Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A csajok/nők azért vágynak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A csajok/nők azért vágynak esküvőre mert életük szerelmével esküdnek örök fogadalmat v. mert mindenki rájuk figyel?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 29. 19:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
50%

nekem a párom az elejétől fogva szerette volna ha összeházasodunk ennek csak én vagyok az akadálya :-)


egyszerűen nem érzem úgy h szükségem van esküvőre h stabil és kiegyensúlyozott legyen a kapcsolatom így is az

tehát nem minden nő vágyik az esküvőre


ha mégis belemegyek majd akkor ezt a párom miatt teszem meg és nem magam miatt

2011. máj. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
50%
A házasság gazdasági,jogi szerzödés, a másik fél legális testi-leki tulajdonná tétele,kisajátitása.Te az enyém,én a tied.
2011. máj. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Én azért, hogy minden lehetséges módon összetartozhassak Életem Párjával.

22N

2011. máj. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Én egy okból félek az esküvőtől ...pont azért mert mindenki rám figyelne, hideg ráz tőle... viszont a család miatt, nem tehetem meg, hogyha megkér (egyszer vmikor:P) a párom, ne legyen lagzi, pedig a 2 tanus változattal is elégedett lennék
2011. máj. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:

Azt hiszem, kicsit keverednek a fogalmak.

Házasságot kötni (vagyonközösség, jogbiztonság, stb. miatt) két tanúval a polgármesteri hivatalban is lehet akár.

A templomi esküvő igen fontos eleme a látvány, meg hogy a rokonok is együtt lássák a párt, valamint, hogy (legalábbis így kellene) tényleg szívből örök hűséget fogadnak egymásnak.

A lakodalom viszont -összes járulékos dolgaival együtt- a menyasszonyról szól. Fél évig menyasszonyi- és menyecskeruhát keresni, akár milliókért helyet bérelni és "jóltartani a népet". Na ez semmi esetre nem a pár egymás iránti rajongásáról szól. Ki az a férfi, aki a menyasszonyi ruhák próbáit élvezi, és nem mondja már a második vagy harmadik alkalommal, hogy "ebben tökéletes vagy drágám"?

Összefoglalva: szerintem a lagzi a megmérettetésről szól a menyasszony számára, szerintem egy exhibicionista esemény, de ez nem feltétlen baj, ha a menyasszony ezt szeretné, és a vőlegénynek sem terhes. Mivel róluk szól, ezt nem a családnak kell(ene) eldönteni.

2011. máj. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Egy - szerintem - bölcs ember szájából hallottam: az ember életében három olyan esemény van, amely a legjelentősebb: 1. a megszületése, 2. a házasságkötése, 3. a halála

Nos, az 1. ill. a 3. "eseménynek" ugyan ő a főszereplője, de nem formálója.

Ha valaki tehát a házasságkötését élete nagy fordulópontjának tekintve méltóan meg szeretné ünnepelni, emlékezetessé tenni, az teljesen természetes és egészséges dolog. E tekintetben teljesen mindegy, menyasszonyként avagy vőlegényként teszi.(persze, ha nem esik vele túlzásba..)

2011. máj. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
65%
én házas vagyok,és sokkal stabilabb a kapcsolatom szerintem ez jó dolog és fontos.Aki nem akarja ott valami gond van
2011. máj. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem ott van gond, mikor valaki úgy érzi, ha más nem úgy gondolkodik mint ő, akkor neki valami baja van..

Én hamis illúziónak érzem a házasságot. Jogilag stabilizálja az állapotot, de két ember, aki szereti egymást, enélkül is boldog életet él együtt, akik pedig idővel másképp éreznek már, úgyis elválnak. Szóval csakis anyagi szempontból van jelentősége, én pedig ennek sokkal kevesebb jelentőséget tulajdonítok, mint a legtöbb ember, vagy mint kellene. (Igen, itt lehet velem a "baj", nem pedig a szerelem és kötődés terén)

2011. máj. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Én akkor örülnék a házasságnak ha a férfinak több felesége is lehetne!
2011. máj. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
34%
Am meg máig nem értem a házasság lényegét mert sztem akik szeretik egymást azoknak mind1. A házasság csak 1 papír és semmi több...
2011. máj. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!