Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lánykérés apától? (Kérdésed...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lánykérés apától? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

1. Mit gondoltok manapság mennyire elfogadott, hogy a leendő férj megkéri a leendő feleség kezét az apjától?


2. És mennyire jogos elvárás az apa részéről, ha:

- a lánya és a leendő veje egy fillért sem kér a szülőktől, sőt határozottan visszautasítják azt és

- ha a lány vezetékneve ugyanaz marad és

- ha a házasságkötés külföldön történik és a lány családja nem hajlandó (=nem akar) kiutazni arra a 2 napra (nekik nem kerülne semmibe)?


Ha lehet akkor a két kérdésre légyszi külön válaszoljatok!

Előre is köszi!


2011. máj. 23. 12:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Hát ha az apa, és az udvarló jó viszonyban vannak egymással, akkor ez egy formális tiszteletadás jelképe.


Viszont ha nem is igazán ismerik egymást akkor elég hülyén fogja kivenni magát a dolog.

(kb mintha a lóvásár lenne)

2011. máj. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
Amúgy tudomásom szerint a külföldön kötött házasságot itthon nem ismerik el, de ennek nézzetek utánna.
2011. máj. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
8%
1. Megalázó, és lealacsonyító. Már nem a kőkorban élünk, amikor a nők még "tárgyak" voltak. Szabad akaratunk van, és ma már nem az az elfogadott, hogy az apáinktól, férjeinktől függünk. De ha neked ez kell, ne csodálkozz majd a későbbiekben, ha a férjed elvárja, hogy főzz, moss, takaríts, gyereket szülj, és nevelj.
2011. máj. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Nálunk volt, de férjem a mai napig jó viszonyban van apukámmal. Apu mondta, hogy szeretné, ha lenne valami eljegyzés féle, mert az olyan tradicionális dolog:)

2. hát, ha még a lány szülei el sem jönnének az esküvőre hagynám a leánykérést, akkor minek, ha még a saját lányuk esküvőjére sem kiváncsiak és nem tisztelik meg ennyivel.

Inkább a lánnyal beszélném meg, hogy Ő hogy szeretné. Ha ragaszkodik hozzá, akkor megtenném a kedvéért, de nem az apja kedvéért, ha el sem jön az esküvőre.

2011. máj. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
42%

1:részemről semennyire,vér szerinti apámat még embernek sem tekintem (kiskoromban rendőrség menekitett el minket anyámmal tőle),nevelőfaterom meg nem az apám

De ha lenne normális apám ,akkor sem akarnám,nem középkor,hogy el kelljen kérni...

2: nem kőkor,jogos nem jogos,ha nem kiváncsiak rám,akkor igy jártam

24/N

2011. máj. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

Nem talàlok semmi kivetni valót abban, ha a leendõ férjed megkéri a papàtól a kezedet. Ezt egy szép gesztusnak tartom. De ez csak az én véleményem.


A szüleid kàr, hogy nem akarnak kiutazni az esküvõdre, mert azzal megmutatjàk, hogy nem fogadjàk el a leendõ férjedet.

2011. máj. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! jöhetnek még! Ne tartsátok magatokba!


Én is kőkorszakinak találom, olyan minta tulajdonjog átruházás történne, viszont apám nagyon sérelmezi hogy a nővérem jelenlegi párja nem kérte meg a kezét tőle (esküvő már ki lett tűzve) ennek hangot is ad, de én SEM akarom ezt az egészet? Nem vagyok a tulajdona, köszönöm felnevelt de ennyi. Ez nem olyan mintha lóvásáron lennénk? Amúgyis mi köze apámnak ahhoz hogy én kihez megyek hozzá (ergo kivel élem majd le az életemet, mert azt én fogom, nem ő, nem más, hanem én) Érzem, bár nem esett még szó róla de párom számára pedig kimondottan MEGALÁZÓ lenne.

2011. máj. 23. 13:11
 8/14 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk nem volt. Nem is szokás! Mivel már előtte együtt éltünk, közösen építkeztünk, evidens volt,hogy össze is fogunk házasodni. Ezt a szüleim is egyértelműnek vették!
2011. máj. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves gesztus, de attól is függ, milyen viszonyban vagytok. Nálunk úgy volt, hogy a párom először engem kérdezett meg (naná), aztán átjött a szüleimhez, anyukámnak hozott egy csokor virágot, apukámnak egy üveg italt, és formálisan elkért tőlük. Nagyon szép pillanat volt. Nem éreztem magam tárgynak tőle.

De semmiképp nem elvárás, és ha nem vagytok jó viszonyban, semmi értelme.

2011. máj. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, a kommentedből látni az igazi bökkenőt.


1. Ez akkor szép gesztus, ha mindenkinek tetszik. Lehet ebből is jó megoldást csinálni - nem feltétlen lesz belőle lóvásár, ha nem állnak úgy hozzá a felek. A gondot abban látom, hogy Apa itt elvárja. Ez inkább a vőlegény (a háttérben a menyasszonnyal megbeszélve) dolga lenne, hogy kitalálják, hogyan mondják meg a családnak, aminek lehet egy megoldása a tradicionális lánykérés. Elvárásként azonban nem jogos, akárhol is lesz az esküvő és akármi is a megállapodás az anyagiakról...


2. Szomorú, hogy nem megy el a család az esküvőre, ezt azért valahogy szerintem rendezni kéne, mert a menyasszony biztosan szomorú lenne egyedül... :(

2011. máj. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!