Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » 2 év jegyesség, 3.5 év után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2 év jegyesség, 3.5 év után esküvő. Hogy ne zavarjon?

Figyelt kérdés

Eléggé szomorú vagyok. A házasodási szándék megvan, csak a pénz nincs. Még úgy is rengeteg pénz egy esküvő, hogy kevesen leszünk (40 fő, olyan családtagok akikkel évi többször találkozunk, mindkettőnknek 2-2 közeli barátja és azoknak a párjaik, gyerekeik). Nem egy hatalmas esküvő a vágyam, csak ilyen teljesen alap, hogy kb 40 fő, polgári szertartás, vacsi, buli. De ez is nagyon spórolósan 3 millió de inkább több.


Idegesít, hogy mindenki családban is baráti körben is ilyen 2 év után már összeházasodott, mi meg csak 3.5 év után tudunk. Szülői támogatást nem kapunk, max valamennyi pénzt nászajándékba és nincs ennyi spórolt pénzünk esküvőre. Illetve szerintem az az ideális, hogy megvan az eljegyzés és elkezditek egyből szervezni, mi is szeretnénk de nem tudjuk... Max ha nagyon leadunk az igényekből de a vőlegényem azt mondja, hogy inkább adjuk meg a módját és akkor egy évvel később lesz a lagzi. Még az is megfordult s fejünkben, hogy előbb összeházasodunk két tanúval és akkor két év múlva megtartjuk a lagzit.


Hogy ne legyek ideges emiatt?


2023. máj. 12. 14:49
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
94%

Hol akartok ti lagzizni bszki? 3 millára 40 fő az fejenként 75.000, az mocskosul drága lagzinak minősül. Ennyiből 100 főt tudsz lagziztatni úgy, hogy még az altatás egy része is benne van...


Mi kerül ennyibe? Most őszintén.

2023. máj. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj egy listát mi fontos, mit mennyiből lehet kihozni. 3 millát kicsit sokallok. Harmadából ki lehet hozni.

Én magam kötöttem csokrot. Egyszerű gyöngyvirág volt. Rózsából is tudsz. Karalogusból lemásolod amilyet szeretnél. Férfiaknak anzug használtan is tele van a net töredék árért.

Haj, lehet különbet csinálok magamnak mint a fodrász. Még szebbet egy barátnő.

Minden ízlés és lemásolás kérdése.

2023. máj. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%

A főbb kiadásokat le tudnád írni? Valahol nagyon lehúznak titeket.


Ha fejenként 20ezer a kaja, akkor is

kaja-pia: 800

zenész: 200

Fotós: 200

Ceremóniamester: 200

Ruhák: 200

Szállás mindenkinek egy éjszakára: 800


Ez így 2.6 milla és a javarésze megvan. Ráadásul eléggé túláraztam pl a szállást, ennek a feléből kijön.

Hol megy el ennyi pénz? Nem kellene, hogy 3 milla legyen.

2023. máj. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%
A mi tavaly nyári lakodalmunk 1.8 millióba került 70 főre. Sztem is valami itt nem kerek.
2023. máj. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha most csinalsz kettanusat,biztos nem lesz lagzi. Minden csak dragabb lesz, gyerekvallalast se lehez halogatni, az meg viszi a penzt. Amugy meg ezek mellett az arak mellett mikot ho vegen elfogy a fizu, szerinted ki vagna jopofat h min 30 ezret kiadjon naszajandekra? En el se mennek, lemondanam. Jobb ha szűk családi körben, szülők,nagyszulok, tesók és két legjobb barát jön csak el. Nézel egy olcsó feher ruhát a sheinen és holxsó éttermet. Hajad, sminked csinalod, fotót a rokonok csinálnak. Esztek, beszélgettek és kész. Utana jojjon a gyerek es mwgiscsak lesz vm eskuvoi elmenyed.
2023. máj. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
90%
Lehet 1 millió lesz a ruha? 🤔
2023. máj. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
11%
Troll kérdés...
2023. máj. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Mindennel együtt számoltam, másfél millió kb (vagy 1.6) a helyszínen enni inni bulizni és szertartást megtartani Budapesten vagy Pest megyében. És akkor kb még egyszer ennyit számoltam minden másra, ruha, smink, haj, torta, meghívók, fotós, zene, dekoráció, ceremónia mester.
2023. máj. 12. 15:21
 9/41 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon spórolósan 3 millió 40 főre? Mi van?

Nekünk két éve volt nem annyira spórolósan (mindenből kp. arany középút) 95 főre 4 millió úgy, hogy mindenkinek volt szállás, amit fizettünk. Mind a 95 embernek...


Oké, hogy azóta emelkedtek az árak, de 40 főre hogy a büdös p.ába jön ki 3 millió?...

2023. máj. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
Amúgy érdekes, más meg azt mondja a 3 millióval alá lőttem:D
2023. máj. 12. 15:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!