Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Válás után esküvő? Meddig fog...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után esküvő? Meddig fog még várni?

Figyelt kérdés
párommal nem rég ismerjük egymást, neki az év elején mondták ki a válását. Mivel babát várunk és teljesen jól kijövünk egymással én szeretnék esküvőt. Nem szeretném "hajadonként" megszülni a babát. Szó is volt róla és biztatott hogy elvesz meg minden. Már csak pár hónap van a baba érkezéséig de eddig még semmi lépés nem történt ez ügyben
2010. okt. 7. 20:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
72%
Nem erted meg mindig, latom. Azt irod "en szeretnek eskuvot" majd ha MINDKETTEN akarjatok, akkor lesz eskuvo. Ha szeretned a parodat, akkor megertened hogy nem akar ebbe azonnal a valas utan beleugrani mint majom a vizbe. Ha csak azert hazasodtok ossze mert jon a gyerek, mar regen rossz es boritekolhatok meg egy valast.
2010. okt. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
87%

A kérdezőnek miért téma ez,hisz megtette a " magáét",vagy

milyen választ vársz?

2010. okt. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
80%
Utolsónál a pont, muszáj beszélgetni, mert csak tőle fogsz választ kapni, tőlünk nem, hisz nem ismerünk titeket. De az általánosságokat nézve azt mondanám a konkrét kérdésedre, hogy igen, sok köze van ahhoz, hogy csak most vált el. Nem tudom hogy milyen beszélgetés zajlott eddig köztetek, de tudd, hogy a férfiak gyakran rábólintanak a dolgokra a konfliktusok elkerülése érdekében, "aztán majd úgyis lesz valahogy". Lehet, hogy csak ezért mondta, hogy elvesz. Ettől függetlenül lehet, hogy valóban nagyon szeretitek egymást és mindketten örültök a babának, de ha rövid időn belül érkezik a pici, szerintem ne lepődj meg, ha addig már nem vesz el (esetleg utána, ha már lecsendesedik a ház). Koncentrálj te is a babára, és legyen benne sok örömötök! A pároddal pedig beszélgess erről konkrétan, ha ez neked tényleg ennyire fontos.
2010. okt. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező: A babát te keverted bele a dolgokba,mert hangsúlyoztad,hogy még szülés elött férjhez akarsz menni!Ezért kaptad azokat a válaszokat,hogy minek vállaltad a gyereket,ha még nem vett el.Most pedig megy a visszaszámlálás,hogy már csak 5 hónap,vajon elvesz? Így most jobb?Úgy gondolom én is,hogy csak hitegetett azzal,hogy elvesz,hogy befogd a szád és végre béke legyen.Nem hiszem,hogy egy friss válás után minden vágya újra elkötelezni magát.Pont ezért,mert most vált el és mert még friss a kapcsolatotok elég nagy merészség szülni és a fülét rágni egy újabb esküvő miatt.Vagy kerestél volna egy szabad embert,akinek minden vágya nősülni vagy pedig most várj,hátha pár éven belül elvesz.
2010. okt. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
a tegnapi 20:59-esnek köszönöm a válaszát, azt hiszem igazad van. Igazából csak azt nem tudtam hogy hogy szokás erről beszélni, felhozzam a témát vagy megvárjam amig ő kezdeményez. Engem nem érdekel ha mégse lesz esküvő, de ha már ő maga a menyasszonyának tart akkor legalább konkretizáljuk a dolgokat. Na azt hiszem rákérdezek hogy hogyan is gondolja, már csak azért is mert a többi válaszadó felidegesített azzal hogy kiforgatták a szavaimat!
2010. okt. 8. 16:34
 16/20 anonim ***** válasza:

A válás miatt valóban sok férfi vár még az esküvővel, vagy általában már a kapcsolatuk elején leszőgezik a párok, hogy ki mit is akar. Pl. bnőm is akart volna esküvőt, de párjával leültek s baba előtt tisztázták a dolgokt. A csaj beletörödött, hogy nem lesz esküvő, mert a pasija fél még egy csalódástól. Nálunk is le lett tisztázva. Én is baba előtt akartam házasodni, a párommal a kapcsolatunk elején már beszéltünk erről, hogy későbbiekben ne legyenek gondok.

2 éve toljuk az esküvőt anyagi okok miatt, de nagyon szerettünk volna babázni, s most 6 s fél hónapos terhesen jövőhéten lesz az esküvőnk. Ezt kb másfél hónapja döntöttük el, közösen megbeszéltük. Pedig mindketten nagyot szerettünk volna, de én nagyon szerettem volna a baba születése előtt esküvőt. Felhoztam neki, megbeszéltük s úgy döntöttünk lesz egy kis polgári, ami picit nagyobbra sikeredett, mert baba érdekében lemndtumk a nagy esküvőről. Csak szűk családi kör, otthon ebéd, vacsi s fényképész.

Ülj le beszélj a pároddal hogy egy polgáriban benne van-e baba érkezése előtt. Terhes nőknek lehet kérni gyorsított ügyintézést, nem muszáj a 30 napot kívárni, hogy kapjatok időpontot az anyakönyvvezetőnél. Persze ha benne van a párod is. Házassághoz két ember kell.

Kérdezz rá, hogy mit is szeretne. Esküvő? Vagy fél, s nem mer belefogni még egy házasságba. Ha utóbbit válassza, akkor fogadt el. Nem minden pasi akar válás után belevágni egy újabba, főleg ha most vált el.

2010. okt. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Az én párom is elvált és a hideg kirázza az esküvőtől, mert őt anno egy nem tervezett gyerekkel rántották bele. Az egészről csak annyira emlékszik, hogy kereste a vészkijáratot. A gyereket azóta felnevelte és imádja, de az esküvőhöz rossz emlékek fűzik.

Viszont mivel tervezzük, hogy külföldre költözünk és bizonyos okokból ő csak akkor kaphat a célországban állampolgárságot, ha hivatalosan is hozzám tartozik, végül ő vetette fel az esküvőt.

Az eredetileg 3 percesre tervezett "odamegyünk, aláírjuk, kijövünk" verziót most tágítottuk 15 perces "a szülőket muszáj meghívni és a kedvükért lesz zene meg pezsgő" verzióra. De én se szeretnék csinnadrattát, úgyhogy remélem, hogy itt meg is áll a dolog és nem kell többet szervezni rajta.


De a fentiek miatt én is hónapokig hagytam gondolkozni, mire magától felhozta. Házasodni egyébként a gyerek születése után is lehet - amikor megszületik, úgyis annyira boldog lesz a barátod, hogy ott és akkor szerintem bármit kérhetsz, boldogan igent fog mondani :)

2010. okt. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
59%

A leírások alapján úgy látom, - leszámítva a lelátón szotyizó cinikusok beszólásait - hogy összességében a kérdéseidre választ kaphattál.

Ezért az alábbiakban, inkább azon válaszadók táborát szeretném erősíteni, akik elsősorban a személyes vagy környezetükben átélt tapasztalatuk alapján, segítő szándékkal és készséggel fogalmazták meg mondandójukat.

Tehát, hogy miért is halogatja párod az esküvőtöket, illetve a friss válás befolyásolhatja-e, hogy még vár?

Véleményem szerint igen, befolyásolhatja és ezt természetesen úgy is mondom, mint akinek nem csak olvasmányélményei vannak ebben a témakörben.

De ezt minden bizonnyal, csak ő tudná a teljesség igényével megválaszolni, ezért egyetértek azokkal, akik azt javasolták, hogy beszéljetek erről: Facet to Face.

Bár megjegyzem, hogy véleményem szerint nem elhanyagolható kérdés, hogy kinek mi a jó? (neked, párodnak, a kapcsolatotoknak, a babának)

Talán a ”papírforma” szerint és a tradíciók alapján logikusnak és életszerűnek tűnik, hogy a leginkább kézenfekvő lépés az esküvő lenne.

De figyelembe véve mind azt, amit leírtál és azokat, amelyeket rajtatok kívül senki sem ismer, tehát mind ezek alapján, nem biztos, hogy a leginkább magától értetődő, hogy az említett esküvőnek a baba megszületése előtt kell megtörténnie.

Kivéve, ha esetleg az elkövetkezendő napokban, egyszer csak eléd áll a párod és azt mondja:

- Kedvesem, szeretnék én lenni a te hős szerelmes gladiátorod, vagyis kérlek, hogy gyere hozzám feleségül – MOST.

Te pedig pocakostul, sugárzó arccal a nyakába ugrassz és bele suttogod a fülébe – igen!

Amennyiben ez nem történne meg, úgy sincs semmi probléma, mivel így tényleg arra tudsz koncentrálni, ami most talán a leghangsúlyosabb a számotokra, vagyis a babázásra, miközben lehetőség van arra, hogy a válás ”hordaléka” a hétköznapok nyugodt sodrásában szépen lerakódjon, leülepedjen.

A legtöbb (elvált) férfi, még ha tudná is, akkor sem mondaná el senkinek, hogy neki is időre van szüksége, hogy a válásának a következményeit feldolgozza – ami egyébként nem gyengeség v. sunyiság a részükről, hanem egyszerűen az események "normális" következménye.

Azok a bonyolult belső folyamatok, amelyek ilyenkor zajlanak bennük, sokszor még a legedzettebb férfi lélek számára is embert próbáló események.

Ezért a kommunikáció mellett, véleményem szerint a legjobb taktika minden bizonnyal a türelem és a babázás…


Az esküvő, - de nyilván ezt te is tudod - két személy akaratán és döntésén múlik, ezért ezt nyilván nem szabad, illetve szabad, csak nem érdemes erőltetni v. kierőszakolni.


Mivel a férfiak többsége ezen a területen sokszor valóban úgy viselkedik, mint egy nehezen mozgó uszály, ezért sem egyszerű a helyzet, de a hölgyekben mindig van annyi leleménye, kreativitása, furmányossága, hogy hogyan mondassák ki a férfifal azt, amit szeretnének hallani, úgy hogy közben a férfi meg legyen győződve, hogy annak a gondolatnak, valójában Ö a szerzője.


Pl.: Amennyiben nem kérdeztél még rá a párodtól tervezett esküvőtökre, úgy akár a környezetetekben egy bizalmas barát (rokon, ismerős stb.) is segítségre lehet ebben, aki esetleg megfelelő diszkréció mellett a megfelelő időben és a megfelelő helyen egy átlagos beszélgetés közepette megpengethetné ezeket a húrokat.

Természetesen olyan formában, hogy ne legyen izzadságszagú és ne tűnjön úgy, mintha a szájába rakták volna a szavakat.

Ebből a szempontból talán a hölgyek egy kicsit ügyesebbek, mivel a férfiak sokszor nagyon átlátszóak.

Sok sikert, sok boldogságot a babához és a leendő esküvőtökhöz.

2010. okt. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

csak hogy befejezzem a "sztorimat" hosszu idő után végül kitisztulni látszik minden. megoszotom veletek.

szóval végül leültem kedves párommal és rákérdeztem,ha már megkérte a kezemet akkor azt mikor és hogy gondolta? elmondta hogy először legyen meg a baba és utánna mert elég sok kiadással jár és ha kiadás akkor első a baba....ez érthető én is kicsit lenyugodtam. A szülőszobán bent volt velem és (nagy fájdalmaim közepette) odahajolt és azt mondta hogy a következő honapba mindenképpen a nevére vesz. aztán teltek multak a hetek és kezdett kirajzolódni hogy ő ugy gondolta hogy odamegyünk az anyakönyvvezetőhöz és aláírjuk a papirt hogy ezentul ...xyné leszek. aztán leültünk és kiböktem hogy nem biztos hogy én ezt akarom. tekintve hogy egyszer megyek férjhez és az nehogy már csak egy ilyen akármilyen semmilyen alkalom legyen....ez érthető szerintem. szóval nagy mosolyogva belenézett a szemembe és azt mondta hogy akkor kezdjünk el spórolni rá és legyen akkor egy igazi kisesküvőnk szük családi-baráti körben.Itt a vége fuss el véle....köszönöm a jókivánságokat és hozzászólásokat mindenkinek! Tényleg akkor nyugszik meg az ember ha a másikkal ül le megbeszélni!

2011. márc. 28. 13:38
 20/20 anonim ***** válasza:
Még mindig happy a vége a dolognak?
2012. szept. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!