Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményetek a leszbikus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a leszbikus és meleg házasságról?

Figyelt kérdés
Örülnék, ha már Magyarországon is elfogadott lenne.
2010. dec. 1. 16:59
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
86%

17:07-es vagyok.

Teljesen megértelek, a helyedben én sem 'feltűnősködnék' az utcán, mert azért Mo.-n ez még elégg feltűnést kelt. Szerintem kell ehhez egy bizonyos bátorság. Viszont jobb lenne ha ugyanazt megtehetnétek, mint a heterok, és a társadalom is elfogadná.

Viszont egyre javulni fog a helyzet, a fiatalok már sokkal elfogadóbbak itt is.

2010. dec. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
55%

Ellenben a külföldi házasság épp úgy házasság itthon is, mint külföldön. Vagy tán ha idejön egy amerikai pár, akkor a határon már nem számítanak házasnak? :P


A házasság meg az élettársi kapcsolat nekem egy és ugyanaz, nem is értem, minek kell a kettőt külön választani. És igen, szerintem ugyanúgy szeretheti egymást két azonos nemű ember, mint két különböző. Hogy emiatt társadalmi és gazdasági hátrányok érjék őket? Ezt nem fogadom el.


És nem nincs bajom azzal, ha az utcán vannak, és látom őket. De engem is zavar az, ahogy a melegfelvonuláson viselkednek. Ahogy az is zavart, ahogy sokan a pesti love paraden (alias budapest parádé) viselkedtek... ott nem vonaglottak hiányos tuházatban go-go táncosok meg chipendale fiúk, nem imitáltak szexet, nem bortánkoztattak meg embereket...?

Szeressék egymást nyíltan, mutassák ki érzelmeiket a párok, legyenek homok vagy heterók, de ne az utcán éljék a szexuális életüket...

2010. dec. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
17%

Osztom az első író véleményét..

Engem sem érdekel senki nemi hovatartozása,de nem is kell reklámozni..Azt,hogy leszbi vagy az a te magánügyed..Én sem kiáltom világgá,hogy hetero vagyok,mert az az én magánügyem..A gyerektémát meg kár volt felhoznod,mert akár provokációnak is lehet venni..Mint írtam a te magánügyed a saját nemi életed.De tudomásul kell venni,hogy a természetes életfelfogás apa+anya+ gyerek eszme... Nem azon van a hangsúly,hogy ki lenne jobb szülő,mert elhiszem,hogy ti is jó szülők lehetnétek...Itt arról van szó,hogy a CSALÁD apából+ anyából+ gyerekből áll..Én ezt támogatom...

A másik kérdés,hogy örülnék-e,ha Magyarországon elfogadott lenne? Nem érdekel...De ha szavazásra vinnék a dolgot,nem írnám alá...ennyi...nem foglalkozom vele..

(egyébként külföldön kötött házasság csak akkor érvényes otthon ha honosítod..Mivel Magyarországon nem engedélyezett az azonos neműek házassága nem is fogják honosítani...

2010. dec. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
20%

Mivel ismerem tudományosan a homoszexualitás (és leszbikusság) biológiai hátterét, így negatív elfogultság vagy megvetés nincs bennem az irányukba. Teljesen toleráns vagyok annak ellenére, hogy személyesen nem vagyok érintett.

DE! Le kell szögeznem, hogy ők eleve MÁSOK, mint a többi ember. Sokkal sajátosabb és "speciálisabb" az életvitelük, a gondolkodásmódjuk stb. Akkor viszont nem értem, hogy miért kellene a hetero szokásokat utánozni?

2010. dec. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
80%
17:26! "Speciális" alatt mit értesz? Szerintem ők is csak emberek...
2010. dec. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
79%

" Ellenben a külföldi házasság épp úgy házasság itthon is, mint külföldön. Vagy tán ha idejön egy amerikai pár, akkor a határon már nem számítanak házasnak? :P "


Te nagyon nem fogod fel miről van szó..Ha egy amerikai házaspár Magyarországra költözik akkor ők továbbra s házasok....

Egy magyar állampolgár ha Magyarországon házasodik akárhová megy a világban házasnak számít...(az azonos neműek is csak ott ahol ez engedélyezett) Ha magyarként külföldön kötsz házasságot az Magyarországon csak akkor lesz érvényes ha bejelented,és honosítod..Tudom mert én Angliában mentem férjhez.?Magyarok vagyunk mindketten,de amikor hazamentünk be kellett jelenteni..Le ellenőrizték a kinti papírokat,hogy rendben vannak-e.Mivel Magyarországon NEM engedélyezett az azonos neműek házassága,hiába köt házasságot olyan országban ahol engedélyezett a magyar törvények szerint nem házasok...

2010. dec. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

17:07. Köszönöm, hogy megérted a dolgot.


Egyébként erre voltam kíváncsi, hogy lehet e honosítani. De nem. Tehát lényegében hiába házasodok össze vele külföldön az Magyarországon nem érvényes.


A gyerek témát pedig nem provokációnak szántam. Nem rég olvastam egy cikket, amiben azt írták h 10 éven keresztül figyeltek 150 olyan gyereket aki meleg/leszbikus pár gyermeke, és megállapították, hogy pszichésen sokkal kiegyensúlyozottabbak. Szóval ezen a kérdésen is lehetne vitatkozni. Az meg, hogy mi a normális az csupán társadalmi kérdés. Szerintem.

2010. dec. 1. 17:31
 18/28 anonim ***** válasza:
91%
Én nagyon örülnék, mert pont annyi joguk van hozzá, mint a heteroknak. Sok leszbikus/biszexuális ismerősöm van és pont olyan emberek, mint mások. A 90%-ról meg se mondaná senki, hogy mi a nemi identitása. Igazságtalannak tartom ezt a diszkriminációt.
2010. dec. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem ha évekkel ezelőtt,meg ma is ha nem ennyire hangoztatják magukat,hogy ők Mások,és nem csináltak volna gusztustalan felvonulásokat az emberek többsége nem is foglalkozna velük,és ugyanúgy élhetnének..

Én csak egyet nem értek..Miért kell állandóan hangoztatni,hogy meleg vagy leszbi valaki? Az ő magánügye..Miért kell ezt mindenkinek tudnia???

Kedves kérdező..

A válasz a házasságodra..Magyarországon nem elfogadott a külföldön kötött házasság.Érvényesíteni kell ha hazajönnél,és a ti külföldön kötött házasságotokat a törvény nem engedélyezi...

Ez a másik amit megint nem értek.Írod,hogy szereted a partneredet..Akkor miért nem tudsz boldog lenni papír nélkül? Annyira fontos,hogy tudják házasok vagytok??

2010. dec. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Nem fontos, hogy tudják. Ez igazából csak nekünk lenne fontos. Hiszen az mégiscsak egy különleges kötelék két ember között aki őszintén szereti egymást. Ettől függetlenül, ha ez nem jönne össze, ugyanúgy boldogan tudnék vele élni. Csak azért kíváncsi voltam, hogy megoldható-e.
2010. dec. 1. 17:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!