Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit csináljak? Teljesen ki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak? Teljesen ki vagyok borulva.

Figyelt kérdés

Júniusra várjuk az első közös babánkat. Úgy döntöttünk, hogy gyorsan még előtte összeházasodunk. A dátum február 10.-e, csak polgári esküvőt terveztünk, csak a szülők meghívásával.

Eddig teljes volt a párommal az összehang, hogy mást nem hívunk meg.

Viszont tegnap beszélgetett a barátaival, akik teljesen ki voltak akadva, hogy nem akarunk nagy esküvőt. Azóta a párom egész idő alatt azzal jön, hogy csináljunk mégis nagy esküvőt.

Viszont én már a gondolatától is rosszul vagyok. Sajnos mióta terhes vagyok, nagyon rosszul viselem a stresszt, a feszültséget. Amellett az extra költségek se lennének elhanyagolhatók. Kölcsön kéne kérnünk, és gyűlölök tartozni. (Így is van még a lakáson adósság, ami nekem bőven elég, nem akarok 1 fölösleges buli miatt is adósságot felhalmozni.)

Amikor közöltem a párommal, hogy nem akarok nagy felhajtást, maradjunk a tervnél, akkor mondta, hogy rendben, de nagyon csalódott volt.

Annyira elegem van az egészből, már semmi kedvem nincs az egész esküvőhöz... Fogalmam sincs, hogy mit csináljak.


2011. jan. 17. 00:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%

Húhh, hát ez kb. nálunk is így történt anno. (a baba kivételével). Én nem voltam terhes, de Te igen, és ne feledd, a hormonok ilyenkor már elég erősen felelősek a hangulatváltozásokért, a stresszért, szóval mindenért felelőssé lehet tenni őket ! :)


Én is kis esküvőt akartam, de a barátaim és a család hallani sem akart róla. Beadtam a derekam nagy nehezen.. Több mint egymillió forintunkba került, építkezés előtt álltunk, a telek már megvolt.. (és a háztartásba is minden, hiszen együtt éltünk akkor már pár éve).


Na, lényeg a lényeg, hogy végül 80 fős lagzi lett. Életünk legjobb bulija volt!!! :) És visszajött mind az egymillió Ft, mert mindenki pénzt adott, tárgyakat nem kértünk, lévén már megvolt mindenünk.


Szóval nálunk happy end lett. Esetleg egy kb. 30-40 fős lagziba kiegyezhetnétek, hogy a kecske is jóllakjon, a káposzta is megmaradjon.

2011. jan. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%
És ha egyszerűen meghívná a barátait is? Aztán esetleg valami kisebb kajálás valahol, gondolom nem 30 havert akar hívni...Végülis az ő esküvője is.
2011. jan. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
És mi volna, ha eltolnátok az esküvőt? A babának semmi baja nem lesz, ha ti még nem vagytok összeházasodva, amikor születik (én már egyéves voltam, mikor a szüleim házasodtak - na és? nem is emlékszem rá), viszont te nem terhesen és idegesen fogsz esküdni. Hanem mondjuk egy év múlva, addigra összeszeditek a pénzt rá, és csaptok egy nagy lagzit. Még az is lehet, hogy közben megjön a kedved hozzá.
2011. jan. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Mi külföldön terveztük az esküvőt. Arra gondoltunk, hogy összekötjük a nászúttal. Pl. Mauritius, vagy valamelyik másik szigeten. És, ha visszajövünk, akkor elmondjuk, hogy összeházasodtunk.

Viszont ez ugrott a terhesség miatt. (Kellenének oltások, ami terhesen nem ajánlott. Oltás nélkül meg nem akarom kockáztatni.)


A párom nem akarja elhalasztani, teljesen beleélte már magát az esküvőbe. Meg már én is.

2011. jan. 17. 02:10
 5/18 A kérdező kommentje:

Ajánlottam neki, hogy hívja meg a barátait egy esküvő utáni vacsorára. Erre azt mondta, hogy felvetette nekik, de ők az esküvőn szerettek volna jelen lenni. Az meg a család nélkül eléggé furcsán venné ki magát. Fél attól, hogy a családja esetleg megsértődik, amiért őket nem hívjuk meg.

Az a rossz, hogyha a családot összeszámoljuk, nem állunk meg 40 fő alatt. Akkor még 6-8 barát a részéről, és akkor már az én baráti körömet sem hagyhatjuk ki...

2011. jan. 17. 02:16
 6/18 A kérdező kommentje:
A másik, hogy szerintem nem is annyira a családját, mint inkább a barátait szeretné meghívni. Csak nem akarja a családját megbántani, hogy őket nem hívja meg, viszont a barátait igen.
2011. jan. 17. 02:26
 7/18 anonim ***** válasza:
31%

Szia.Ilyenkor szpkott az megtörténni,hogy magára a ceremóniára mindenki eljön,de a vacsi az csak a szűkkörű család.Ezért semmivel sem kerül többe.Nálunk is ez lesz,25-30-an leszünk a vacsorán),de a ceremónián kb.60-an.

Én és a párom részéről 2 család lesz akik barátaim/ink,de ők már 10-15 éve azok.Haverokat egyáltalán nem hívunk a vacsira.

Így a barátok is ott vannak,ezen nem sértődhetnek meg.

Próbáljatok kompromisszumot kötni.

2011. jan. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
34%

Hát aznekem durva, hogy a családját nem, de barátait elhivná, különben azok megbántódnak... Szerinte a családja enm fog megbántódni????

Szerintem ne foglalkozz vele, biztos bánják, hogy nem cikizhetik, hogy milyen hangos/halk/bátor/nyuszi volt az esküvőn és ennyi.

Az ilyen pillanatokat nem elsősorban a haverokkal, hanem a családdal vágyik megosztnai az ember! Ha ezt nem teszitek, akkor eszetekbe se jusson a haverokat elhivni!!!

2011. jan. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Az utolsó hozzászólónak: Pontosan azért nem hívja meg a barátait, mert nem akarja megbántani a családját. Egyébként a barátaival heti rendszerességgel találkozik, a családjával pedig évente párszor. (Szüleit, nagyszüleit nem számítva.)


Az utolsó előttinek: amúgy is a szűk család a gond, ami szülők, nagyszülők, testvérek, nagybácsik, és unokatestvérek. Mégsem mondhatja az ember a testvérének, vagy az unokatestvérének, hogy bocsi, de a 20 perc polgári után húzzál haza.

A barátok száma, mint írtam, 6-8 fő lenne, amiből 2 tanú. Szóval azon a 4-6 főn már semmi sem múlna.


Éppen csak a családdal van a gond. Mert ha a nagyszülőket meghívjuk, akkor a testvéreknek is ott kell lenniük. Mivel a páromnak szoros a kacsolata az egyik unokatestvérével, ezért őt sem hagyhatjuk ki. (Természetesen akkor a partnerükkel együtt.) Ha meg már az unokatesó ott van, akkor a 2 szem nagybácsit, és az egy nagynénit sem lehet kihagyni. És akkor már hülyén veszi ki magát, ha a hátralévő 4 unokatestvért kihagyja.

Akkor pedig az én rokonságomat is meg kéne hívni, szóval lenne kb. 40 fő...

2011. jan. 17. 10:47
 10/18 anonim ***** válasza:

"Viszont tegnap beszélgetett a barátaival, akik teljesen ki voltak akadva, hogy nem akarunk nagy esküvőt"


Hogy lehetnek ennyire pofátlanok? Meghívatják magukat és arra nem is gondolnak,hogy ez nektek plusz kiadást jelent.Milyen barát az olyan,aki nem képes megérteni,hogy a pár egy szűk esküvőt tervez,a rokonok kizárásával és csak a szülőkkel és két tanúval.Gondolhatnának arra,hogy jön a baba annak a pénznek ott is bőven lesz helye.

Ha valóban barát vagyok,akkor megveregetem a vállát,hogy sok boldogságot és legfeljebb megkérem,hogy mutasson majd képet.Esetleg a szertartásra megkérdezem,hogy elmehetek-e,hogy élőben lássam a párt,aztán hazamegyek.De,hogy azon lovagoljak,hogy miért nem etetnek és itatnak utána,ez szégyen.

2011. jan. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!