Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kinek mit illik fizetni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek mit illik fizetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék egy kis segítséget kérni, mivel terveim szerint ez az első, és utolsó esküvőm is egyben. 😃


Anyagi dolgokkal kapcsolatban nem egészen vagyok tisztában. Őszintén szólva nem spórolunk, de szeretnék mindenből megtalálni a legjobb ár-érték arányt.


Az esküvőnk 200+ km-re lesz a szülővárosomtól, ebből kifolyólag az “én” vendègeim mind ott is alszanak. A szállást illene nekünk fizetni?

Mi arra gondoltunk, hogy a közeli családtagoknak (anya, apa, tesó) mi fizetjük, unokatestvérek, barátok pedig maguknak.

Voltunk már pár esküvőn, részünkről mindig nyilvánvaló volt, hogy a szállást magunknak fizetjük, de egy kicsit mégis bizonytalan vagyok. Nem kis esküvőről van szó, és ha mindenkinek mi fizetnénk a szállást, az kb +7-800.000 Ft kiadás lenne.. ami egy picit lehet megterhelő lehet.


A másik kérdésem a koszorúslányok, és a ruháik.

Ezt illő lenne nekem fizetni, vagy intézze mindenki magának, esetleg fele-fele arányban fizessük?

A “tipikus” infinity ruhát néztem ki, de gondoltam arra is, hogy én csak a színt adom meg, amit szeretnék, és mindenki varrasson magának olyan fazont, amiben ő maga kényelmesen érzi magát. Igen ám, de hogyan legyenek az anyagi dolgok? Mivel semmi puccosra nem gondolok, szerintem ezt intézhetné magának mindenki, de elég tanácstalan vagyok.


A harmadik kérdésem pedig a smink/fodrász. Nem rég megkérdeztem a családtagokat, hogy ki szeretne sminket, vagy fodrászt, és mindenki rögtön rávágta, hogy persze, majd amikor leírtam, hogy ennek ennyi és ennyi lesz kb a költsége, éreztem, hogy ez nem túl jól vette ki magát. Volt aki rögtön rávágta, hogy nem akar plusz költséget nekünk, majd amikor írtam, hogy ez nem nekünk plusz, azt mondta nem szeretne. Én sminkeltettem már egy barátnőm esküvőjén a sminkesével, és magamnak rendeztem az összeget természetesen. Hogy illik?


Ha mindent “benyelek”, akkor az eléggé megdobja a büdzsét, és lehet nem fér bele minden. Ettől függetlenül szeretném kikérni a véleményeteket.


Köszönöm, ha segítő szándékkal kommentelsz!



#fodrász #esküvő #smink #Koszorúslánye
2023. okt. 19. 16:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Itt őrzés alatt a saját őrzését értette

Hogy a férjek ne verjék meg

Grat

2023. okt. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem sorrendben válaszolok.

A koszorúslány ruhák esetében két lehetőséget látok. Ha színt adsz meg hossz, anyag, fazon megkötése nélkül, akkor szerintem nem kell fizetned, mert egy divatos szín esetében általában van a lányok ruhatárában olyan darab, ami megfelelő, így nem kell újat venni. Ha viszont kinéztél egy konkrét ruhát, akkor neked kéne fizetni, hiszen csak úgy nem vennék meg.

A sminkest és fodrászt rosszul fogalmaztad meg először. Nem neked fizetned, de egyeztethetsz időpontot annak, aki szeretné. Én az esküvői meghívások felére csináltattam frizurát, egyszer azért, mert tanú voltam. Ez szerintem nem az alap része.

A szállás már más. Annál esetleg a meghívóban jelezheted, hogy a lagzihoz szállás szükséges, amit nem tudtok fedezni, de ennek fejében jelképes ajándékot hozzanak csak, így az ajándékba szánt összegen felül nem lesz extra kiadás. Te viszont a legolcsóbb, optimális szállást előre lefoglalhatod (hiszen neked van helyismereted), hogy ne a drága szállodában legyen csak hely aznapra.

Én úgy csináltam ezeket, hogy a koszorúslány ruhákat fizettem, a varrónő személyre szabta a kiválasztott színű anyagot. A fodrászt is lefoglaltam aznapra és aki akart és messziről jött, az tudott menni hozzá. Ezt ők fizették, de nem volt drága "esküvői" ára. Sminket mindenki magának csinált.

2023. okt. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia, egyetértek a többséggel.

Koszorúslányruha: ha a színen kívül nincs más kikötésed, akkor nem kell állnod. Ha konkértan Infinityt szeretnél, azt már szerintem illik a menyasszonynak fizetni.

Smink, haj: mindenki magának, csak jelezd előre. (Én kifizettem a magamén-vőlegényemén kívül anyukám, keresztanyukám, nagyim és a tanúm sminkjét is, de ez nem volt elvárás!)

Szállás: a szervezést-foglalást érdemes felajánlani (sok hotel ad kevezményt csoportos foglalás esetén), de fizetni maximum akkor, ha anyagilag nem megterhehelő (nekünk simán lett volna vagy 800 ezer+ a teljes násznépnek... nem fért bele) - mi sose voltunk még olyan esküvőn, ahol állta volna a pár a szállást. Persze így viszont érthető, ha nászajándékra kevesebb jut.

2023. okt. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
62%
Akkor majdnem ugyanott vagytok. Ha nincs szallas kevesebb naszajandekot kaptok, ha van szállás akkor valoszinű többet.
2023. okt. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Most olvasom csak, hogy a koszorúslányruhánál azt szeretnéd, hogy varrassanak ruhát. (Nem tudom pontosan mennyi egy ruha megvarrása, de gyanítom hogy jóval több, mint egy üzletben vásárolt ruha, ha nem, akkor elnézést, a komment irreleváns), akkor azt illene neked állni. Ha csak egy színt szabsz meg, de azon túl szabad kezet kapnak, hogy vagy varratnak, vagy vesznek kész ruhát üzletben, akkor meg nekik. Szerintem.
2023. okt. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
40%
Aki igénybe veszi a szállást úgyis ahhoz mérten készíti a borítékot a menyasszony tánchoz, hogy azt is fedezze.
2023. okt. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Szállás tekintetében: Szülők, tesó szállását ti fizessétek. Unokatesó, ha már 5-8 éve nem is beszéltetek akkor ne fizessétek. Egyébként meg tájékoztassátok a meghívott vendégeket, hogy szállás van X Ft-ért, de ezt már nem tudjátok fizetni.



Koszorúslány ruhát a koszorúslány (vagy ha nincs önálló keresete, mert kicsi még, akkor a szülei) szokták fizetni.


Smink, haj:

Fodrásznak vannak kapacitás hiányai, mert csak 2 keze van 🙂 Tehát ő mondja meg hány főt fog tudni vállalni. Ez általában menyasszony, anyuka, lánytesó(k).


Sminkesnél szinte ugyanez, de ott még a koszorúslányok is beleférhetnek.

(Ne akard az összes női rokonodnak a frizuráját és sminkjét megoldani, felnőtt emberek, oldják meg maguk. Ha színházba mennek, akkor se a színészek fizetik a sminkjüket.)



Minden "kellemetlent" előre kommunikáljatok, ne az esküvőn derüljön ki, hogy ja igen van sofőrszolgálat, de azt mindenki saját maga fizeti. Van szállás, de a reggeli az fizetős, ...stb.

2023. okt. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
34%

Idén házasodtam.

Sminket magamnak csináltam kontyomatbaz anyósom. Ezért sminkes, fodrász nem volt.

A koszorúslányoknak meghatároztam a színt: királykék, és mindenki vett magának egy királykék ruhát.

Szállást mindenki keresett és fizetett magának, a mi szállásunkat anyósomék fizették.

Szóval mi nem fizettünk senkinek semmit, pont hogy mások fizették nekünk. Az ebédet is a 4 örömszülő fizette, a tortát is, a ruhámat is.

A nászajándékot attól még mi kaptuk, és pénzt kértünk.

Nagyon szép esküvő volt... Nagyon jó életre szóló emlék lesz.

Azért az anyakönyvvezető kiszállási díját 14 000 Ft mi fizettük, meg a fotóst 35 000 Ft aki egy ismerősünk, mi fizettük. Szóval minimális dolgokat.

2023. okt. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk a szállást mindenki maga fizette. Olyan helyet kerestünk, ahol ez is megoldható volt, kb 30fő volt, akinek kellett, kaptak rá kedvezményt.

Sminkes, fodrász megint mindenkinek a sajátja.

Koszorúslányaim nem voltak, de egy infinity ruha 15-20 ezer körül van, 3-4 csajnak álltam volna, meg talán adnak kedvezményt is, ha egy helyről többet veszel.

2023. okt. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem helyszínválasztásnál érdemes figyelembe venni, hogy ott mennyibe fog kerülni a szállás. Ezt csak hasznos tanácsként mondom, mert mi voltunk olyan esküvőn, ahol 35 ezer ft/éj/FŐ lett volna az, hogy hajnalban alszunk pár órát, megdobnak egy reggelivel, majd kirúgnak. Én elég laza vagyok ilyen téren, de ez még nálam is kiverte a biztosítékot, szóval ja...

Nálunk 72 fős volt az esküvő, a család ennek a fele kb. Az ő szállásukat álltuk a helyszínen, a többiekre rábíztuk a döntést saját költségükön, nálunk a baráti társaságban így szokás, így nem csinál belőle senki problémát (ha ésszerű az ár persze). Szépen lassan sorra került mindenki. :D


Nálunk a sminket, frizurát nem szokás a koszorúslányoknak állni, a ruhát akkor igen, ha egyen lesz, pláne ha valakinek nem is áll jól. Az övön aluli, amikor egy ruha sz*rul áll és még fizessek is érte egy 20-ast. :D


Amúgy én szerettem, hogy a legtöbben ott aludtak helyben, tök jó hangulat volt a reggelinél is, nyugisan eltudtunk köszönni mindenkitől, jó érzés volt ez a délelőtti "levezető". :)

2023. okt. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!