Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Több nemzetiségű esküvő?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Több nemzetiségű esküvő? Akinek volt, ti hogyan oldottátok meg?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy a párom olasz, és szóba került az esküvő. Sokat gondolkodunk, hogy hogyan kéne? Melyik család utazzon, hogy hol legyen a lagzi? melyik országban? Milyen zene legyen? Olasz-magyar? felváltva...de hogyan? Vőfény...van olyan aki 2 nyelven is beszél?? milyen ételek legyenek? mert ugye az olaszok inkább halas, tésztás dolgot ennének, a magyarok meg ugye a hagyományosat. Akkor meg még a kommunikáció...jó pár tolmácsot kéne hívni arra az estére, hogy a násznép egy kicsit legalább tudjon beszélgetni. Tudtok esetleg olyan helyet, helyszínt ahol segítenének? Vagy olyan rendezvényszervező cég, aki esetleg ilyen esetekre is felkészült?

nektek milyen tapasztalataitok vannak?


2010. szept. 19. 12:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kettőt külön szoktak általában. Senkitől nem várhatod el, hogy annyit utazzon miattad, mert rengetegbe kerülne, de az is vicc, hogy te fizess mindenkinek utat szállást, gondolom nem csak annyi vendéget akartok, hogy szülők és tesók, mert akkor nem lenne akkora nagy kérdés, hogy vőfély, meg kaja így meg úgy.
2010. szept. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nalunk majd kulfoldon lesz mevtartva de csak a szuleim es tesom lesznek ott. ha teljes rokonsagot akarsz akkor szerintem isegyszerubb 2lagzit tartani ,bar az meg nagyon koltseges.
2010. szept. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát szerintem semmivel sem költségesebb két fél lagzi mint egy egész... max a fotós. Tök mindegy hogy pl. 80embert úgy etetsz meg, hogy egyszer 40et meg megint 40et vagy egyben 80at...
2010. szept. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
igen am de ketszer kell lefoglalni a helyet a zenekart ,a ruhat (ha nem sajat) stb. szoval a 2 lagzi koltsegesebb mintha csak egy lenne.
2010. szept. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia.Lehet 2 kissebet tartani.Lenne kérdésem:Hol fogtok élni ketten?Magyarországon v. Olaszo.-ban?Templomi esküvőt szeretnétek-e?

Mert ha itt fogtok élni,akkor itt lehetne tartani a polgárit a te rokonaiddal(neki a szülei+ a tesójáék jönnének ide),Olaszo.-ban meg a templomit az ő rokonaival(a te szüleid+ a tesód mennének csak ki).Természetesn fordítva is működik a dolog,azért kérdeztem,hol fogtok élni,mert ugye a templomi "nem hivatalos"

2010. szept. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nem, mindenképpen egy esküvőt szeretnénk....nem mondom, hogy a pénz nem számít. De ha minden jól megy csak egyszer szeretnék férjhez menni, és arra az egy alkalomra azt akarom, hogy minden tökéletes legyen. Olaszországban élünk, de megbeszéltük, hogy az esküvő Magyarországon lesz...mert én nagyon szeretnék otthon esküdni, úgyhogy belement.
2010. szept. 24. 09:36
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekunk is ilyen nemzetkozi, mindenhonnan valo a csalad es azt tudom mondani, hogy nem gond, ha tudsz kompromisszumot kotni. Ugy nem lehetne, hogy polgari egyik helyen, a masik helyen pedig a templomi? Mar ha akartok templomit. Nekunk 2 helyen volt, a ferjem amerikai (szoval meg nagyobb a tavolsag, mint Olaszbol). Szerintem ez a legjobb megoldas. Az eskuvon en tolmacsoltam, 2 nyelvu vofelyt is lehet keresni, de hogy talalsz-e, az mas kerdes. Meg ketnyelvu papot sem volt egyszeru, mert a templomi az ketnyelven volt, a polgari meg csak angolul. Szerintem a lagziban nem szamit, igy is keveredik a ket tarsasag, abszolut senkit sem zavart nalunk sem, hogy a ferjem nem tudott magyarul par szon kivul semmit. Olyan jot mulattak, hogy na es mindenkitol nagyon pozitiv visszajelzeseket kaptunk. Szoval kar ezt tulragozni. Amire ketnyelvu ember kell mindenkepp, az a hivatalos resze a dolognak, a lagziban meg tenyleg nem oszt, nem szoroz a nyelv, mert tancolni, mulatni anelkul is lehet es amugy is tudnak mutogatni stb. Olyan sosem lesz, hogy mindenkinek teljesen a kedveben tudsz jarni kaja ugyileg is, meg a magyar embereknel is elteroek a szokasok, etel kedvencek. Van egy csomo ugymond semleges etel, amit szinte mindenhol esznek, de az meg jobb lenne, ha Mo-n lesz az eskuvod es ugy dontesz, hogy menjenek oda az olasz rokonok, ha magyar kaja lesz, hisz a kulfoldi epp annak orul, ha megkostolhat specialitast! Meg egy lagziban sem haltak ehen, annyi fele kaja van, lehet gyumolcstaltol kezdve svedasztalon at minden, szoval tul aggodod es nem akarok veszjoslo lenni, de epp azert lesz nehez osszehozni, mert nem ugy allsz neki, hogy sikerulni fog es tulbonyolitod. Kompromisszumot kell kotni ilyen helyzetben, es akkor lesz jo.
2010. szept. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a barátnőmnek volt ilyen több nemzetiségű esküvője.A barátnőm magyar,a férje amerikai,de amúgy Luxemburgban élnek.Ők Magyarországon tartották az esküvőt.Úgy oldották meg,hogy volt egy tolmács,aki folyamatosan fordított,mind a polgári,mind a templomi esküvő alatt.Kicsit hosszabb volt így,de végül magyarul és angolul is kimondták az igent. :) A vőfély is magyar volt,őt is a tolmács fordította végig.A kaján szerintem ne aggódjál.Gondolj bele,ha pl Te kimész külföldre,Te se arra vágynál,hogy mondjuk gulyáslevest egyél... Ők úgyse úgy készítenék el mint a magyarok.És mi se úgy készítjük az olasz ételeket,mint ők.Én ezzel úgy lennék,akár itt,akár ott tartanátok,szívesebben enném az ottani ételeket.

A zene pedig olyan volt,amit tulajdonképpen mind a két család ismert.Nem nagyon volt mulatós(bár egy-kettő becsúszott :) ),hanem többségében a mai és kicsit régebbi zenék voltak vegyesen.

2010. szept. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! lehet igazatok van és túlaggódom...próbálok egy kicsit lazább lenni!
2010. szept. 25. 10:17
 10/11 anonim ***** válasza:
az én családomban az eredeti terv úgy volt hogy itt a polgári és a lagzi,írországban a templomi. aztán valamiért itt lett a templomi is. a menyasszonynak jó pár barátnője folyékonyan beszélt angolul,így a lagzin lévő tolmácsolást meg lehetett oldani(beszélgetésnél) a vőfély 2 nyelven mondott el mindent. a polgárinál a menyasszony egyik barátnője olvasta angolul. a templomin a pap tudott angolul,de ha nem tudott volna ott is ilyen barátnős megoldás lett volna szerintem. pörkölt volt,meg sült bárány és hurka...(amire emlékszem)
2010. szept. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!