Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Jövő május-júniusban esküvő....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jövő május-júniusban esküvő. Mikor álljak neki szervezni?

Figyelt kérdés

helyszín már megvan-legalábbis, hogy mit szeretnénk, de ez még közel sem biztos...

szóval mikor kell ténylegesen elkezdeni szervezkedni?


a másik: esküvő után kimegyünk angliába dolgozni, elég huzamos ideig ott leszünk (több év). a nászajándékba kapott dolgokat nehéz lenne, meg nem is akarnánk repültetni. Gondoltam rá, hogy a meghívó mellé teszünk egy kis kártyát, valami verssel, hogy inkább az ajándékra szánt pénzt szeretnénk megkapni. persze nem mindenkinek, akikről tudjuk, hogy nem tetszene nekik ilyen, azoknak nem, aztán vagy megkérdezik, vagy lesz pár étkészletünk:)


Ez így jó ötlet lenne?


2011. márc. 11. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Ismerősömék a meghívóba bele foglaltattak egy nagyon kedves és vicces versikét, amiben az állt burkolva hogy nem kell ajándék, csak pénz.
2011. márc. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A mi esküvőn tavaly május végén volt. Dec-ben intéztük az időpontokat, a többit jan. végén kezdtük. Bőven elég volt az idő.

Mi is pénzt kértünk minden családtagtól (barátoktól - 10 alatt hívtuk őket - nem). Azt mondtuk, hogy mindenünk megvan, és nászútra gyűjtünk. Elfogadták, tiszteletben tartották.

Én nem érzem bunkóságnak, nem szabtam meg senkinek, hogy "kell" adnia és mennyit, azt kértük, hogy amit nekünk szánnak, azt ne szórják el olyasmire, amire nincs szükségünk. Én azt gondolom, hogy a mai világban ez abszolút érthető.

Egyik rokon pedig mosógépet akart venni nekünk, tőle pénzt kaptunk mosógépre. Fogalma sem volt, hogy milyet akarunk és mekkora fér be. Adott valamennyit. Hozzátettünk még fele annyit, és megvettük azt, amit kinéztünk.

Semmi gond nincs az ilyesmiből, legalábbis olyan családban nem, ahol az ajándékozó valóban azzal törődik, hogy az ifjú párnak mire van szüksége. (És ha pénzre, akkor ki kell mondani, hogy pénzre van szüksége.) Ajándék lónak nem nézd a fogát - ezt a közmondás tartja, én meg azt mondom, hogy az ajándékozás soha nem lehet öncélú: nem adhatod ajándékba azt, amire TE vágysz, azt kell nézni, az ajándékozott minden örülne. És ha pénznek, az ő dolga.

2011. márc. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Jó, de a férj-jelölt már megvan vagy még őt is keresni kell? Mert akkor szűkös az idő!
2011. márc. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

hát férjjelölt van 3, már csak választanom kell...

viccet félretéve, persze, hogy van:)

azért nem a meghívóra akarjuk ráírni, mert azt elteszik, örök emlék(jó esetben), plusz tudjuk, hogy van olyan, aki megsértődne...és így egyszerűbb


sokan írták, hogy 10-12 hónappal előbb elkezdték szervezni, ezért kérdezem, hogy mégis mikor....

2011. márc. 11. 12:34
 5/7 anonim ***** válasza:

A szervezést szerintem bőven ráértek ősszel elkezdeni. Szerintem sem a meghívóra kellene írni, hogy pénzt kértek, inkább a meghívó mellé kis kártyákat csinálni, és azon legyen egy vicces versike. Például nekem ez a kettő nagyon tetszik:


Ajándékon ne törd fejed,

háztartásunk régen teljes.

Ágynemű vagy edény helyett

jobban jönne néhány bankjegy!


vagy:


Kedves barát és rokon,

ne vegyétek zokon,

de amit ajándékra költenétek,

helyette inkább borítékban,

zsebünkbe tegyétek.

2011. márc. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez a vers is nagyon jó:


Minden kedves Barát és Rokon!

Kérünk Titeket, ne vegyétek zokon,

ágynemű, törölköző, étkészlet ...

nálunk már teljes a készlet.

De, hogy a malacpersely hízzon,

inkább a násznép adakozzon!

Amit ajándékba szánnátok,

borítékban a perselybe dobjátok.

Megígérjük nem vész kárba,

előbb-utóbb befektetjük

egy kisebb családfába.

Előre is köszönjük a segítséget,

esküvőnkre szeretettel várunk Téged.

2011. márc. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az előző vers nekem nagyon tetszik,aranyos és jópofa:-))

Én ia úgy gondolom,hogy ha valamilyen szép hasonló versikével leírjátok a meghívóba vagy mellé egy kártyán,hogy nem kell vásárolt ajándék hanem inkább az ára az jó ötlet.én ha nem sértődnék meg ilyenen.a szervezéssel időben vagytok még...bőven..

2011. márc. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!