Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi pénzt illik manapság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi pénzt illik manapság nászajándékba adni?

Figyelt kérdés

Jövő héten megyünk a párommal esküvőre s felmerült a kérdés, hogy mennyi legyen a borítékban! Mi ketten megyünk+a fia!

És a mennyecsketáncnál mennyit zsokás fejenként?


2009. aug. 8. 10:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

Hát nem tudom, hogy felétek mi a szokás, de itt nálunk (Hevesben) ha van menyecsketánc(pénzért), akkor nincs nászajándék. Magyarán a menyecsketáncba adja mindenki azt, amit gondolt nászajándéknak, csak pénzben.

Ha nászajándékot kérnek akkor nincs menyecsketánc pénzért, csak úgy simán mindenki felkéri és kész.

Az összeg attól is függ, hogy közeli vagy távoli rokonok vagytok a párral vagy baráti kapcsolat van köztetek, eseteleg csak ismerős szintjén vesztek részt.

2009. aug. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem amennyit megengedhettek magatoknak.
2009. aug. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nálunk van nászajándék+mennyecsketánc is!

Anyagilag nem állunk rosszul, s éppen ezért nem akarunk "lemaradni" meg kitünni sem a többiek közül!:)

Nem olyan közeli rokonok.

HA aborítékban tennénk egy 30000ft+fejenként 5000-et a táncba az jó lenne?!

2009. aug. 8. 10:39
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem így bőven elég lenne, főleg, hogy nem vagytok közeli rokonok. Fejenként az 5 ezer is elég!
2009. aug. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom, hol milyen szokások vannak, de a mi rokonságunkban (az enyémben is, a férjeméknél is) az a szokás, hogy mi is annyit adunk az ifjú párnak, mint amennyit kb. ők adtak vagy az ő szülei adtak nekünk...

Érdekes, hogy mindkét családban az a szokás, hogy csak a rokonok adnak nászajándék-pénzt, a barátok ill. az ismerősök max. jelképes tárgyakat (nem szokás többezer Ft-os ajándék!)...


Igaz, mi Bp-ek vagyunk, itt nem divat a nagy lagzi és a menyasszonytánc sem!

2009. aug. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
35%
Mi a 60ezret odaadjuk mindenkinek ahova megyünk, pedig nem állunk fényesen anyagilag, de mifelénk így illik...
2009. aug. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk ha van menyasszonytánc, akkor nincs ajándék.

Vagy boríték vagy menyasszonytánc...

A borítékban 10-30.000, attól függően, hogy milyen rokon, barát, ismerős...

2009. aug. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Szerintem amennyit a pénztárcátok megenged.Én pl.alegjobb barátnőm esküvőjén tanu voltam.10000Ft-ot tudtam adni.Sértődés nem volt belőle.
2009. aug. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
felénk is van nászajándék + menyasszonytánc pénzért. szerintem fejenként 10ezret illik nászajándékba adni, akkor is ha nem közeli rokonok... a fejenkénti 5ezer ft menyasszonytáncba a ti esetetekben jó.
2009. aug. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
12.02-est szívesen meghívtam volna a lagzimba! :)
2009. aug. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!