Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ciki, ha a vendégek szállás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Noja82 kérdése:

Ciki, ha a vendégek szállás költségét nem szeretném kifizetni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 17:06
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
57%

jah, hát ha valahova KÖTELEZŐ nászajándékot, meg pénzt vinni... mi megmondtuk, hogy nem a nászajándék miatt hivunk meg senkit, nem lesz menyasszonytánc sem, de a szállást sem tudjuk kifizetni.

Volt, aki tényleg olyan anyagi körülmények közt volt, hogy semmit nem tudott hozni, nem is egy ilyen vendég volt.

De örültünk, hogy jól érezte magát, és ő is örült nekünk. és éjfélkor hazamentek :) mindenki valakivel jött, tehát mindenkinek volt autóban helye... akik vezettek, azok meg nem ittak. ennyi :)

2011. jan. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem így csak hamarabb fognak lelépni az esküvőről és nem lesz akkora nagy buli, mert mivel vezetnek sok ember nem fog inni.
2011. jan. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
92%
Mi nem fizettük, mert após ragaszkodott hozzá, hogy a messzi rokonok márpedig jöjjenek, mi pedig azt mondtuk, hogy elég lenne távirat tőlük, mert nem tudjuk fizetni a szállást. Ő erősködött, és jöttek is, de titokban azt hitte, mi attól még intéztünk valamit, és várt ránk. Hát, megjárta az akaratosságával, mert amit mondtunk, komolyan gondoltuk, és a saját lakásában kellett ellátnia azt a sok általa meghívott embert. Szorosan voltak...
2011. jan. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
60%

17:58-nak

nem a teljes násznépet teszik ki a vidéki vendégek.... azért mert lelép 10 fő, attól a többi még jól érzi magát hajnalig.

2011. jan. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Esküvőn.

A saját(menyasszony) meghívottaimat el tudom szállásolni. A párom budapesti(én székesfehérvár melle lakom, itt lesz az esküvő, fehérváron a lakodalom). A párom erdélyi származású, így az ő rokonait és a pesti barátokat, rokonokat kell elszállásolni. Olcsó szállást tudok nekik, de 50főre nem vagyok hajlandó fizetni sok-sok ezer fotintot.

2011. jan. 13. 18:11
 16/27 A kérdező kommentje:
Ja, és azt nem írtam, hogy az egész esküvőt a párom és én fizetjük, illetve az én családom segít. Após jelölték elvileg egy fillért nem adnak. A párom csak kb 10 fő rokont szeretne hívni, apósék ragaszkodnak a külföldiekhez is.
2011. jan. 13. 18:14
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem az apósék esküvője, hanem a tiétek. Ha csak 10 főt akar a párod, annyit hívjatok, őket próbáljátok elszállásolni valahogy.
2011. jan. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el nekik a mi példánkat(pár válasszal feljebb az apósos, rokonokhoz ragaszkodós, ráfizetős), és kérdezd meg, akarnak e így járni? Ez a Ti ünnepetek, ha a másik család meg akarja hívni a rokonokat, hívják meg őket más alkalommal, és fizessék, ha akarják.
2011. jan. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
79%

Azért azt gondoljuk végig, hogy ha mondjuk a menyasszony Szombathelyről, a vőlegény meg Debrecenből származik, és ott laknak a szülők, testvérek, nagyszülők (akiket biztosan ott szeretnél látni az esküvődön!) a pár meg mondjuk Pesten, akkor nincs olyan hely az országban, ahol úgy meg lehet tartani az esküvőt, hogy senkinek nem kell szállás. És itt egyáltalán nem távoli rokonokról, ismerősökről van szó, hanem a közvetlen családról.

Ebben az esetben azt kell jól látni a párnak, hogy milyen anyagi helyzetben vannak a családok, mert ha azt akarják, hogy legyenek ott az esküvőt, de a család nem tudja a szállást kifizetni, akkor nincs sok választás...

A barátok más tészta, szerintem nekik meg lehet mondani, hogy a szállást maguknak kell állniuk, ha ott akarnak aludni.

2011. jan. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
93%

Mi fizettük a szállást, mert a párom rokonsága 400 km-re lakik, így jobbnak láttuk, ha nem indulnak el haza. A szállást nem volt nehéz megoldani, mert az egész esküvő egy panzió éttermében volt, így kibéreltük az egész panziót. Így maradtunk mi is, meg az én rokonságomból a közeli hozzátartozók is.

Mindenesetre ha nem fizetitek, azt illik előre megmondani a vendégeknek, hogy van szállás lehetőség, de fizetős. Csak mert ismerősöm volt olyan esküvőn, ahol ott aludtak egy panzióban, majd reggel távozáskor közölték velük, hogy x ezer Ft lesz a szállás. És ez így ciki. De ha előre meg van beszélve, akkor az úgy korrekt szerintem.

2011. jan. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!