Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan készültetek lelkileg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan készültetek lelkileg az esküvőre?

Figyelt kérdés

Most nem arra gondolok,hogy anyagilag vagy,hogy mennyi szevezéssel jàr egy esküvő, hanem a lelki oldalàra.

Tudom,hogy van jegyesoktatàs egyhàzaknàl (màr, amelyik pap még tart), illetve làttam,hogy pàr coach is tart.

Nekem sajnos nem adott az élet jó példát, a családomban csak rossz házasság van, egyik sem Boldog,mint pàroméknàl.


Olyanok szavazzanak, akik jó hàzassàgban élnek.

Vagy most készülnek hàzasodni.



2023. márc. 23. 17:26
A kérdező szavazást indított:
Részt vettünk tanfolyamon
Részt fogunk venni tanfolyamon
Nem vettünk részt
Nem érezzük szükségesnek,hogy részt vegyünk
Még nem tudom,hogy részt fogunk-e venni
30 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%
Nem az eljegyzésre kéne felkészulni inkább hogy vkit egy életre kérsz fel veled?
2023. márc. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem inkább akkor legyen esküvő, ha felkészültél. Ami ismerkedéstől tart és nem onnantól, hogy megkérnek.
2023. márc. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Jövőre leszünk 20 éve együtt, 17 éve házasok.

Nem vettünk részt jegyesoktatáson, nem volt előttünk jó példa. Viszont működik a kommunikáció, és mindig átgondoljuk, hogy mit érez a másik (empátia), és teszünk érte, hogy örömmel jöjjön hizzánk haza. Sose fekszünk le haraggal, mindig azonnal megbeszéljük, ha gond van. Nincs anyázás, kiabàlás, személyeskedés. Veszekedni nem szoktunk, kétszer volt rá példa. Vitatkozni viszont szeretünk.


Akkor volt az eljegyzés meg a házasság, mikor azt éreztük, hogy ő kell nekünk, minden hülyeségével együtt, és semmin se vàltoztatnánk. Nem a házasságtól vártuk, hogy jobb lesz, hogy összetartozás érzést ad, vagy minden megváltozik. Sokan szerintem itt rontjàk el.

2023. márc. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Ha egy pap vagy főleg egy coach megerősítésére lenne szükségem ahhoz, hogy férjhez menjek, egyáltalán nem lenne esküvő. Akkor legyen esküvő, ha a pár mindkét tagja egyértelműen és szilárdan TUDJA, hogy házasokként akarnak együtt élni.

Ha bármelyik fél részéről kérdés vagy kétely van, szerintem semmi értelme esküvőt tartani.

2023. márc. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Hát, nem tudom, hogy egy PAP hogyan készítene fel a házaséletre.😅 De egyébként addig nem is házasodnék, amíg nem állnék rá készen.
2023. márc. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%
Én katolikus vagyok, a férjem nem. A kedvemért elmentünk egy egész hétvégés jegyesoktatásra. Sok új dolgot nyilván nem mondtak, főleg egy évek óta együtt élő pár esetén, de jó volt, elmélyültünk, felkészültünk, sok jó kérdés hangzott el. Szerintem érdemes elmenni, férjem nem hívőként is élvezte és hasznosnak találta.
2023. márc. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron fogunk esküdni. Nem vagyunk vallásosak, így csak polgárink lesz. Nekünk nem kell erre külön készülni. Pontosan tudjuk, hogy egymást akarjuk, egymással akarjuk leélni az életünket, tartson az bármeddig. Nem feszülünk rá. Úgy lesz, ahogy mi szeretnénk. Semmi konvenció, semmi habos-babos ruházat. Csak lazán. Mi így akarjuk. Csendes szertartás, utána buli a közeli barátokkal. Egyszerűen nem szabad ráfeszülni.
2023. márc. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
30 nap mulva mar ferjnel leszek. 3 eve vagyunk egyutt, mi most ertunk meg ra. Nem tartok igenyt kulso megerositesre, magamtol dontottem el, hogy vele szeretnek hazassagban elni. Nem is varok varazsutes szeru valtozast a papir alairasa utan, onmagaban nem attol lesz jo a kapcsolatunk, hogy osszehazasodtunk. Az azert jo/lesz jo, mert minden egyes nap teszunk erte, mert egymas mellett tettuk le a voksunkat. Persze eleinte tok izgalmas lesz, hogy szokni kell az uj nevunket, hogy gyuru lesz az ujjunkon es hogy a csaladi allapotunk hazas lesz, de nem emiatt fogom jobban szeretni a paromat (ferjemet) es nem fog megvaltozni a szemelyisegunk azert, mert masnap mar ferj/felesegkent fogunk felebredni.
2023. márc. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Tavaly volt az esküvőnk, bár templomi nem volt, csak anyakönyvvezető és mi már negyvenesek vagyunk. Tehát negatív tapasztalattal a hátunk mögött vágtunk bele mindketten (hozzáteszem, első házasság mindkettőnknek, előző kapcsolattal csak együtt éltünk). Ennek ellenére nem éreztem, éreztük szükségét felkészülésnek. Én életemben ilyen nyugodt és ilyen biztos még semmiben nem voltam, mint a férjemben. Kimondottan izgulós típus vagyok. Ennek ellenére pl a szertartáson se a kezem, se hangom meg se remegett. Kb azt éreztem, hogy végre az utamon járok, kétségek nélkül.
2023. márc. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%

Nálunk pl nagyon jó szokott lenni a jegyesoktatás. Nem igazán vallásos párok is hasznosnak szokták érezni, pedig nálunk kötelező. Ez nem is a megerősítésről szól, hanem hogy milyen nehézségek, buktatók, problémák szoktak előjönni 10-20-40 év után és hogy lehet megőrizni a kapcsolat egységét. A párkapcsolatoknak van egy dinamikája, ez normális pszichológiai jelenség.

Amúgy minden évben februárban szokott lenni országosan Házasság hete. Különféle programokkal, előadásokkal. Pszichológusok, lelkivezetők, párkapcsolati trénerek is szoktak előadásokat tartani. Idén már volt, de jövőre utánanézhettek.

2023. márc. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!