Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Férjemmel szeretnénk megújítan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjemmel szeretnénk megújítani a házassági eskünket, "tiszta lappal" jeligével, segítesz ötletelni? :)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Férjemmel 3 éve vagyunk ugyan házasok de nagyon alacsony költségvetésű esküvőt tudtunk csak tartani nagyon szűk családi körben.

Azóta volt egy nagyobb és drasztikusabb mélypontunk de annyira sikeresen vettük az akadályt hogy "Tiszta lappal" jeligével szeretnénk elkezdeni ötleteket gyűjteni egy megújító ceremónia keretein bellül ami már akkor kilátásba volt helyezve amikor megházasodtunk, :) de most igazán jó okot adott az elmúlt időszak arra hogy elgondolkozzunk a lehetőségeken.


Egy dolog már szinte biztos. Ha kész lesz az új házunk akkor ott kint a kertben akarjuk megtartani a ceremóniát, szerintünk szép szimbóluma lenne az elkészült házunk a "tiszta lappal" jeligére. De erre is várok ötleteket, háha tudtok mondani ti is valami jót. :)


Minden féle ötlet jöhet erre a kis jelszónkra amit belevarrhatunk az esküvőbe, szimbólumok, tárgyak, bármi.


Előre is köszönjük!



2023. febr. 27. 13:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
3 év az nem a farostlakodalom?
2023. febr. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy megújítás, egy eskü, szándék legfontosabb része maga a kimondott szó. Az köntörfalazás nélkül ígéret, hogy mi az amit nyújtok a másiknak. Merthogy ja, azt nem érdemes agyonhangsúlyozni, hogy mi az amit várok a másiktól.


Szóval pl a református házassági esküszöveg az egyik legkerekebb ilyen ígéret amit lehet tenni. A teljes szöveg google első találtként elérhető, én most itt kivágom a vallásos részt, mert az nem volt kérdés és csak azt rakom be, ami szerintem nagyon komoly, időnként nehezen megtartható de pont emiatt súlyos ígéretek:


Én… esküszöm (...) hogy …-t, akinek most kezét fogom, szeretem. Szeretet-ből veszem el őt / Szeretetből megyek hozzá feleségül. Hozzá hű leszek, vele megelégszem, vele szentül élek, vele tűrök, vele szenvedek, és őt sem egészsé-gében, sem betegségében, sem boldog, sem boldogtalan állapotában, holtomig vagy hol-táig, hitetlenül el nem hagyom, hanem teljes életemben hűséges gondviselője / segítőtársa leszek. Isten engem úgy segítsen.



Kiemelném a "vele megelégszem" részt, ami szerintem igencsak nagy szó, ha egy fuckin életőrl van szó:D

2023. febr. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

A tiszta lappalrol nekem más jut az eszembe, amikor inkább el akarod felejteni a múltat. Mivel ti nem akarjátok hanem csak egyszerűen megerősíteni egy rég várt nagyobb lagzival ezért nem látom értelmét a "tiszta lappal" felkiáltásnak.


A ceremóniát nem tudom mire érted. Papra vagy anyakonyvvezetőre? Mert utóbbi megy a házhoz de az nektek már volt azt írtaf. A paphoz templomba kell menni. Vagy úgy érted hogy elmentek templomba és egy bulit tartotok otthon? Bocs de nem egyértelmű.


Egy új gyűrű pl elég szerintem, de a férfinak nem szoktak sok gyűrűt hordani. Szóval az új gyűrű elég egyoldalú ha csak a nő kapja. Esetleg lecserélni az előzőt ha telik most egy sokkal szebbre.

Vagy mi lenne ha írnátok ti magatok egy esküt?


Más nem jut az eszembe, szerintem se kell túlzásokba esni mert túl erőltetettnek fog tűnni. Úgy tűnhet mintha másoknak akarnátok bebizonyítani higy mennyire szeretitek egymást.

2023. febr. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Ez mondjuk jogos, ez a tiszta lap dolog eléggé... hát rossz üzenete van. A házasság olyan, hogy abban van jó is meg rossz is. Ha mindig tiszta lapot kérnénk egy nehéz időszak után, akkor semerre se haladnánk, csak nonstop hazudnánk magunknak. Épp azért jó, mert időnként szar:D A rossz dolgokból lehet tanulni és ezáltal fejlődni. Viszont ehhez kell az, hogy a rossz dolgokat igenis megtartsuk a kapcsolat történelmében. Le lehet zárni, de eltüntetni egy tiszta lappal semmiképp.
2023. febr. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Mit kell tisztára mosni? Hancúroztatok ezzel azzal? Van ennek olcsóbb módja is: Mások panaszkodnak milyen rossz velük a házastárs majd mikor szomorú helyeselést kapnak kitesznek egy összebújós posztot hogy "együtt a világ ellen" mert rájönnek hogy tök jóban vannak csak azok akarják szétválasztani őket akik a tengernyi panaszra nem az mondták hogy "ugyanmár ez semmi ügy" hanem megállapították hogy ez tényleg gáz
2023. febr. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ez nem jelent semmit. Kidobtok egy kazal lóvét, max annyi. Ettől semmi nem fog változni, ha nem változtattok. Nem mutatogatni kell, hogy szeretitek egymást, hanem úgy élni, hogy ezt lássák.
2023. febr. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
3 ev az nagyon keves.. le merem fogadni 1 ev utan mar hazasodtatok.
2023. febr. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Tiszta lap = elb...tuk az egészet, de vergődjünk még egy sort.


Hogyha három!!! év házasság után erre szükség van, akkor annak a házasságnak annyi is.

2023. febr. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Páran nem vagytok komplettek itt.....
2023. febr. 27. 21:00
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit fogtatok az elsőn?
2023. febr. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!