Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi pénzt illik adni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi pénzt illik adni manapság nászajándékba?

Figyelt kérdés

4-en megyünk. De abból a gyerekek 3 éves és 11 hónapos.

Nem túl közeli rokon, nem is tartjuk a kapcsolatot, kb pár évente találkozunk csak ilyen nagyobb eseményeken, mint esküvők, kerek születésnapok, temetések stb.

Nagyjából 40 ezerre gondoltunk, de nem tudom, mennyi az az összeg, amit szokás, illik ilyenkor.

Ez nekünk az az összeg, ami még belefér, de nem tudom, nem-e "ciki" vagy "túl kevés"?


2022. aug. 8. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
20-25k per fő szoktak adni manapság. Mivel a gyerekeitek még babák, az ifjú párnak ők nem járnak költséggel, csak a ti vacsorátokat kell állniuk. 50k körül adnék, ha nem fér bele, adjatok 40-et, szerintem nem gáz. Pláne két pici gyerekkel.
2022. aug. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ja, azt hozzátenném, hogy a pár, akinek az esküvője van, alapból jómódú, gazdag pár, kb bármit megengedhetetnek maguknak, amit csak megkívánnak... Drága autó, utazás minden.

A meghívóban azt jelezték, hogy nem szeretnének tárgyi ajándékot, igazából semmit nem kérnek, de nászúthoz szeretnének hozzájárulást, ha valaki mégis adna valamit...

2022. aug. 8. 14:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég a 40.
2022. aug. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A vacsora ára, mivel a gyerekek kicsik, nem esznek érdemben, és nem is közeli a kapcsolat, ez egy reális összeg.
2022. aug. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor főleg bőven ok a 40 ezer. 1-es voltam.
2022. aug. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Nekünk most lesz az esküvőnk, 25 ezer/fő a vacsora, viszont 5 éves kor alatt a gyerekek nem számítanak bele a vacsora költségébe. Nyilván ez az ár nagyban függ attól, hogy hol van a lagzi.
2022. aug. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%
Mostani inflációval számolva minimum 50-60.000 ft
2022. aug. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
40-50 körül illik adnotok ebben az esetben. Ha a pár gazdag és elég puccos helyen van a vacsora, akkor inkább a magasabb árral lehet számolni kaja tekintetében, szóval inkább 50. Ha belefér... Ha nem fér bele, akkor remélhetőleg a pár komolyan gondolta, hogy nem szorul rá a nászajándékra, és nem lesz sértődés, akármennyit is adtok.
2022. aug. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!