Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan lehet készpénzt kérni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet készpénzt kérni nászajándékba, hogy az ne sértse az esküvői etikettet?

Figyelt kérdés
Valahol ezt olvastam: "Egyrészt alapvetően nem elegáns, pontosabban nem is illendő az ifjú pár részéről sem szóban, sem az esküvői meghívóban pénzt kérni a vendégektől. Ha valóban ezt szeretnék kapni a vendégektől ajándékba, vagy készpénzre van leginkább szükségük, akkor célszerű ezt az igényüket a családtagokon, barátokon keresztül eljuttatni a meghívottakhoz." De ezt nem lehet megvalósítani akkor ha 100 embert hívsz meg. Komoly, átgondolt segítségetekre van szükségem!
2011. máj. 11. 10:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
77%

Nővéreméknek nemsokára esküvőjük lesz, és náluk a meghívóban van benne. először van a szöveg hogy szerettel meghyvlak téged és párodat ekkor meg akkor itt és ott stb. majd alatta egy újabb bekezdésben így áll szó szerint:

"Azt kérded mit vegyek? Minek örülnének?

Megsúgom én halkan: egy hajlék melegének.

borítékba tedd hát, mit ajándékra szántál,

Hogy rajta álljon neved egy-egy sor téglán.

S ha övék lett már az a meghitt otthon,

Szíves vendég leszel, vigyen arra sorsod."

De nővérem mondta, hogy ahol ők rendelték a meghívót ott voltak ilyen formai szövegek és azokból lehetett választani.Sok boldogságot :)

2011. máj. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nem illetlenség pénzt kérni, szépen meg lehet fogalmazni, hogy az ne legen sértő. Ezeket a versikéket pont ilyen esetekre találták ki. Szerintem aranyosak, én nem sértődnék meg. A meghívó mellé egy kis kártyára írnám.


Ajándékon ne törd fejed,

háztartásunk régen teljes.

Ágynemű vagy edény helyett

jobban jönne néhány bankjegy!


vagy ez:


Minden kedves Barát és Rokon!

Kérünk Titeket, ne vegyétek zokon,

De amit ajándékba szánnátok,

borítékban a perselybe dobjátok.

Megígérjük nem vész kárba,

előbb-utóbb befektetjük

egy kisebb családfába.

Előre is köszönjük a segítséget,

esküvőnkre szeretettel várunk Téged.

2011. máj. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
68%

Na a mi ötletünk a meghívóba lett beltéve. Apukám költött egy aranyos kis verset, ami nem tolakodóan de utalt arra, hogy pénzt szeretnénk. Leírom neked:


Csalafinta csalogató


Házasodunk mondhatnánk, de

Azt beszélik nálunk,

Házassághoz előnyös, ha

Felépül a házunk!


Elég kínos e dilemma,

megér egy kis firkát,

Megkérdeztük, hogy a csiga

mondja el a titkát.


Csiga bácsi nagyot nézett,

Kitolta a szarvát,

Barátságos kis mosollyal

Széttárta a karját...


Hát ez bizony gyors válasz volt,

Mit mondhatnék erre?...

Rövid, tömör, praktikus, csak

Nem lakhatunk benne!


Összenéztünk a párommal,

Kigyúlt a fény bennünk!!!

Sikerült a lángocskát is

Maximumra tennünk!


Űztük-fűztük, megforgattuk,

Reszeltük a csorbát,

Kettőnk közül a zsetonért

Ki tartsa a markát?


Most ehhez a nagy munkához

Felemeljük talpunk,

Úgy döntöttünk, hogy nem soká

Lakodalmat tartunk!


Oda téged is meghívunk,

Ehetsz, ihatsz bőven,

Frissen nyomott húszezresből

Hozhatsz egy kötővel!


Ha sok kötő összegyűlik,

Boldogabb lesz nászunk,

S akkor talán már könnyedén

Megépül a házunk!


Irodalmi hajlammal, ha

Megáldott az élet,

Megtudhatod akkor azt, hogy

Miről írtam néked!


Hogyha mégis tévednék, én

Elmondom a frankót,

Csomag helyett hozhatnál te

Sok ropogós bankót!


Bugyuta kis soraimat,

Hogy csokorba fogjam,

A lagzira családostul

Meg is hívlak nyomban.


Hogy az időt, napot, helyet

Az eszedbe véssed,

Nagy betűkkel a lap alján

Ismertetem véled.


Ha ez a vers tolakodó,

Elnézésed kérem,

Humorodban bizakodom,

S mosollyal beérem! :-)


Bocs, hogy ilyen hosszú, de gondoltam leírom, hogy ez így nekünk bejött, és sikert aratott.

Sok boldogságot!

2011. máj. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
82%

Szia nekünk 150 fő körüli lagzink lesz, és már régóta megvan mindenünk, ami kell a háztartásba, ami meg nincs az meg nagyobb tétel!

Mi ez csatoljuk a meghívóhoz egy külön lapon:

Minden Kedves Vendég és Rokon!

Kérünk titeket, ne vegyétek zokon,

De hogy ne halmozódjon öt edénykészlet,

Ennek elkerülése végett, mit ajándékra szánnátok,

Inkább borítékban kezünkbe adjátok,

Ígérjük, hogy nem vész kárba,

Előbb utóbb befektetjük egy kis családba!


Néhány sort kihúztunk belőle...

2011. máj. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%

Ha nincs pénzetek, akkor minek kelle ekkora lagzit szervezni????

A pofátlanság netovábbja pénzt kérni, kunyerálni a meghivottaktól...

2011. máj. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Vegul is en megertelek, maximalisan. Mindenkepp valahogy a tudtukra kell adni, hogy mire van szuksegetek, ha mar nekik nem jut eszukbe megkerdezni.

Nalunk Erdelyben pl. mindig penzt szokas adni,ezen nem sertodik meg senki.

2011. máj. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
29%

A válasz írója 63%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:54


Ez mekkora!!! És milyen igazad van!


Az egy dolog, hogy az ifjú párnak egyértelmű, hogy fognak ajándékot kapni, de amikor mindezt kérik. Nem tudom, nekem nem nagyon veszi be a gyomrom a dolgot.


Valahol igaz, hogy akkor a vendég is kérheti, hogy én aztán nem eszek iszok, netán majd én hozok otthonról magamnak egy flakon csapvizet meg egy szelet kenyeret, a kajám árát meg adjátok ide.


Tudom, hogy ez az egész amit leírtam szegényes gondolkodásra utal, de lássuk be benne van valóban a pakliban. Ha az egyik félnek lehet a másiknak miért nem?


Hát nem tudom mi lenne, ha kapnék egy meghívót amire a bankszámlaszám rá van biggyesztve.....

2011. máj. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
67%

Először is! Sz@rd le, akik jönnek a nem illik pénzt kérni dumával. Ők biztos azok az emberek, akik megveszik a 25. kávés készletet és elhiszik,hogy örülsz neki, és annyira szükséged volt rá!

Ettől függetlenül én a versikétől idegenkedem. Nem tenném bele. Normális vendég úgy is megkérdezi vagy tőletek, vagy a szülőktől,hogy mit szeretnétek. Nálunk is felhívták anyósomat és anyut. Ők meg mondták,hogy mivel minden meg van (igen, kávés készlet is volt már, meg vízforraló is), ezért inkább pénzt! Senki nem csinált belőle problémát. Sőt volt olyan rokon, aki előre megmondta,hogy ő pénzt fog adni, és nem vesz mindenféle hülyeséget!

2011. máj. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
77%
Látod kedves utolsó erről van szó! Akinek van egy csepp esze is, az pénzt ad, mert nem vesz feleslegesen a saját ízlésének megfelelő dolgokat. DE, akinek nincs ennyi esze, azok miatt pedig nem járatom le magam ennyire, hogy kolduljak. Mert ez részemről annak minősül. Csapok egy hatalmas csinnadrattát ami közben az új házamra gyűjtök pénzt.
2011. máj. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Nekünk 20 fős esküvőnk volt. Ennyire volt pénz, mivel éppen vettünk egy kertes házat az esküvő előtt 3-4 hónappal. Szóval én előre kiszámoltam, hogy mi ennyit szánunk rá és kész. Mindenkinek megmondtam, akik megkérdezték, hogy minek örülnénk, hogy a házat akarjuk felújítani, de nem azért hívtam meg őket hogy itt osztogassák nekem a zsét. Szegény család és nem akartam senkit sz@r helyzetben hozni. A házba való berendezés meg megvolt, mivel már akkor 5 éve gyűjtögettük azokat.

Nekem 300 e került a lagzi, de 140 e kaptunk végül.

Nyilván nekem sem lenne képem, hogy odaállítsak pénz nélkül, de úgy voltunk vele ha kapunk kapunk ha nem akkor nem.

Ettől független a versike jó ötlet, csak azért írtam le az én sztorimat, hogy ne kezdjétek el előre számolni, hogy ki mennyit ad, meg mennyi gyűlik össze, mert volt ismerősöm aki ennek reményében rendezett nagy dínom dánomot.

Aztán a negyede sem jött vissza amire ők számítottak és évekig ezt mondogatták.

(Azóta elváltak úgyhogy esküvő sem kellett volna)


Amúgy sok boldogságot!!!


30N

2011. máj. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!