Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kudarcba fulladt az esküvői...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kudarcba fulladt az esküvői fotózás. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Előre szólok: hisztisnek fogok tűnni, de szimplán csak el vagyok keseredve, nincsenek nagy igényeink.


Egy hét van az esküvőig, most ejtettük meg az esküvői fotózást, hogy ne a nagy napon kelljen ezzel bajlódni. Felkértünk egy (kezdő) fényképészt, akivel sajnos nem vagyunk megelégedve :( Használhatatlan képek keszültek, vagy túl távoli és felismerhetetlenek vagyunk rajta, vagy közeli képek előnytelen szögből, vagy rosszul elkapott pillanatképek. Nem beszélve arról, hogy a "tuti" helyszín miatt a ruhám alja is piszkos lett. Pedig megbeszéltük vele, hogy mit szeretnénk, melyek az elképzeléseink. Ezek a képek az alföldi kisvárosunkban készültek.


Mivel nem olyan képek készültek amire emlékezni szeretnénk, ezért szeretnénk megismételni a fényképezést, de már fényképész nelkül, mivel az előző is elég sokba került :(

Egy ismerősünknek van szuper fényképezőgépe, felajánlotta hogy lefotóz minket, viszont ő nem ismer helyeket, nekünk kellene találni, illetve a pózokban sem tud segíteni.


Annyi elképzelésünk van, hogy kreatív természeti képeket szeretnénk látványos háttérrel, olyan helyen, ahol nincsenek sokan.

Jász-Nagykun-Szolnok megyében élünk, itt nincs sok szép természeti hely, csak a puszta síkság. (A Hortobágyat néztük, nekem túl egyhangú)

+ probléma: nincs autónk, ezért nagyon messzire nem tudunk elmenni (1 napos program lenne a fotózás, 3 óránál több tömegközlekedést nem szeretne bevállalni a párom).


Sejtem mire gondoltok, hogy így kb minden ki van lőve :(

Mégis, ti mit tennétek, hogyan oldanátok meg ezt a helyzetet?

Ha esetleg lenne ötletetek szívesen meghallgatnám, mielőtt elszáll az összes remény...

Jövőhét szombaton lesz az esküvőnk.


2021. aug. 1. 18:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
17%
1st. world problem...
2021. aug. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
13%
Hát, sok sikert a házassághoz. Előre szólok: nem fog menni.
2021. aug. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
99%

teljesen kezdő fotóst nem kérünk fel, itt kezdődik

ha rosszak a képek, akkor nem fizetünk érte, egy korrekt fotós vállalja azt, hogy minőségi munkát végez, vagy nincs honorárium.

ha van a fotósnak főnöke, ott lehetne reklamálni.


szerintem érjétek be azzal, hogy vki a rokonságból lefotóz, egy jobb mobil is megteszi, vagy megkérdezni kinek van profi gépe


sztem nem a háttér a lényeg, hanem ti


én láttam olyan esküvői fotókat, amik direkt egy elhagyatott gyártelep üres, lepattant hangárjában készültek.


a menyasszony szexi nyári bakancsot viselt, a srácon is tornacipő volt, a ruhájuk is hippis.


de pont a kontraszt miatt, hogy ők szépen voltak felöltözve, sminkelve, miközben egy ilyen indusztriális, kopott helyszínen voltak, nagyon izgalmas fotóanyag született, és nagyon eredeti is.


tehát nem a klasszikus, közhelyes virág, szökőkút, kert, templom, hanem teljesen más...


sztem ti is gondolkozzatok vmi formabontóba, ami meghökkentő, eredeti, emlékezetes...

2021. aug. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. aug. 1. 20:45
 5/13 anonim ***** válasza:
62%

Miért nem kértek fel egy fotóst, aki nem kezdő?


Azt gondolná az ember hogy az első esetből tanultatok, hogy bizony itt is meg kell fizetni a tapasztalatot. Ha egy rokon fotóz le, azok a képek még rosszabbak lesznek. Különben meg 2-3 milliónál kezdődik egy fotós felszerelés amivel már vállalható képeket lehet csinálni, vajon melyik hobbifotós barátnak van ilyen.

Telefonnal? Ne röhögtessetek. Jó hogy nem eldobható fényképezővel.

2021. aug. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
98%

Biztos, hogy van helyszín, csak nem jut eszetekbe. Kastély, vadászház, tó, park, arborétum, egy szép kis falu, kisváros régi utcákkal, templom (rom), napraforgó, mező, stb. Csak ismeritek a környéket.

A kezdő fotóst viszont én se fizetném ki. Vagy csinálja meg ő újra, ingyen, és normálisan.

2021. aug. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
98%

Bár konkrét települést nem írtál, honnan is indulnátok, de esetleg a szarvasi arborétum (tudom,Békés megyében található, de nem messze van Szolnoktól), Mezőtúr a Városháza környékén a tóval ( [link] vagy szintén Mezőtúron van a Hercegasszony Birtok is, ha nem igazán akartok variálni és 1 városban több helyszínre is ellátnátok ott van pl. Szolnok, több helyszín is alkalmas erre (pl. Városháza, Zsinanóga, Gyalogos híd, Rózsakert,stb.) , ott a Tisza-tó is (Tiszfüred, pl.)


[link]


Sajnálom, hogy így alakult, de ma már az internet segítségével és egy kis kretivitással megtaláljátok a megyében fellelhető szép helyeket. Sok sikert!

2021. aug. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem véletlen, hogy ez egy külön szakma. Ha a kezdő fotós képeivel nem voltatok elégedettek, az ismerős sem fog tudni rólatok megfelelő képeket csinálni. A szuper gép csak egy technikai dolog, de legalább ennyi múlik az arányokon, az elrendezésen, a beállításon. Egy profi tudja, hogyan álljatok be, hogy az a képeken jól mutasson. Tudja, hogy milyen fényben, milyen szögből fotózzon, hiszen az arcotok kinézete a képen egészen más lehet attól függően, hogy hogyan esik rá a fény. A környezetből is egy profi tudja a legtöbbet kihozni. Tudja, hogyan kell kiemelni ami szép, és elrejteni a nem kívánatos részeket. Ért az utómunkához, ami szintén fontos, hiszen önmagában a legprofibb gép sem készít olyan képeket, amin megfelelő a fény, a színek, és el vannak takarva az esetleges bőrhibák, kilógó címkék, stb.


Ha ennyire fontosak nektek a jól sikerült esküvői fotók, ne egy laikus ismerőst kérjetek meg, mert újabb csalódás lesz a vége. Inkább kössetek valahol kompromisszumot, és keressetek egy profit, akinek meg tudjátok nézni a referenciáit.

Például tartsátok a fotózást az esküvő napján, és legyen csak 1-2 órás. Nyugodtan válasszatok kevésbé különleges, de közelebbi helyet, hiszen egy jó fotós egy egyszerű utcán vagy parkban is szuper képeket tud készíteni rólatok. Ezekkel csökkenteni tudjátok az időt és a költségeket. De ha így sem fér bele, kérjétek meg a közeli ismerősöket, hogy nászajándék gyanánt dobják össze nektek egy fotózás költségét.

2021. aug. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
15%
Felkértetek egy kezdő fotóst... nincs több kérdésem, megérdemlitek.
2021. aug. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
96%
Mindenképp nézzétek meg a fotós referenciamunkáit.
2021. aug. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!