetni. az én családom 22 ember(tesóim akik egyedülállók, szüleim az ő tesóik családja, nagymamák). előszöris azt nem tudom, hogy a nagymamám tesóinak a családját meg kell- hívni. igazából kiskoromban volt velük kapcsolatom, ha a mamámmal odautaztunk évente 1x, akkor kedvesek, rendesek voltak. azóta is kb évente egyszer találkozunk, de úgy a családom jóban van velük. tudom persze, hogy azt hívok meg, akit szeretnék, de mamámnak is van mégegy tesója(plusz családja), akivel nincs túl jóban, de ha őt meg nem hívom meg, tuti sértődés lesz. ha viszont senkit sem hívok meg, akkoris(és ha megtudják, hogy a párom családjából mennyi vendég lenne, ők meg kimaradtak, az kész katasztrófa).

ha összeszámoljuk a barátainkat 15 főt biztosan kitesznek, akikkel nagyon jó barátok vagyunk(akár párom, akár én, akár mindketten) és szeretnénk, ha ott lennének. ez eddig 50 ember. és most jön a párom családja. anyukájának van 6 testvére, apukájának 4, de mindenhol van nagy család(min 2 gyerek) és mivel idősebbek majd mindenütt van már sok unoka is. nagyjából 8 éve volt a párom ballagása, az akkori nagyon nagyon legszükebb család is volt 50 fő. most biztos, hogy ez lenne 65-70 fő.

persze közülük a párom sem ismer mindenkit, messze laknak, nemigen tarják a kapcsolatot. viszont szeretném, ha igazságos lenne, tehát nagyjából azonos rokonsági fokú embereket meghívni. nem magam miatt, csak nem akarom, hogy ez akármelyik családnak is rosszul essen. a páromat nem zavarná, ha csak azokat hívnánk meg a családjából, akiket legalább minimálisan ismerünk, de hát ez milyen dolog. remélem értitek a dilemmámat. ti mit tennénet? itt olyan sokan vannak, akiknek már volt esküvője, hogyan oldottátok meg? el akarom kerülni a sértődést. persze tudom, ez az én esküvőm és mondhatom, hogy szűk körű és ilyesmi, de azt hozzá kell tennem, hogy a család többi részéhez képest mi viszonylag módosabbak vagyunk(de csak viszonylag, kicsit sem vagyunk gazdagok) és ha a fülükbe jut, hogy a pénz miatt nem hívtam meg őket....

kérlek, adjatok valami tanácsot! köszönöm


2010. aug. 27. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Az átlagos meghívás: szülők, leendő nász szülők, leendő sógorok, sógornők. Szülök (mindkét ági) testvérei, párjuk/házastársuk, gyerekeik. Keresztszülők (ha vannak),-és mások mint a felsoroltak. Nagypapák-nagymamák.

Közeli jóbarátok.


Kibővített: Nagypapák-nagymamák testvérei

Testvérek családja (férj/feleség gyerekek), nem csak közeli jóbarátok

2010. aug. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig ez az egész szervezés megbeszélés kérdése. A mi esküvőnkön a férjem családjából többen voltak, mint a miénkből. (Javarészt köszönhető ez annak is, hogy az én nagyszüleim már nem élnek és egyke vagyok; viszont nem akartam mindenáron embereket hívni, hogy "nagyjából" azonosak legyünk, mert akkor a másodunokatesóimat is simán tudtam volna hívni)
2010. aug. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

túl hosszú a leírás, én nem olvasom végig, bocsi...

kettőtök szűk családja és baráti köre. azt hívd meg, akit akarsz... nem kell ezt túlcifrázni! a szertartásra gondolom bárkit meg lehet hívni, arra a dédnagyananyád amerikába szakadt, sosem látott másod dédunokáját is meg lehet hívni.

2010. aug. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem is az számít, hogy egyenlően legyünk, a páromnak nagyobb a családja,, hát többen lesznek, ezzel nincs gond. de ahogy számolgatom ha csak a szülők testvéreiig hívunk meg embereket(nyilván mindneki családdal, az egyedülállókat pedig a párjukkal) plusz a barátok simán megvan 100 ember, talán több is. és ha még hozzá veszem ugye az én családomból azokat, akik nagyon megsértődnének ill akiket én azért szeretnék meghívni, már 120főnél tartunk.
2010. aug. 27. 12:46
 5/9 anonim ***** válasza:
felejtsd el, hogy nem akarsz sértődést. én is így álltam neki. LEHETETLENT AKARSZ! akármit csinálsz, lesznek konfliktusok és sértődések! nem lehet mindenkit meghívni,aki 1x kedves volt hozzád! arra az isten minden pénze sem lenne elég. és ezt nekik is meg kell érteniük! mondom: szertartásra hívd meg őket.
2010. aug. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
lehet, hogy az lesz és akkor a lagziba pedig lenne 80 ember.
2010. aug. 27. 12:49
 7/9 anonim ***** válasza:
ezt szokták :) persze majd olvasol a neten olyan RENDEZVÉNYSZERVEZŐKET (akiken anyagilag megéri), hogy "pfúj, micsoda ordenáré szokás, hogy kicsi a lagzi, a szertartásra meg a fél országot meghívják! a szertartásra hivatalos vendégekkel semmit sem foglalkoznak, nem itatják-etetik őket, milyen udvariatlan!" de ne törődj vele. Ők a te pénzeddel játszanak, nem nekik kell kifizetni! Kibicnek semmi sem drága. Azt ESETLEG jó ötletnek tartom, hogy az önkormányzatból vagy templomból kijövő _csak a szertartásra hivatalos_ vendégeket egy kis pogácsával meg lehet kínálni. Ezt van olyan cukrászda, aki be is vállalja, hoyg ehhez biztosít hostesst. és akkor úgy érzik, hogy az ember velük is törődött.
2010. aug. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
ez nagyon jó ötlet, köszi!
2010. aug. 27. 12:53
 9/9 anonim válasza:
Felesleges bárkit is meghívni,úgyis csak zsbálnak össze vissza..
2010. aug. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!