Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Tanúkérdés. Ebből sértődés lesz?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tanúkérdés. Ebből sértődés lesz?

Figyelt kérdés

Ismerős pár (vőlegényem legjobb barátja és felesége) tanúi mi voltunk kb. öt éve. A vőlegényem szerepe nem volt meglepő, az enyém igen, bár jóban vagyunk, azt gondoltam, a tesója lesz az, illetve van még ilyen kategóriás barátja, mint én. De persze örültem.

A mi esküvőnk két tanús lesz. A vőlegényem tanúnak az említett barátot akarja, ezt meg is értem. Viszont én nem szeretném a feleségét megkérni. Nincs vele bajom, de mást szeretnék.

Ez meg milyen idiótán jön le. Ha a férj ott lesz, a felesége nem, az bunkóság? Egymás között kellemetlenség lesz, ha a férj vállalja? Dehát nem jön senki más, még a rokonok sem, akkor nem szeretnénk illemből meghívni. Akkor meg velük szemben lenne bunkóság családon kívüli személyt meghívni.

Jaj, de szarban vagyunk. Én kilátástalannak látom a helyzetet.

Nem szeretnénk engedni a kéttanúsból, és a választott tanúkból sem. Nem véletlen lesz ilyen kicsi.



2022. júl. 26. 13:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Ha barátot meghívod esküvőre, az a feleségével érvényes. Nem úgy a tanú.

Az már lehet különféle, más barát, rokon.

Nem bunkóság, tehát.

De a tanúdnak meg kell hívnod a párját. Ez alap.

2022. júl. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem érzem bunkóságnak, főleg így, hogy kéttanús. Gondolom max. aláírás után beültök esetleg valahova, de az nem olyan, mintha lagzira nem hívnátok meg a feleségét. Itt szerintem nem gond, ha nem párral hívjátok.
2022. júl. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha “átlagember” a barát nője, akkor valszeg meg fog sértődni, de ha normális gondolkodású, akkor nem. Én sem megyek mindenhova a férjemmel, nem vagyunk összekötve - és az én tanúm pasiját sem hívtuk, az ugyanígy kéttanús esküvőre. Nem gondolom h ha vki egy pár, attól még mindig mindenhova együtt kéne menni.
2022. júl. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Azt azért nem mondanám, hogy csak beülünk valahova, de lagzi valóban nem lesz.
2022. júl. 26. 14:34
 5/14 A kérdező kommentje:
Egyes, nem szeretnék meghívni egy vér szerint idegent, miközben családtagokat nem hívok.
2022. júl. 26. 14:35
 6/14 Kései Sirató ***** válasza:
96%
Én felkérném fotózni ezt a nőt, azt mondanám, hogy általában tetszenek a fotók, amiket ő készít és akkor jelen is lenne és hasznos is lenne a jelenléte és minden OK lenne.
2022. júl. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%

Esküvőre általában bunkóság pár nélkül meghívni valakit. Akkor is, ha két tanús.

A párod tanúja is vér szerint idegen. Lehet így el sem vállalná, hogy egyedül csak őt hívjátok meg. Én a párod helyében keresnék új (szingli) tanút, ha ennyire ragaszkodtok a négyfős limithez.

2022. júl. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%
Istenem, nem mindegy ki írja alá neked azt a papírt? 5 perc az egész, aztán mehet haza mindenki.
2022. júl. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%
Az nem bunkóság ha tanúnak mást hívsz, de az, hogy a párja nélkül valakit, az az.
2022. júl. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
60%

Sose értettem miért tartják bunkóságnak, ha valakit pár nélkül hívnak ide vagy oda. Nem ott ahol van 200 vendég, hanem szűkebb körű eseményeken.

Ha van egy nagyon jó barátod/baratnőd/rokonod de a párjával 2x találkoztál, akkor minek? Egy este. Ami a házasulandókról szól.

Meg mi van ha együtt vannak teszem azt 2 hónapja (tudom, itt nem erről van szó, általános eszmefuttatás része), nem is stabil kapcsolat, akkor egy kvázi idegent hívjanak meg, csak mert "illik". A társadalom sokkal boldogabb lenne ha mások elvárásai helyett magára figyelne, legalább ekkor. Tudom, le leszek pontozva. #3assal értek egyet.


Rátok visszatérve: ha normalis, akkor nem fog megsértődni. Esetleg hívd el, mint a tanú párja, meg akkor a Te tanúd párját is hívjátok meg.

2022. júl. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!