Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit lehet ilyenkor csinálni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés

Én és a barátom összeakarunk házasodni.Én magyar vagyok ő amerikai.Sajnos csak angolul tud így nem tudom hogy legyen az esküvő.Nem tudom mit csináljak.Mert ha itt tartjuk akkor az én rokonaim,barátaim stb. lesz az esküvőn ha amerikában akkor az ő rokonsága.Nem tudom hogy lehetne ezt megoldani.Tartsunk 2 esküvőt vagy hogy?

A szertartás lehet 2 nyelvű?Már nem tudom mit csináljak.Valakinek van valami jó ötlete?

Előre is köszi.


2011. ápr. 22. 12:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Ez fontos és ritka alkalom. Nem lehetne megoldani, hogy most az egyyszer összegyűljön a két család?
2011. ápr. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Már beszéltünk erről de akkor meg azon megy a vita hogy itt vagy ott?
2011. ápr. 22. 12:58
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kétnyelvű a szertartás, a miénk olyan volt, tolmácsot kaptunk és ő segített levezényelni.


Én magam is tolmács vagyok, és több esküvőn dolgoztam már, tehát abszolút megoldható.

2011. ápr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok: számba kell venni, hogy melyikőtök családja engedheti meg inkább magának, hogy ilyen messzire utazzon.
2011. ápr. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy a szertartást ott tartsátok,a lagzit meg később(egy pár nappal később) itt tartsátok?Ha az anyagi helyzetetek megengedi,akkor bármit meg lehet oldani.
2011. ápr. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Amint hallottam, tobb ilyen esetben, ket teljes eskuvot tartanak, ket helyen a ket fajta rokonsagnak.
2011. ápr. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Pár hónapja volt esküvőm és a tanúm külföldi volt. Kellett egy angolul beszélő haver (nem hivatalos tolmács, csak tud angolul, bár nem ellenőrizték), aki szintén aláírta az anyakönyvet, mivel én nem tolmácsolhattam a saját esküvőmön.


Mondjuk a haver is lazára vette, amíg az anyakönyvvezető beszélt, odasúgta a tanúmnak, hogy "most a szokásos beszéd megy", amit gondolom magától is kitalált :)


Ez inkább a papírforma miatt kell. De én is tolmácsoltam már esküvőn, ahol a vőlegény angol anyanyelvű volt. Vicces volt, hogy gyakorlatilag én is "igen"-t mondtam mindkét félnek :) Velem is aláíratták az anyakönyvet, ennyi. Inkább csak protokoll, jogi védelem (hogy ne mondhassa azt valamelyik érintett, hogy ő nem is tudta, min vesz részt)

2011. ápr. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy eze nem egy olcsó megoldás, de akkor nem lehetne megoldani, hogy egy "semleges" országban legyen az esküvő? Ahol mindkét család ott lenne és egy nyaralás keretein belül esne meg az esküvő?

Még szép is lenne egy homokos tengerparton mondjuk.

2011. ápr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit szólsz az ötlethez, de ha valóban nem tudja megoldani egyik rokonság sem az utazást, akkor esetleg egy web kamerán keresztül "közvetített" esküvő nem lenne kivitelezhető?

Pl. ha itt éltek mo-n, akkor itt tartjátok meg az esküvőt, az amerikában élő rokonok pedig web kamerán keresztül nézhetnék végig. Akkor kicsit olyan lenne, mintha ők is jelen lennének. Gratulálni is tudnának nektek szóban...

Ha kint éltek, akkor pedig a te rokonaid néznék kamerán keresztül. Így nem lenne vita, hogy kinek a családja legyen jelen élőben. Megoldaná az a tény a kérdést, hogy hol éltek.

Azt meg már írták többen, hogy a tolmács megoldható.

2011. ápr. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

mindenkinek köszönöm szépen a választ.

jó ötleteket kaptam, meglátjuk mi lesz belőle :9

2011. ápr. 22. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!