Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Megtartanád az esküvőd, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megtartanád az esküvőd, ha a sógornőd előtte 4 hónappal lett öngyilkos?

Figyelt kérdés
Tudom, önző kérdés, de maga az öngyilkosság is önző dolog. Ráadásul egy éve készülünk rá, rengeteg pénz áll benne, vártam nagyon.
2023. márc. 25. 17:47
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
41%
Én igen, de ha a párom nem akarja, elfogadnám és elnapolnám az esküvőt, max. akkor nem, ha rengeteg pénzt veszítünk rajta, amit nem hajlandóak mások visszatéríteni és aminek a hiánya / kétszer kifizetése nagyon rossz helyzetbe hozna.
2023. márc. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
14%
Megtartanám, akkor is, hogyha a saját testvérem halt volna meg, ugyanis csomó szervezés meg minden van egy esküvőben.
2023. márc. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
18%
A többség gusztustalan szarkasztikus stílusára reagálva szólok, hogy nekünk eddig 3 320 000 Ft van az eskuvonkben, és a foglaló sehol sem jár vissza, szóval kb. hasonló összeget buknank ha csak úgy elnapolgatnank.
2023. márc. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
100%
És ezért inkább rendezel egy szar esküvőt, ahol a vőlegény nem akar ott lenni, a szülei nincsenk ott, és mindenki kínosan érzi magát?
2023. márc. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
89%
33-as, akkor drukkoljál, hogy addig ne haljon meg senki közeli egyiktek családjában sem.
2023. márc. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 harebell ***** válasza:
91%
33 Az a baj ezzel az egésszel, hogy aki ennyit költ az esküvőjére, arról feltételezem, hogy fontos számára az esküvő... a helyszín, a ceremónia, a lagzi, a nagyobb vendégsereg (ez nyilván relatív, de gondolom, nem a legszűkebb családról van szó), minden. A "nagy nap", ahogyan megálmodta. Na, ha egy ilyen tragédia történt, akkor a nagy nap már biztosan nem lesz olyan hangulatú, amilyennek a menyasszony szeretné. Meg lehet tartani, de a menyasszony így sem kapja meg az álomesküvőjét. Vagy el lehet halasztani, és akkor később van esély rá, hogy igen, a vőlegény és az ő családja is jobb hangulatban tud részt venni és egy szebb, boldogabb esküvő lesz, mint most lenne. Az anyagiak persze kemény kérdés, de talán nem fontosabb, mint a vőlegény érzései (akinek ugyanannyi döntési és beleszólási joga van a saját esküvőjébe, mint a menyasszonynak).
2023. márc. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
83%

AZ éttermet nem lemondani kell (mert akkor valóban nem jár vissza a foglaló), hanem 2 hónappal módosítani az időpontot. A dátumot a hivatalban is tudjátok módosítani, csak 1 kérelmet kell írni. Én ezt tenném.

Semmiképp sem lesz jó hangulat egy ilyen tragikus esemény után 4 hónappal.

2023. márc. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:

2 hónappal később sem lenne jobb a hangulat.

Egyébként a férjem beszélt a szüleivel. Szerintük (!) nem kellene lemondanunk. Főleg pont a pénz miatt, amit tudják, hogy nehezen spóroltunk össze. Ők a szertartásra eljönnek, a lagzira nem. A lagzit végülis töröljük. Vacsorát tartunk.

Párom is úgy gondolja most már hogy tartsuk meg. Mint kiderült a sógornőm is nagyon várta, már a ruháját is megrendelte.

2023. márc. 27. 13:37
 39/42 anonim ***** válasza:
100%

#38 Hű... ha ő is várta, ruhát rendelt, akkor nagyon hirtelen döntött úgy, hogy véget vet az életének.

Hát igen, én el nem tudom képzelni, hogy ilyen döntést hozzak, de ítélkezni sincs jogom, még akkor sem, ha ennél részletesebben ismerném a körülményeket. Viszont ez tényleg árnyékot vetne a legszebb napomra, ezért tolnám el, pénz ide vagy oda. Hiába nekem "csak" a sógornőm, fájna, hogy a párom/szerelmem - akinek a testvéréről van szó - nem lehet felhőtlenül boldog.

2023. márc. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
34%

A tesómék esküvője szombaton volt. A mamám azon a héten kedden halt meg. El s tudtuk temetni...

Megtartottak, buli is volt.

A mama oldala szerenyebben bulizott.


Bevallom, ha nem a tesóm lett volna el se megyek. Semmi kedvem nem volt hozzá.


De szerintem 4 hónap az más.

Szerintem az elég idő ahhoz, hogy miatta lemondani ne kelljen.


De próbáld tiszteletben tartani a parodat is, az az ő napja is.


Sok boldogságot!

2023. márc. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!