Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Elvesztem az árvasági ellátást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvesztem az árvasági ellátást, ha újra férjhez megyek?

Figyelt kérdés
2010. nov. 11. 21:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Árvaellátás nem jár,ha férjhez mégy!
2010. nov. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%

Ugyan mi köze lenne az árvaellátásnak ahhoz, hogy te férjhez mész?


Özvegyi nem járna tovább, ha korhatár betöltése előtt házasodsz.

2010. nov. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

Csak annyi köze van hozzá, hogy nem jár tovább... Tényleg, ezen kivől semmi köze...

Egyébként már volt ilyen kérdés, bizonyára mutatta is neked a rendszer, mielőtt ezt kiirtad volna...

2010. nov. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

No, kedvedért megnéztem a régi válaszokat... Azok alapján jár neked, ha tanulsz nappalin.


Meddig jár az árvaellátás?

-legkorábban a szülő halálának napjától kezdődően a gyermek 16. életévének betöltése napjáig,

-oktatási intézmény nappali tagozatán tanuló esetében a tanulmányok tartamára, legfeljebb a 25. életév betöltéséig,

-a 16. illetve továbbtanuló esetében a 25. életév betöltése előtt megrokkant gyermeknek életkorra tekintet nélkül.


Kinek jár iskolai tanulmányok folytatása címen árvaellátás?

-az oktatási intézmény nappali tagozatán tanulónak,

-ha igazolt, hogy betegsége testi vagy szellemi fogyatékossága miatt magántanulóként folytatja tanulmányait,

-a 25. életévnél fiatalabb gyermeknek, ha a felnőttoktatás keretében tanul tovább.

2010. nov. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Szia kedves kérdező!

Az előző férjeddel amikor együtt éltél, kaptál árvasági ellátást? Tulajdonképp hány éves árva vagy?

2010. nov. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Vagy a gyerekeid után járó árvaságira gondolsz?
2010. nov. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az édesanya vagyok.40 éves,a fiam 13.Elváltam a fiam édesapjától,özvegyi így nem,de az árvasági jár.Szeretnék újra férjhez menni.Férjhez is megyek,csak az a kérdés,hogy elveszíti-e így a gyermekem azt a pénzösszeget,amit eddig szépen bankba rakosgattam,ha már nem örökölt szinte semmit az édesapja után.
2010. nov. 12. 19:23
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm minden eddigi,s ezután válaszolónak,hogy időt szakított a kérdésemre-még ha voltak régebbi ilyen kérdések is.
2010. nov. 12. 19:25
 9/14 anonim ***** válasza:
e házasodj, és pénzt is kapsz. az úgyis csak egy papír.
2010. nov. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 3. válaszoló! Áruld már el, ugyan hol olvastad azt, hogy férjhezmenetel után nem jár árvaellátás? Nekem ez a munkám, de most hallok erről először. 2. voltam.


Kérdező: attól, hogy férjhez mész, a gyermeked kapni fogja az apja után az árvaellátást. Sőt, ha a mostani férjed esetleg meghalna (nem kívánom) és a haláláig eltartotta a gyerkőcöt a saját háztartásában, az ő jogán is járhat ávaellátás, de a 2 ellátás közül csak az egyiket kaphatja.

2010. nov. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!