Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Titokban kell házasodjunk....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titokban kell házasodjunk. Teljesen ki vagyok ettől. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Röviden:én elváltam már egyszer,párom nem volt még nős.Külön élünk,albérletben.Nekem csak a testvérem van,neki az egész család.az ő családja elég maradi,mikor mondtuk hogy csak 2 tanúval akarunk házasodni,na abból botrány lett.Mert akkor mindenki megsértődik,bla-bla.az én családom támogat és megért minket.Nem értik meg hogy nincs pénzünk esküvőre,sőt ők eljegyzést is akarnak.a legszűkebb család is 60 fő.ezért elvetettük a házasság ötletét,inkább mert nem tudunk esküvőt finanszírozni.se most,se később.adódott egy lehetőség,hogy saját lakáshoz jussunk,viszont házasnak kell lennünk,ami jól is jött.mondtuk párom szüleinek,akik azt mondták akkor legyen 2 tanú,de szigorúan tartsuk titokban.mondtuk hogy ez nekünk rossz de ők kötötték az ebet a karóhoz,hogy értsük meg,ne mondjuk senkinek el utána se csak ha esetleg sikerül a lakás.meg hogy jót akarnak.párom mamája utál engem,senki nem tudja miért,3x látott.de a többi tesó párját is.ők mindenáron beleavatkoznának és közénk állnának,meg még 1-2 család tag.azt mondták a szülei jobb őket kész tények elé állítani mert ha már házasok vagyunk,akkor nem tudnak mit csinálni.de ha kiderül hogy eltitkoltuk akkor is botrány lesz,de szerintük majd lenyugszanak.de én félek ettől.és amúgy is hogy lehet úgy élni hogy titokban kell tartani még hónapokíg.februárban lesz az esküvő.mit tegyek?szerintem szégyenlik a szülők hogy nem lesz esküvő,eljegyzés.maradi felfogásuk van és kicsi a falu.az is rossz hogy nekem is el kell titkolni a családom elöl,kivéve tesómat és sógoromat.de a szülők nem tudhatják ,hogy ők tudnak róla.ez egy ördögi kör.mit gondoltok?
2011. jan. 3. 14:42
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

nem lesz templomi esküvő.én már 32 éves vagyok.100 %,hogy közbe lépnének ha megtudnák.az anyukájáék meg azt mondták mikor mondtuk hogy nem akarunk titkolózni,hogy értsük már meg hogy a mi érdekünkben.és ha mégis eljár a szánk akkor őket is felejtsük el.azt mondták hogy mikor eljön az igazság ideje ők ott lesznek mellettünk és majd megértjük miért kellett így tenni.biztos van rá ok mert nagyon nyomatékosak.sajna a család többi tagja rossz indulatú van aki nem válogatna az eszközök között.anyukája szerint a mi életünk és azért hallgassunk rájuk mert ők már tudják,hogy ez a legjobb.

valaki kérdezte milyen lakás lehetőség:ez azon a településen van ahol élünk,fundamentát kell kötnünk,lakhatunk a lakásban nem kell albérletet fizetni,utána kapunk kamatmentes kölcsönt és a nevünkre kerül a lakás.

amúgy meg azt sem tudjuk mondani hogy gyűjtögetünk,mert albérlet mellett,minimálbérből ez nem menne.meg első a lakás.

2011. jan. 3. 15:03
 12/24 A kérdező kommentje:

félreértettétek.nem az anyukája a gond,ő szeret hanem a mamája.az anyukája is maradi de támogat.részéről csak a titkolózás nem tetszik.

Annak aki azt írta hogy az esküvő megtérül:voltam házas,nagy bulival(110 fő) pénzt kaptunk + menyasszonytánc.450 ezer jött be,és 1 millióba került.nekünk nincs annyi pénzünk,és nem is lesz.hitelt meg nem veszek fel erre.ha csak 60-an lennénk(szűk család,így is lenne sértődés akit nem hívtunk meg)csak a kaja+ital+süti kb.600.000 Ft.mert egy főre lehet 10000 ft-ot számolni.és hol van még a többi.felvetődött az ötlet hogy háznál főzzenek a rokonok,de rögtön kijelentette az anyukéja hogy ő azon a napon nem főz,és ehhez csatlakozott más is.mindenképp vita lenne az biztos.

2011. jan. 3. 15:11
 13/24 anonim ***** válasza:
Elég faramuci helyzet de konkrét mit mond a mama miért kell ezt titkolni???
2011. jan. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

az anyukája mondja,és azért mert a mamája nem kedvel és mindenképp közbelépne és tönkre tenné a kapcsolatunkat.meg olyan a család hogy mindenki osztja az észt és okos,beleszól mindenbe.az a bajuk,hogy a párom elköltözött egy másik városba velem,miattam.és ő volt az aki mindig ugrott,megoldott mindent,ott volt ha kell.csak csettintettek a rokonok és ő már ugrott is.és ez most megszűnt.pl.kellett menni kocsival valahova,ment a telefon,ő azonnal ugrott,fizette az üzemanyagot.most ezt nem lehet mivel mi is albérletben lakunk,már nem telik

rá,ráadásul lejárt a műszaki is,gyűjteni kell rá.és egy-két családtag szerint miattam nem telik mert ha nem költözik ide akkor nem kéne albérletet fizetni_ergo,tudna ugrálni nekik.

2011. jan. 3. 16:00
 15/24 anonim ***** válasza:
Én nem házasodnék be ilyen családba ez csak egy ok,de ez csak a kezdet, lesz majd még száz más ok amibe belekapaszkodhatnak,nem lesz nyugtotok sose...
2011. jan. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Jézusom a kommnetekből kiderül ez nem házasság hanme üzlet...
2011. jan. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

hogy érted kedves utolsó,hogy üzlet?

nem azért akarunk mert lehetne házunk.már korábban akartunk,de mivel nem egyeztünk a családdal az esküvőt illetően ezért inkább letettünk róla egyenlőre.ez a lakás dolog csak jó kifogás,hogy miért kell hirtelen esküdni,mivel szorít a határidő és nincs idő esküvő szervezéshez,hát elfogadják a 2 tanúst.csak ez a titokban tartás......ez nem tetszik.sokat áldoztunk egymásért és együtt akarjuk leélni az életünket.úgy látszik ez a cirkusz a feltétele....

2011. jan. 3. 16:19
 18/24 tetris ***** válasza:
100%

Szépen házasodjatok össze úgy,ahogy nektek a legjobb. Egy nagy dínom-dánomra pedig egy későbbi időpontban is sor kerülhet, ha már jobban álltok majd anyagilag.

Magatokkal törődjetek, ne a családdal!!!!

2011. jan. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát én ezt nem értem. Nálunk is van olyan unokatestvér, aki nem hívott meg az esküvőjére. Az ok: nincs pénzük, ezért csak a szülők és a testvérek voltak jelen. De ettől még tartottak egy szép, szerény esküvőt, egy barát fényképezett, és azokból összeállítottak egy kis videót és elküldték azoknak, akiket nem tudtak meghívni.

Persze rosszul esett, hogy nem lehettünk ott, de megértettük.


Ha viszont ilyen a család, akkor nehogy ugyanabba a faluba költözzetek!! Hanem minél távolabb!

2011. jan. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
erre mi is gondoltunk,de a szerényebb család is 50 fő.szülők,nagyszülők,testvérek és családjaik.erre sem futja.
2011. jan. 3. 16:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!