Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan illik átadni manapság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan illik átadni manapság a nászajándékot, ha nem túl szoros a kapcsolat?

Figyelt kérdés
Én még nem is találkoztam a vőlegénnyel, aki a párom távoli unokatesója. Ők sem járnak össze. Az esküvőre a fiú szülei hívtak meg minket.
2009. márc. 21. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem találkoztok gyakran akkor elég az esküvőn is átadni. Amikor a szertartás után elmentek a vendéglőbe akkor mindig van egy külön asztal - ahova le lehet rakni az ajándékokat miután odaadtátok a párnak. Legalábbis én a két legutóbbi esküvőn 3 éven belül így láttam. Mi csak pénzt vittünk amit a menyasszonytánckor adtunk oda.
2009. márc. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Nincs mindig külön asztal, de a szertartás után is lehet, ha esetleg a vacsorára ti nem mentek, vagy amikor este a lagziban már nincs konkrét program, és lazább a hangulat, akkor szokták sok helyen. Ahol van külön asztalka, akkor úgy, de ahol nincs (én az elmúlt nyáron 7 esküvőn voltam, ebből 4 lagziban, egyiken se volt asztalka), ott személyesen a párnak.
2009. márc. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
2 válaszoló azért mert Te nem láttál asztalkát még lehetett,esetleg egy külön helyiségben.Valahová csak letették az ajándékokat gondolom.A szertartás után pedig gratulálni szokás,és nem a pár kezébe nyomni az ajándékot.Mégis hová tegye olyankor?Amikor megérkeztek a lakodalom vagy vacsora helyszínére akkor lehet átadni.De biztosan lesz ott valaki akit meg lehet erről kérdezni,esetleg az öröm szülők valamelyikét.De ha csak az esküvőre vagytok hivatalosak akkor nem is muszáj ajándékot vinni.
2009. márc. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
14:30 - Létezik olyan, de NEM MINDENHOL van asztalkás megoldás. És ha ezt te nem így értelmezted, akkor olvasd el még egyszer, hogy mit írtam, mert én így írtam, hogy nincs mindenhol.
2009. márc. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%
"A szertartás után pedig gratulálni szokás,és nem a pár kezébe nyomni az ajándékot." - Voltam olyan esküvőn, ahol csak a szertartásra voltunk hivatalosak, és a többire nem, és olyankor a szertartás után adtuk oda, berakták kocsiba vagy valahova, de mivel a többire nem voltunk meghívva, ezért máskor nem tudtuk odaadni.
2009. márc. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A legtöbbször úgy zajlik, hogy a vendéglőben adják át, ált. érkezésnél a vendégváró alkalmával. Nekem az esküvőmön nem adott a szertartás után senki pénzt, mindenki a vendéglőben adta. Szerintem tényleg nem a szertartás után illik - nem mintha nagyon fontos részlet lenne meg ahány ház, annyi szokás. Biztos, ezen senki sem sértődik meg, max. furcsán jöhet ki, ha szertartás után közvetlen adod.
2009. márc. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A 14:33-t elolvastátok rendesen? Ha egy vendég csak a szertartásra van meghívva, de a vacsorára nem, mert azt szűk körben tudják csak megszervezni anyagi okok miatt, de a szertartásra a több vendég miatt nem kell többet fizetni, akkor miért baj, ha az, aki csak a szertartásra van hívva, a szertartás után adja oda az ajándékot? Konkrétan esetünkben az volt, hogy mi régi barátai voltunk a vőlegénynek, mi énekeltünk a szertartáson, a vacsora már csak a szűk családnak szólt, így mi a szertartás után adtuk oda az ajándékot, és senki nem nézett furcsán.
2009. márc. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló: nyilván, aki csak a szertartásra van meghívva, az csak ott tudja átadni, de a poszt író valószínűleg nem ebben a helyzetben van. Legalábbis nem említette a posztban. Arról volt szó, hogy aki mind a szertartásra, mind a bulira hivatalos, az ált. a vendéglőben adja át. Nem mintha olyan nagy ügyet kellene ebből az átadásból csinálni.
2009. márc. 22. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!