Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit tennétek ilyen helyzetben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek ilyen helyzetben? Kell a templomi esküvő?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy a párom már megismerkedésünk óta tudja, hogy nem vagyok vallásos, és nem szeretek templomba járni, miséket hallgatni, a legtöbbször nem is értem miket mond a pap, ezért kényelmetlenül érzem magam.


Most viszont elkezdtük szervezni az esküvőt, és akkor felvetette, hogy beszéljük meg melyik templomban legyen az esküvő. Én erre azt mondtam, hogy nem akarok templomi esküvőt, mert álszentségnek tartanám. Nem érezném jól magam a saját esküvőmön!


Erre azt válaszolta, hogy ő csak rendes esküvőt akar. A polgári esküvő csak egy papír, annak semmi értelme, az esküvő lényege, hogy a templomban isten előtt örök hűséget fogad egymásnak a pár.


Erre én totál kiakadtam. Hogy lehetne templomi esküvőm, ha még azt sem tudom hogy kell keresztet vetni?


Aztán felhozta még érvnek, hogy gondoljak bele, hogy a nagyszüleinknek, akik mélyen vallásosak, mekkora törés lenne, ha nem tartanánk templomi esküvőt.


De erre én: Most magunknak tartunk esküvőt, vagy nekik?


Nem tudom mi legyen, mert én őszintén nem akarok templomi esküvőt, ő meg úgy néz ki inkább lefújja az esküvőt, minthogy belemenjen, hogy csak házasságkötőtermi legyen...


24L - párom 23F

(11 éve ismerjük egymást, 6 éve vagyunk együtt)


2011. szept. 28. 15:22
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
33%

Őszintén szólva én egyetértek a vőlegényeddel...


Szerintem hagyd rá, ha neki ez sokat jelent, hát hadd menjen. Gondolj bele, milyen érzés lenne, ha ő meg a te elveidet venné semmibe... Pl. ha vegán lennél és csak húst hússal adna vacsorára. Te sem örülnél, igaz?

2011. szept. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
77%

"Nem tudom mi legyen, mert én őszintén nem akarok templomi esküvőt, ő meg úgy néz ki inkább lefújja az esküvőt, minthogy belemenjen, hogy csak házasságkötőtermi legyen... "


Ez zsarolás...

Tudod ki menne hozzá egy olyan emberhez, aki feltételekhez köti átvitt értelemben a szeretetét....

Ennyi erővel te is mondhatnád azt, hogy lefújod az esküvőt, ha ő templomit akar.....

Eddig nem volt baj neki hogy nem vagy vallásos, most hirtelen az lett???

2011. szept. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
37%
Neki meg a polgári nem jelent semmit, mégis végigcsinálja a kedvedért.
2011. szept. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
79%

"Gondolj bele, milyen érzés lenne, ha ő meg a te elveidet venné semmibe..."


Pont azt teszi a kedves vőlegény...

2011. szept. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
70%

"ő meg úgy néz ki inkább lefújja az esküvőt"

ez elég durva... biztos vagy te ebben a kapcsolatban? Tényleg ővele akarod leélni az életed?

2011. szept. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
78%
A polgári kötelező,végig kell csinálni a templomi szabadon választott.Én is zsarolásnak érzem,hogy akkor inkább lefújja az esküvőt.Milyen mentalitás ez egy vallásos embertől?
2011. szept. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
82%
Jelen jogok szerint akkor házastárs két fél, ha polgári esküvő is volt, ha csak templomi, az a jogban nem számít hivatalos házasságkötésnek. Tehát ha akarja ha nem, a polgári az kell, a templomi a választható opció.
2011. szept. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 Toborc ***** válasza:
79%
Ha esetleg anynira nem vagy vallásos hogy meg sem vagy keresztelve, nem volt első áldozásod és bérmálkozásod akkor ezeket sürgősen el kell intézned, enélkül nem esküdhetsz templomban úgy tudom...
2011. szept. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Nem azt mondta konkrétan, hogy lefújja, hanem azt, hogyha nem templomban Isten előtt történik, akkor nem is érvényes, mert csak egy darab papír az egész.


De igen, biztos vagyok a kapcsolatunkban, szeretem őt azóta, hogy először találkoztunk, és eddig soha semmin nem vitatkoztunk, veszekedtünk. Remélem, hogyha ezen túltesszük magunkat, szuper lesz a továbbiakban is a kapcsolatunk, és a közös életünk.

2011. szept. 28. 15:35
 10/34 anonim ***** válasza:
76%
Egyébként a legundorítóbb dolgok egyike a vallást rákényszeríteni a másik félre, templomi esküvő nélkül megáll a világ, vagy mi? Érdekes, az én páromnak eszében sincs templomi esküvőt erőltetni, nem vagyok megkeresztelve, stb, polgári meg úgyis kötelező.
2011. szept. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!