Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házasság vagy élettársi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság vagy élettársi kapcsolat?

Figyelt kérdés
Pontosabban az érdekelne, hogy tudtok-e olyan jogi, anyagi vagy bármilyen okról, amit egyikben lehet, a másikban nem. Pl.: közös gyerek esetén jár a családi adókedvezmény a magzat 91 napos korától. Élettársak esetén ez csak a születés után vehető igénybe, míg házasságban a 91. naptól. Ilyen apró különbségekre vagyok kíváncsi. Köszi!
2011. márc. 8. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Élettárs nem hozzátartozó, tehát elvileg nem adhatnak ki neki a kórházban információt a szerettéről.
2011. márc. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

itt nézz utána:

[link]

2011. márc. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
De az élettárs is hozzátartozónak minősül, bizonyos jogszabályok egyenesen közeli hozzátartozónak minősítik.
2011. márc. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi, az eddigi válaszokat! Azért érdekelnek még akár saját tapasztalatok is!
2011. márc. 8. 13:27
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
Élettársi kapcsolattal sokkal több a baj. Gyereknél apasági nyilatkozat stb. Nekem a pofám leégne, ha a párom apasági nyilatkozatot tenne, mikor evidens kitől van.
2011. márc. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%

Ne haragudj utolsó, de ez butaság. Miért kéne, hogy égjen a pofád. Nem azért kell a nyilatkozat, mert bárki megkérdőjelezné, hogy ki az apja a gyermekednek.

Mi pl. már a második babákat várjuk, jegyesek vagyunk, de mivel házat vettünk az esküvőt kicsit halasztjuk, hogy legyen rá pénz. Kutyafuttában nem szerettünk volna összeházasodni, csak, hogy mielőbb a kezünkben legyen a papír. Mégsem érzem cikinek, hogy a szüléshez vinni kellett a nyilatkozatot. Ez ma már elfogadott.

2011. márc. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

Az én értékrendben nem az. Nekem iszonyú rosszul esne, ha csak gyerek után venne el valaki, hiába tudom, hogy nem a gyerek miatt. Nem az az ember vagyok, aki váláskor kiforgatná a másikat, sőt én abszolút házassági szerződés párti vagyok, és a lakodalmakért sem vagyok odáig. Számomra a házasságnak egy eszmei értéke van, hogy összetartozunk és ezt kinyilvánítjuk tanúk előtt is. Fontos, hogy azt mondjam a felesége vagyok, nem pedig az élettársa. Nekem jobban esik és egy gyönyörű gesztus, hogy megkéred rá a társad, hogy együtt éljétek le az életeteket.

Tudom, hogy mindez manapság elfogadott, mármint az élettársi kapcsolat, de az én lelkemet akkor is nagyon bántaná, ha nem feleség lennék, hanem élettárs.

2011. márc. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az apasági nyilatkozatot én sem értem. A kórházban valamivel igazolnod kell, hogy ki az apja, ha házasok vagytok a házassági anyakönyvi kivonattal, ha nem akkor apaságival. Nekik teljesen mindegy, hogy melyik papírt mutatod be. De ha nem igazolod, akkor a te neved kapja, hiába vagy xy-né.
2011. márc. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

az utolsóval maximálisan egyetértek, ugyan így vagyok vele én is!

2011. márc. 8. 18:46
 10/10 A kérdező kommentje:
bocs, utolsó előtti hozzászólóval :)
2011. márc. 8. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!