Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Segítség! Elvált szülőknek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Segítség! Elvált szülőknek szülőköszöntő?

Figyelt kérdés

Édesanyám és édesapám már 17 éve elváltak. Nagyon rossz a viszony. Édesanyámnak 12 éve hű társa van. Fura lenne úgy mondani a szülőköszöntőt, hogy Édesapám és szeretett mostohám....

Vagy inkább szóljon csak az Édesanyának a szülőköszöntés?? Párom szülei is elváltak párom nem is tud semmit az édesapjáról neki szintén mostoha apja van (bár utálom ezt a szót). Ötletek? Tapasztalatok?


2011. jún. 24. 15:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%
Hagyjátok ki a szülőköszöntőt. Most vagy mindenkit köszöntötök, vagy senkit.
2011. jún. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
51%
keresztnév?
2011. jún. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Semmiképpen sem akarjuk kihagyni a szülőköszöntőt ezért is kértem ötleteket tapasztalatokat a MEGVALÓSÍTÁSHOZ!!!!


2.

Keresztnév ?? Hmm..elgondolkodtató van benne valami:)

További ötletek?

2011. jún. 24. 16:14
 4/19 anonim válasza:
10%
mi az a szülőköszöntő? és mire való?:O
2011. jún. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
15%
anyukámat apukámat mindenféleképpen köszönteném, a mostohát nem, és a párod részéről mivel nem is tartja az igazi apjával a kapcsolatot így a jelenlegi szüleit.
2011. jún. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
70%

keresztnév vagy nevelőapám megszólítás. az mégse olyan durva, mint a mostohaapa kifejezés.

a vér szerinti apukád is jelen lesz?

2011. jún. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem a szülőköszöntő - mint ahogy a nevében is benne van - a szülőknek szól, úgyhogy én úgy csinálnám, hogy a te esetedben először köszönet az édesanyának majd köszönet az édesapának, ebből úgysem derül ki hogy most együtt vannak-e vagy külön, a párod esetében meg akkor csak az édesanyának vagy ha olyan a mostohájával a viszony, hogy kicsi kora óta sajátjaként nevelte, akkor bele lehet venni, hogy xy(keresztnév)-nek köszönöm hogy apám helyett apám volt vagy valami ilyesmi szöveg. Szerintem egyéb esetben nem kéne a mostohákat belekeverni.
2011. jún. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%
Nekem is elváltak a szüleim. A nevelőapámat sajátomnak tekintem én őt köszöntöttem neki köszöntem meg mindent. Ha a te viszonyod rossz az apukáddal, akkor a helyedben a nevelőapádat köszönteném. Ha nevelőapád 12 éve az anyukád mellett van, akkor gondolom támogatott téged, ezért én semmi esetre sem hagynám őt ki.
2011. jún. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Én sem hagynám ki a nevelőszülőt, pláne, ha veletek élt és te mellette nőttél fel és jó is a viszonyotok.

Én vagy a keresztnevén szólítanám meg, vagy kedves nevelőapám-nak hívnám.

2011. jún. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Köszöntsétek a mostohákat névvel. Esetleg úgy, hogy külön köszöntötök mindenkit röviden, személyre szólóan. Így tudsz külön köszöntőt mondani anyukádnak, apukádnak és a mostohaapukádnak is. Nyilván ez egyúttal azt is jelenti, hogy egy szülő csak néhány mondatot kapjon, mert így minimum öt külön köszöntő lesz.
2011. jún. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!