Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy lehet sértődés nélkül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet sértődés nélkül visszaadni a nászajándékba kapott pénzt?

Figyelt kérdés

Rengeteg pénzt kaptunk nászajándékba egy családtól. Úgy érezzük, hogy sokkal többet (4x-5x -st), mint amit nagyvonalúnak találtunk volna.


Nagy család sok gyerekkel. Nem szeretnénk megtartani a pénzt, mert szerintünk nekik is szükségük lenne rá (vagy nem, de akkor sem szeretnénk megtartani a pénzt).


Hogy lehet visszaadni (legalább egy részét, de akár az egészet is), sértődés nélkül? Gondoltuk, hogy elmehetnénk velük nyaralni és mi álljuk.


Erdélyiek és falusiak, ha ez segít valamit valakinek (nagyon tartják a szokásokat, rettenetesen előzékenyek és udvariasak).


2022. ápr. 28. 22:55
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Ne a pénzt adjátok nekik vissza direktbe, mert az úgy nekik is kellemetlen lesz. Én azt javasolnám, imkább vegyetek valami drágább dolgot esetleg a gyerekeknek.
2022. ápr. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván az ingyen nyaralást sem fogadnák el. Mondanám, hogy a gyerekeket karácsonyra lepjétek meg ajándékokkal, de úgy meg az is fura, ha jövőre nem adtok. Mekkora összeg?
2022. ápr. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
6%

Gondolom az véletlenül sem fordult meg a fejetekben, hogy mi lenne akkor, ha mondjuk jótékony célra fordítanátok. Ergó olyannak avagy olyanoknak adnátok, akiknek egy adott pillanatban a világot jelentené(akár a rajta vett élelmiszer).

Dehát ugye a gazdag emberek problémái.

2022. ápr. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd amikor náluk lesz valamilyen alkalom, gyerek ballagása stb. akkor.
2022. ápr. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Erdélyben eskűvőn pénzt szokás adni, nem ajándékot. És az is a szokáshoz tartozik, hogy ha lesz egy olyan alkalom, ugyanúgy illik nagyvonalúan vissza adni boritékban a gyerekük/gyerekeik esküvőjére.

De nagyon megsértenéd, ha most visszaadnád.

2022. ápr. 29. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell visszaadni. Ő dontesuk.tarsd tiszteletben. Talan azert adtak hogy majd viszonozd es a 3 gyerek eskuvojere te is sokat adj.
2022. ápr. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Tedd be a bankba kamatozni, mert majd ők is meg fognak hívni a gyerekeik esküvőjére, és ott vezetik ám ki mennyit adott. Egyszerűen ott ez a szokás.
2022. ápr. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#1 Vennék, de nagyon messze laknak, kb. évente találkozunk, de covid miatt több évente nem találkozunk. Ennyi pénzt meg nem akarok olyasmire költeni, hogy csak szórjuk ki a pénzt valamire, amire lehet, hogy senkinek nincs is szüksége.


#2 Az esküvő árának negyedéről beszélünk.


#3 Jogos. Annyival egészíteném ki, hogy szerintem náluk is meglenne a helye, ezért nem gondoltam, hogy eladományozom (meg az első sokk).


#4 Ballagásra nem tudom, hogy megyünk-e, de ez a B terv.


#5 Ettől tartottam.


#6 Az a probléma, hogy a szüleim mindig szeretnek fizetni, apum sportot űz ebből. Szerintem az ő esküvőjükre is sokat adtak, és én őszintén utálom, hogy azért adunk oda-vissza iszonyú összegeket, mert kell. Ezt elfogadni és adni is rettenetesen kínos.


#7 Ez a B terv.

2022. ápr. 29. 08:39
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor a B terv legyen az A terv.

Nagyobb sértés lenne visszaadni a pénzt.


És innentől kezdve ne azt nézd, hogy a szüleid hogy cselekd(né)nek, hanem magadtól cselekedj.

2022. ápr. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!