Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi pénzt illik manapság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi pénzt illik manapság ajándékba adni esküvőre?

Figyelt kérdés
A párnak minden aprósága megvan, tehát pénzt kérnek (lakás, kocsi stb.) Mennyi az az összeg, ami mondjuk fedezi az 1 emberre eső költségeket és még marad is nekik belőle? Nincs szállás biztosítva, egy falusi étteremben lesz egy átlagos vacsora. Mennyit adjak szerintetek? Nem nagyon vagyok benne manapság, hogy mennyibe kerül egy esküvő.
2011. márc. 31. 11:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk 50-et szoktak.
2011. márc. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
59%
Közeli rokon vagy távolabbi? Ha közeli akkor 50ezer, ha távolabbi akkor kb. 10-15ezer.
2011. márc. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
76%
Ha közeli rokon 20-50, ha távolabbi 10-15, ha barát 5-10.
2011. márc. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%
Amenyit tudsz rá szánni,mi is nemsokára házasodunk de én nem várom el az ajándékot,pénzt,nem az számít.Ha 100ft-ot kapok annak is ugyanugy örülök mint 10000nek!Ajándék lónak ne nézd a fogát.
2011. márc. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
15%
kedves utolsó szerintem 100 ft elég gáz, én egy nagyobb összegnek jobban orulok sokkal!!
2011. márc. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Úgy számold ki, hogy még egy falusi étteremben is egy terítéket nem fedez 5000 Ft. Úgyhogy 10-et inkább személyenként számold. A fennmaradó összeg az ajándék.
2011. márc. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Mi kaptunk egyik nagyon közeli rokon-házaspártól egy legyezőt,ami középen végig volt szakadva,ütött-kopott volt a nyele,és totál poros,meg koszos,foltos volt!Szóhoz nem jutottunk,és azóta is csak pislogunk a döbbenettől,pedig már régebben volt.Azt tudom,hogy én inkább nem adtam volna semmit,mint egy ilyen ócska,a faljukról leakasztott lomot,Én szégyenembe elsüllyednék ha ilyet tennék.
2011. márc. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%
Minden ilyen kérdésnél úgy érzem, már nincs is kedvem az esküvőhöz. Pofámról leégne a bőr, ha a barátaimnak meghívót adnék, és az gyakorlatilag azt jelentené, hogy kérek tőlük 10 ezer ft-ot! Ha "meghívom" őket, az azt jelenti, hogy vendégül látom őket, azaz nem várom el azt sem, hogy a saját vacsorájuk költségét kifizessék. Ha fáj az esküvői költség, akkor megoldom olcsóbban, vagy nem csapok lakodalmat.
2011. márc. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
42%
Nekem meg pofám leszakadna, ha kapnék meghívót és nem adnék semmit, vagy csak annyit, amennyinél már egy 12 éves gyerek is többet kap a névnapjára.
2011. márc. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
92%
Szokás vagy nem szokás, annyit adsz amennyit tudsz, és ez így normális, és az is, hogy másokkal nem kell foglalkozni.
2011. márc. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!