Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan házasodhatok templomban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan házasodhatok templomban, hogyha nem vagyok megkeresztelve?

Figyelt kérdés

A párommal nyáron tervezzük az esküvőnket. Kissé későn, bevallom, de úgy döntöttünk, hogy szeretnénk templomi esküvőt is. A probléma az, hogy én nem vagyok megkeresztelve (a vőlegényem igen). Olvasgattam a hasonló témával foglalkozó kérdéseket, és válaszokat is. Többször olvastam olyat, hogy pénz kérdése az egész, a pap "megkenhető", nem is kell megkeresztelkednem, vagy meg kell keresztelkednem, de pik-pak megy az egész, stb. Budapesti lány vagyok, Pesten lakok, tehát a pesti templomot is keresek (18.,19.,20.,21.,23.kerület előnyben, de más pesti kerületben is megfelelne a cél érdekében :) Akiknek van tapasztalatuk ezügyben, azokat megkérem, hogy mondjanak nekem konkrét templomot (legalább kerületi pontossággal), ahol valóban nem csinálnak ebből nagy ügyet. Ahol én kérdeztem (23.ker.) ott azt mondták, hogy 1 év a megkeresztelkedés, +3 hónap a jegyes oktatás. Nem mintha sietnénk valahová, de ennyit azért nem szeretnénk várni.

Előre is köszi a válaszokat!


2011. máj. 2. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Ez hülyeség, hogy pénz kérdése meg ilyenek. A vőlegényednek joga van az egyházi esküvőhöz, legyen akár ateista is a mennyaszony. Tehát a vőlegényed jogán nektek lehet egyházi esküvőtök, mondom ezt úgy, hogy nálunk én vagyok megkeresztelve, a férjem nem, mégis a Szegedi Dómban házasodtunk. És semmi extrát nem kértek anyagiakban.

Az viszont igaz, hogy általában a jegyes oktatás idejéből nem engednek, de ez nem is baj, mert nagyon jó lelki tréningek szoktak lenni, és nem elsősorban a vallásról, hanem a keresztény életű házasságról szólnak.

Elsősorban a vőlegényednek és vőlegényed családjának kellene érdeklődnie. Van olyan, mint pl. nálunk, hogy az otthoni falusi papunk intézte el az egészet. Minden hülye papírral együtt, és a jegyes oktatásunkat is ő tartotta. Nála 4 alkalom volt, Szegeden akkor 9 volt a kötelező. Amúgy is a vőlegény (vagy családja) templomából kell néhány igazolás hozzá, + keresztlevél.

Mivel te nem vagy megkeresztelve, így neked nyilatkozni kell az esküvő előtt, hogy a házasságodból születendő gyermekeket az adott vallás hitére fogod nevelni.

Ha van még kérdésed írj nyugodtan :-D

2011. máj. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!Én gimi évei alatt keresztelkedtem,nekem a felkészülési idő pár hónap volt(talán 3)-bár nem tudom,hogy csak azért-e mert alapból tanultam hittant addig is.Amúgy nem hiszem,mert ha szorgalmas vagy és nincs semmi alaptudásod akkor is ennyi idő alatt be lehet vágni az anyagot.Aztán tenned kell egy vizsgát belőle.Bár vallás is válogatja,hogy hol milyen a rendszer.Szerintem nem kell semmiféle szélsőséges megoldáshoz folyamodni(lefizetni,stb),simán el lehet ezt intézni,kizártnak tartom,hogy pár hónapnál több legyen.Templom kérdésben sajnos nem tudok segíteni mert nem pesti vagyok,de ha találsz egyet ott megkérdezheted a lelkészt aki pontos felvilágosítást tud adni neked.

Remélem segíthettem valamennyit.

2011. máj. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nem kell kenni, ha a vőlegényed meg van keresztelve, akkor neki lehet templomi esküvője. akkor is ha te nem vagy keresztény. Akkor is ha muzulmán lennél. Azért nem kell áttérni/megkeresztelkedni.
2011. máj. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%

Csak egy kérdés: nem is szeretnél megkeresztelkedni? Akkor miért ragaszkodtok az egyházi esküvőhöz?

Nálunk a feleségem nem volt megkeresztelve, de függetlenül az esküvőtől már régebben tervezte.

Utánaérdeklődtünk a helyi plébánostól, mint kiderült, a már eltervezett esküvőig nem fért bele az időbe a keresztelő (meg az azt megelőző hittan), de az esküvőt ennek híján is megtarthattuk (püspöki engedély kellett hozzá, formaság), előtte eljártunk néhány előkészítőre, utána pedig még pár hónapig a hittanra, végül meglett a keresztelő is.

(Emlékszem a plébánosra, mikor először megjelentünk nála az esküvő után, látszott rajta, mennyire örül, hogy nem "vertük át".)

Anyagiakban semmi pluszt nem jelentett a külön engedély.

2011. máj. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!