Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Csak én érzem azt, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én érzem azt, hogy manapság ciki a kis esküvő?

Figyelt kérdés

Júniusban lesz az esküvőnk.

Mindenhol azt nyomatják, illetve sok ismerősnél látom, hogy az esküvő média esemény. A fotósok, eskűvőszervezők is ezt sugározzák. Lassan egy esküvő alapkelléke a videós csapat, puccos fotós, hatalmas lagzi, ceremóniamester, dekor az étteremben és a szertartáson, dj, feldíszített autók, avagy hintó, nagyon drága menyasszonyi ruha, dress code-os kiöltözés, többszáz fős násznép, sminkes, fodrász stb. A menyasszonyok kb átalakulási lázban vesznek részt az az 1 nap miatt. Meg 4-5 milliót ki is adnak egy napra.


Nekünk csak egy kicsi 20 fős esküvőnk lesz. Nem lesz ceremóniamester, sem lagzi. Csak egy vacsora egy jobb étteremben. Nem lesz díszítés, videós, egyéb. Egy fotósunk lesz, nekem sminkesem, a hajamat a nővérem csinálja. Egyedüli, amin puccoltam, az a ruha, mert úgy voltam vele ha férjhez megyek, legalább a ruhám legyen olyan, amilyet megálmodtam. Ezeken kívül, a fentebb felsoroltak közül semmink sem lesz...

Úgy érzem, hogy így nekem nem lesz olyan emlékezetes a nagy napom, hogy kimaradok a csillogásból, a “menyasszonyságból”. Pedig tudom, hogy a kettőnk kapcsolata a fontos és az az egy nap, még ha csili-vili is, nagyon hamar elszáll.

Elhalasztani nem fogjuk, mert nem biztos, hogy valaha rá tudnánk szánni milliókat. Így is elég sok pénzünk rámegy. A nászút is a horvát tengerpartra lesz. Gyönyörű és örülök, hogy mehetek, mégis telenyomják a fiatal nők agyát azzal, hogy a fehérhomokos, kék vizes, pálmafás tengerpart a valami.


Szóval, egy szolid, családi, vacsorás esküvőnk lesz...

Lagzit azért sem tartunk, mert egyikünknek sincs sok barátja, én konkrétan 1 barátnőt és a párját hívom meg. A család többsége meg vagy kisgyerekes szülő, vagy idős.


26/nő


2022. máj. 20. 19:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
96%
És akkor végülis mi a kérdésed? Ha csak ennyit engedhetsz meg magadnak, akkor ennyi lesz, és kész. Leszólva beszélsz azokról, akiknek az esküvője "médiaesemény", miközben te is erre vágysz. Vagy most azt várod, hogy mindenki azt mondja, hogy a ti házasságotok, tartósabb és boldogabb lesz? Mert ez egyáltalán nem biztos.
2022. máj. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Csak én érzem azt, hogy mostanában divat lett mindenkinek beugatni, egymást kritizálni, és megfeszülni a megfelelési kényszertől? Úgy tartsátok az esküvőtöket, ahogy nektek tetszik, és kész, sok boldogságot.
2022. máj. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

11-es, ez nem igaz. Nem nézek le senkit. De többnek sem érzem őket magamnál.

Csak valahogy próbálom megerősíteni magamban, hogy a mi esküvőnk is szép lesz és legalább olyan jó, mint a nagy bulik.

Nem emiatt lesz tartós a házasságunk, de remélem, hogy az lesz.

2022. máj. 20. 20:40
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az inkább nagyobb gáz ha mindkét oldalon még a szülők is hitelt vesznek fel, "hadd' lássa a szomszéd Jóska!" :D
2022. máj. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 peca1000 ***** válasza:
100%

Az első esküvőmön nagy dzsembori volt, rá 1 évre elváltunk.


A második olyan mint a tied lesz, ez 10 éve volt, 16 éve vagyunk együtt. A 2. esküvőnket jobban viseltem el emberileg és anyagilag is.


Introvertálként bele stresszelnétek magatokat egy ilyen nagy buliba.


Nem éri meg, az hogy más mit szól hozzá, kit érdekel.


A nagy esküvők után gyakran van igen hamar válás is. Azért kidobni egy vagyont felesleges.

2022. máj. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim válasza:
96%

Szia! Szerintem az arany középút megtalálása az optimális ilyenkor, és fontos mérlegelni, nem pedig elnyomni a valódi, fontos igényeinket. Mi így tettünk, és te is jó úton jársz.


Mi például a minőséget helyeztük előnybe a mennyiség helyett. Számba vettük, kinek mi a fontos, és mi az, ami annyira nem számít. Nem a közösségi médiában, hanem odabent néztünk szét kicsit, és a következőre jutottunk:


- kevés ember (50), de ők érezzék magukat VIP-nak. Az esküvők árát sok helyen ft/fő áron mérik, a miénk is ilyen volt. Nagyon közeli család, közeli jó barátok voltak jelen, de volt minden: olyan helyszínünk volt, ahol egyben volt minden: csak a miénk volt, szállás helyben, ceremónia helyben, felszolgálók, reális árak, igényes környezet, stb. Volt ceremóniamester és DJ (utóbbi nélkül nem is tudom, spotifyról ment volna a zene vagy mi...? Óriási hangulatot csinált! Előbbi pedig MINDENT intézett, hogy mi is jól tudjuk érezni magunkat, még azt is észrevette, hogy elfelejtettem inni és hozta a vizet jéggel...). Plusz dekor és virágok. Ezeket te magad is elkészítheted, csak be kell röffenteni a Pinterestet - a kész terméket pedig simán el tudod adni, akár magasabb áron. Komolyan, a helyszín + kaja + ital vitte el a legtöbbet, de így sem olyan sokat, mint vártuk, az alacsony létszám miatt. Mint introvertáltak, többet nem is tudtunk volna kezelni, így viszont mindenki barátkozott mindenkivel, családias volt a hangulat és a mai napig emlegetik, mint a legjobb esküvőt amin valaha részt vettek. Egy jó esküvő tehát nem 100 főtől kezdődik.


- magunkra pedig a következőt költöttük: fodrász (aki egyben vendég is volt, így baráti áron vállalta a frizurák helyszíni elkészítését), sminkes (a vőlegénynek, örömanyáknak is), és minőségi ruhák (klasszikus abroncsos esküvői ruha, szabó által varrott öltöny). Nem is gondolnák sokan, hogy varratni mennyivel olcsóbb, és ha akarod, utána eladod a ruhákat, ezen is lehet takarékoskodni. A fotós szintén baráti körből került ki, nem csak hogy nagyobb átéléssel örökített meg mindent, de nem is hagytuk ott mindenünket. A meghívón spóroltunk, személyesen hívtuk meg az embereket, papírok nélkül.


- egy dolgon flancoltunk, az pedig a jegygyűrű pár. Úgy voltunk vele, hogy életünk végéig viseljük, legyen minőségi darab. Nem értük be acéllal meg hasonlókkal.


Tehát a következő kompromisszumokat vállaltuk:


- néhány dolog akkoriban hazavágott minket anyagilag. Nem sikerült belőle talpra állni hamar. Amit tudtunk menet közben, azt kifizetgettük (pl menyasszonyi ruhát, gyűrűkre is kaptunk részletfizetést, a napi fizuból tettünk félre sminkesre stb.). Tudtuk, hogy nem szabad ezt anyagi okok miatt a végtelenségig halasztgatni, és a fele költséget hitelből fedeztük. Nem roppantunk bele.


- Kizárólag az volt fontos, ami megmarad. Jó fotók, szép ruhák (amik a fotókon látszanak), a gyűrű ami egész életünkben elkísér. A többi esetében minden spórolási lehetőségre rábólintottunk, például elfogadtuk a helyszín által ajánlott menüsort, mert a kaja számunkra nem volt lényeges. Nem a legdrágább borok és pezsgők voltak. Nem a fullextrás, 18 ezer forintos fényképtartós homokceremóniaszett került a szertartási asztalra (ami egyébként nem is tetszett). A csokor nem a legdrágább virágokból állt és nem húszféle, tiritarka volt, inkább letisztult. És így tovább.


- Barátságosak voltunk a szolgáltatókkal végig, és természetesen vendégül láttuk őket vacsorára stb. Hihetetlen, de azonnal vékonyabban fog a ceruza kb mindenkinél, amint jó fej vagy. Egy-egy őszinte, hálás szó világokat vált meg, például visszakapod a kauciót akkor is, ha keletkezett kár valamiben. Vagy kapsz nászajándékot a szolgáltatóktól (például rész-szolgáltatásokat nem kell kifizetned, mert közlik, hogy az ajándék volt, vagy kifejezetten adnak valamit: mi több ilyet is kaptunk, pl. gyűrűpárnát, nászutas szállást, ajándékcsomagot, meglepetés fotókat stb.). Az is rendkívül jó hatással van az együttműködésre, ha a szakember véleményét kikéred, segítségét kéred. Ezzel elkezd ügyfél helyett partnerként tekinteni rád.


Az eredmény egy felejthetetlen esküvő lett, mert igazad van abban, hogy ez a nap egyszer van, és nem jön vissza (ha újraházasodnál valamiért, akkor sem). Még most is emlegetik, az egész hangulatát, szépségét (ami pl ceremóniamester és a helyszín nélkül nem olyan lett volna).


Tehát azt javaslom, pároddal írjátok össze a 3 legfontosabb dolgot, és abból sose engedjetek. Inkább jöjjön a hitel, ha kell.

2022. máj. 21. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem azért meredek, hogy valaki egy esküvőre képes hitelt felvenni….

Szerintem ez tényleg annyira luxus dolog, hogy az ember addig nyújtozkodjon, ameddig a takarója ér.

2022. máj. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Szerintem az a ciki, ha megfelelési kényszerből csinál valaki valamit. Nálunk a pénz nem volt akadály (saját pénz, nem a szülőké), azért volt szűkkörű esküvőnk (23 fővel), mert mi azt szerettünk volna. Két okból: A mi felfogásunk szerint ez egy bensőséges, meghitt dolog, magánügy, ami csak ránk és a hozzánk közelállókra tartozik. Ezek pedig értelemszerűen nincsenek, nem lehetnek sokan (senkinek sincs 100 barátja, hozzá közelálló rokona, ismerőse, ezek nagy része felszínes kapcsolat). Másrészt introvertáltak vagyunk, tehàt gyűlöljük a tömeget, nem akarunk stresszt és a középpontba sem vágytunk soha. Mellesleg az ízlésünkbe sem fér bele a giccsparádé, ennél azért szofisztikáltabb közegben mozgunk. Persze lehetne elegáns, visszafogott a nagy esküvő is, de a kérdésben felsoroltak nekünk szimplán a bóvli, giccs kategória, akkor is ha sokba került. De ez ízlés dolga ugye. Szóval nem, nem ciki a kis esküvő. Azért lett olyan, mert olyat akartunk. Nálatok viszont ha jól értem, nem erről van szó. Szeretnél nagy lagzit puccparádéval, de nem telik rá. Ez nagyon nem ugyanaz. A mienk sem volt olcsó attól, mert kicsi volt, egy magasabb kategóriás helyen tartottuk. Simán került annyiba, mint egy közepes létszámú (50-60 fős) lagzis, vőfélyes ízléstelenség egy vidéki putriban. De minket nem a spórolás motivált, mint mondtam. Megoldás lehet, amit valamit javasolt, hogy esküvő most, puccparádé később. Leírtad, hogy ezt miért nem akarod. Ok. Hitelt erre baromságnak tartom, látom, ennél neked is több eszed van. Amin érdemes elgondolkodni: Introvertáltként miért is vágynál hacacáréra? Ha valóban introvertáltak vagytok, az utolsó dolog, amire vágynál, ez lenne. Szerintem ha tényleg olyan vagy, amit mondasz, akkor ez szimpla megfelelési kényszer. Jó lenne olyannak lenni, mint mások. Miért, mások jobbak? Nem, mások csak mások. Te meg te vagy. Ennyi. Vállald fel magad és a döntéseidet. Erre a hozzáálláara nagy szükséged lesz a házasságban. Önismeret és következetesség. Van egy mondás, ami szerint amilyen az esküvő, olyan lesz a házasság is. Én ezzel maximálisan egyetértek. Nagyon fontos az önazonosság. Ez a ti esküvőtök, nem másé. A ti életetek, nem másé.
2022. máj. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Szerintem manapság pont csomóan tartanak kis esküvőt. Legalábbis az én baráti körömben. Aztán sokan mondják, hogy majd lesz egyszer valamikor utána egy nagy lagzi, de szerintem a páron kívül már akkor mindenki tudja, hogy az ilyenek 99%-ból soha nem lesz semmi, mert mindig kell másra a pénz.

Nekünk átmenet volt, mert kb 70-en voltunk, de maga az esemény laza volt, nem hagyományos lagzi. 1 db fotós volt, a vőlegény haverja, de ő is csak a szertartást fotózta, utána a bulin mondtuk, hogy már nem kell egyáltalán.

2022. máj. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Nem puccparádét szeretnék, hanem azt, hogy emlékezetes legyen. Amúgy a miénk is ízléses lesz, szép díszítéssel, amit szimplán a rokonom csinál, de nagyon ügyes.

Valamint mondom, a ruhám szerintem ritka szép, az esküvő árának harmadát az teszi ki. Ebből nem engedtem.

Inkább attól félek, hogy unalmas lesz az esküvőnk.

2022. máj. 21. 16:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!