Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Otthon hagynád az újszülött...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Otthon hagynád az újszülött babádat?

Figyelt kérdés
1,5-2 hónapos lesz a kicsi az esküvő idején.

2023. máj. 14. 12:03
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
93%
Attól függ, hogy kivel és mennyi időre. Közeli hozzátartozóval, aki rendszeresen van vele, otthon hagynám akár több órára is. Nyilván egy másfél hónapos baba mellett nem buliznék hajnalig, mert nekem sem esne jól. Ha nincs nagyon messze, és tud rá olyan vigyázni akiben megbízol, akkor menj nyugodtan.
2023. máj. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
67%

Ezt előre szerintem nem lehet eldönteni.

Sőt, arra se vehetsz méget, hogy időben érkezik. (A legnagyobb gyerekem például 10 nappal később jött világra a kiírt dátumhoz képest.)

Nem tudhatod előre, hogy milyen baba lesz. Lehet, hogy épp 1-1,5 óránként mellre kell tenni. Ilyen esetben lefejni se egyszerű annyit. A cumizavar is okozhat gondot, minél kisebb, annál esélyesebb.

Picit nagyobb babát, mondjuk fél éveset, simán otthon lehet hagyni pár órára. De egy újszülöttet szerintem nem jó ötlet. (Négy gyerekem van, van némi tapasztalatom.)

Valaki írta a nagyit, erre csak annyit, hogy ahová a kérdezőt meghívták, oda valószínűleg a nagyit is. Nem biztos, hogy lenne kire bízni, marad a bébiszitter, jó borsos órabérben.


Röviden: ha nem közeli rokon, akkor én nem mennék. De én amúgy alapból utálom az esküvőket, ezt is vedd figyelembe. 😉

2023. máj. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 Rising Phoenix ***** válasza:
84%
#9 én csak bizakodó vagyok 😅 és talán nagyon naív
2023. máj. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Esküvőre nem való baba. Egyszerűen nem lehet kitenni ennek, a tömegnek, a zajnak, mindennek. Az esemény is elrontja, ha végig üvölti. Persze szegény nem tehet róla, sok lenne neki az egész. Vagy nem mész el, vagy ha fontos neked, esetleg a te esküvőd, akkor lehet találni valakit, aki tud rá vigyázni. Nagyszülő, testvér, közeli rokon.
2023. máj. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, ki esküszik. Valószínűleg én se mennék, de eléggé odavoltam szülés után, ott estem volna össze.

Ha fontos az esküvő, menj, de lagzit kihagynám.

2023. máj. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
89%

Én tényleg nem hagynám otthoni, kivéve ha. Itt írták hogy biztos nem úgy gondolod hogy egyedül, én sem úgy gondoltam de akkor sem.

Viszont ha közelben tudnék lenni hozzá, alapvetően jól el tud aludni, nem sírós, jól elvan mással is (ez látszik rajta) akkor igen. De csak olyannal hagynám akiben bízok és tudom hogyha kellek akkor hív. Esetemben apa, nagyi.

2023. máj. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
0%
Nem egy baba halála van már ilyen esetekből. A legutóbbi anyuka is csak felfüggesztetett kapott. Szoval végülis lesittelni nem fognak.
2023. máj. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a 6. A felügyeletet az esküvő közelébe foglalt szállásra szervezném, ha van néhány percre ilyen lehetőség. Más módon nem mennék az esküvőre, csak így. Egy kismamának ilyenkor az újszülött a dolga. Vagy magammal vinnem, s egy idő után, hozzá alkalmazkodva lelépnék vele. Meg is jelentem udvariasságból, meg a baba is megkapja, amire szüksége van.
2023. máj. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Ez többtényezős... én ott tudtam volna hagyni, mert addigra sajnos nem volt tejem, és tápszerrel ugye bárki tudja etetni. Anyukám és az apja is teljes mértékben el tudják látni, bármikor rájuk merem bízni. Ráadásul ő végigaludta nulla naptól az éjszakát, 4 óránként (először 3) kapott enni, és ennyi. Nem emlékszem ennyi idősen hagytam-e másra egész estére, de a gyerek végett megtehettem volna, mert úgyis csak alszik.

Ha szoptatsz, úgy kicsit bonyolultabb, de nem megugorhatatlan. Ha nagyon "matrica", vagy nincs kire bízni akkor nyilván nem megoldható. Úgy max babakocsiban, és/vagy hordozókendőben mennék a szertartásra.

2023. máj. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben pl itt van az esküvő a városban és negyed óra alatt bármikor otthon vagyok, akkor simán. Lefejnék tejet és rámbíznám olyan rokona, aki része az életünknek és megbízható.
2023. máj. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!