Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyire valósítható meg, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire valósítható meg, ha az esküvőmet az alábbi szempontok szerint képzelem el?

Figyelt kérdés

Én a családom nagyon kevés tagjával tartom a kapcsolatot. Páromnak viszont elég népes a rokonsága. Tehát valahogy az egyensúlyt szeretném megtalálni.

Másrészt párom sem szereti az alkoholt és én sem. Így akár erről is lemondanék, de nyilván a vendégek fogyasztanának.

Hogyan lehet kivitelezni egy lagzit, hogy mindenki jól érezze magát?


2022. máj. 23. 11:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ihattam alkoholt, de a tortából sem ehettem szigorú diéta miatt. Senki nem vette zokon.


3 kanna bort hozattunk, plusz az étterem saját kínálata. És alig fogyott alkohol, mert sok idős a gyógyszere miatt nem ihatott. Volt szoptatós anyuka, sok kisgyerek és a férfiak jelentős része vezetett.


(6-os esküvöje/lagzija nagyon jól hangzik szívesen részt vennék én is ilyenen. Nálunk is sok játék volt, este társas a kicsikkel, én nagyon bírtam)

2022. máj. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
64%

Igazából a kérdésben is benne van:

"mindenki jól érezze magát" és "de a vendégek fogyasztanának". Ha te is tudod, hogy olyan a társaság, hogy innának, akkor nyilván úgy fogja magát mindenki jól érezni, ha lesz alkohol.

Hiába írja pl a hatos, hogy náluk jól sikerült az alkoholmentes buli, ha te magad is tudod, hogy nem olyan a társaság, hogy ezt élvezze. És a kérdés alapján nem olyan a társaság.

Én mondjuk egy sima délutáni összejövetelt sem szervezek úgy, hogy nincs otthon egy pár doboz sör, egy üveg bor, egy kis aperitif, mert úgy neveltek, hogy ha vendégségbe várok másokat, akkor igyekszem figyelembe venni az igényeiket. És igen, nálunk baráti társaság meg a család is olyan, hogy ennyit igényelnek. Egy lagzin meg aztán pláne. Nyilván máshol meg másmilyen, de a kérdés alapján te is tudod, hogy innának alkoholt.

Ezek után két út van; vagy nem lesz alkohol, és akkor teljesül a vágyad, de cserébe kb biztos, hogy a vendégek elégedetlenek lesznek. Vagy lesz alkohol, akkor neked kell kompromisszumot kötnöd, de a vendégek valószínűleg nem beszélik majd ki a hátad mögött az eseményt.

A kevés rokon témánál nem értem mi a kérdés. Ő is meghívja akiket akar, meg te is. Aztán ha neki több vendége lesz, akkor ez van. Volt már azért ilyen a történelemben.

2022. máj. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
87%

Amit a 6-os írt az tök jó, ha sok a gyerek, és a vendégek nagyrésze 40 éves múlt.

Felmerülhet persze a kérdés hogy minek esküvőre pénzt költeni, ha sokkal olcsóbban egy baráti kirándulást is meg lehetne ejteni.


Ha azonban a gyerek(es)ek létszáma nem indokolja, szerintem semmi sem szól a délelőtti esküvő mellett (a menyasszonynak fel kell készülnie a szertartásra is, ami így azt jelenti hogy kb 4kor kéne kelnie, a vendégeknek is azért kell egy órát készülniük). A társasjátékozás jó móka, de nem hiszem h esküvőre való. Aki pl. utálja a társasjátékokat, az mihez kezd magával egy ilyen bulin? Vagy akkor ő húzzon el haza?

Tök oké pl. egy társasjáték, vagy póker "sarok" kialakítása, de nem szabad h erről szóljon a buli. Mert akkor társasjáték est lenne a rendezvény neve, nem esküvő, remélem ez érthető.



Viszont ha meg normális, "átlagos" esküvőt akarsz tartani, akkor bizony érdemes figyelembevenni hogy a magyar, európai kultúra szerves része az alkoholfogyasztás.

Ésszerű mennyiségben az alkohol oldja a gátlásokat, ami sokat segít abban hogy ha nem akarod azt látni h mindenki búskomor fejjel az asztalánál ül 10 után már, aztán 11kor el is húz mindenki haza.


25 éven felül jó esetben már megvan az embernek a tapasztalata abban, hogy ne igyon annyit, hogy vállalhatatlan legyen a viselkedése, de azért jól érezze magát. Aki annyira tróger, h hülyére issza magát, azt nem kell elhívni.


De azért nem szabad az alkoholt ilyen egybites dologként kezelni h oké, valaki iszik egy kupica pálinkát és utána meztelenül rohangál meg összehányja magát. Mert sztem tok oké h ti a párotokkal nem isztok alkoholt de fontos hogy attól még tudatában legyetek az alkohol hatásaival.


Én pl. nem élek könnyű drogokkal sose próbáltam de elolvastam tankönyvekben meg a Wikipedián, egyéb megbízható helyeken mik a hatásai épp ezért nem halok szörnyen azonnal és nem hívok rendőrt meg TEK-et ha valaki rágyújt egy jointra.

Alkoholnál is megvan az a mennyiség ami már súlyos hatásokat okoz de ez rengeteg ahhoz képest mint amit egy esküvőn fel szoktak szolgálni. Általában fejenként 2-3 dl-vel számolnak egész estére, ami tekintve h ki is izzadod kb 0, épphogy kicsit jobban érzed magad. Az igazi "beb . száshoz" fejenként 1 üveg tömény kéne nőknek, férfiaknak meg másfél-2 üveg. Vagy gyorsan elfogyasztva, 4-5 dl.

2022. máj. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!