Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Segítség! Elvált szülőknek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Segítség! Elvált szülőknek szülőköszöntő?

Figyelt kérdés

Édesanyám és édesapám már 17 éve elváltak. Nagyon rossz a viszony. Édesanyámnak 12 éve hű társa van. Fura lenne úgy mondani a szülőköszöntőt, hogy Édesapám és szeretett mostohám....

Vagy inkább szóljon csak az Édesanyának a szülőköszöntés?? Párom szülei is elváltak párom nem is tud semmit az édesapjáról neki szintén mostoha apja van (bár utálom ezt a szót). Ötletek? Tapasztalatok?


2011. jún. 24. 15:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nem ide tartozik, de mikor kell szülőköszöntőt mondani, mi alkalomból? Bocsi, de nemtudom és kíváncsi vagyok...
2011. jún. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

előző:


esküvőn vacsora alatt. felállnak és tósztot mondanak.

persze nem mindenkinél van szülőköszöntő.

2011. jún. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
16,58-nak esküvőn szokás megköszönni hogy felnevelték fiukat lányukat
2011. jún. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Szülőköszöntőt a polgári szertartáson szoktak mondani ezzel megköszönve, hogy felneveltek téged. Kedves gesztus..abszolút nem kötelező:)

Köszönöm a válaszokat.

Édesapámmal nem rossz a kapcsolat bárigazából nem is tudom milyennek kéne lennie. Néha találkozunk, beszélünk és ennyi. Anyagiakon kívül (gyerektartás) nem sokmindent köszönhetek neki.

Nevelőapám..hát igen ő a legzűrösebb időszakomban került a családba..kamaszkor..felnőtté válás..határok feszegetése..stb..szóval sokmindnen mentünk keresztül együtt..semmiképpen nem hagynám ki a köszöntőből. Amúgy én műfaternek is szoktam szólítani de hát így csak nem írhatom bele a versbe:D:D:D:D

Párom nagyon szereti a nevelőapját..őt tekinti igazi apjának, bár nem kicsi kora óta van a családba de mégis.. Nagyon tiszteli és szereti biztos, hogy a részéről neki fog szólni az apának szóló köszöntés.

Csak az Édesanyáknak azért volt gondolotatomban mert ők azok akik tényleg életünk minden percében ott voltak, vigasztaltak, beszélgettek, támogattak...a legtöbbet nekik köszönhetjük..de igazatok van vagy mindenkinek vagy senkinek nem szól:)

Köszönöm szépen a segítséget!!!!

2011. jún. 24. 17:10
 15/19 anonim ***** válasza:

polgári szertartáson a szülőköszöntő csak annyiból áll, hogy átadják a csokrot.

Kérdező, ha te ott akarod megvalósítani a szülőköszöntést, nem pedig úgy, hogy a vacsora alatt felállva, akkor meg mindegy hogyan szólítod őket, úgysem hallja senki a zenétől, meg ott nem "ordibál" az ember.

hívd úgy őket, ahogyan a hétköznapokban is.


de jobb lenne - bár ez lehet, csak az én véleményem -, ha a vacsora alatt történne ez meg, úgy sokkal ünnepélyesebb, és mindenki hallaná, hogy megköszönöd neki, hogy felneveltek stb.

2011. jún. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Most pedig, köszöntsük azokat az embereket, akik támogatták a fiatalokat céljaik elérésében, akik mindig mellettük álltak, és köszönjük meg 'mariskának' és 'pistikének'(anyukája és m.apukája) HATÁSSZÜNET 'juliskának' és 'ferikének' (Te anyukád és m.apjud) valamint 'balázskának' (apud), hogy mindig 'klárika'(te) és 'józsika'(párod) hazatérhetnek hozzájuk/számíthatnak rájuk...stb.



ez így nem is klisé szöveg, azokat szólítjátok meg, név szerint, akiket szeretnétek (tehát ha apukáját nem ismeri/nem tartják a kapcsolatot, nem emlékszem, őt ne, m.apját+anyukáját, nálatok anyud+m.apud, apud)



lehet, hogy kicsit belekavarodtam, h kinek ki a mostoha és igazi, de remélem, érthető:)

2011. jún. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Sőt, én úgy tudom, hogy a szülőköszöntés nem a saját szüleinkről szól, bár, lehet, tévedek, hanem a férj a feleség szüleinek, a feleség pedig a férj szüleinek mond köszönetet, hogy felnevelték számára (tehát a házastárs számára) a gyereküket. Ennek köszönhetően ők egymásra találtak, bla-bla. És hogy ilyen jó, hiper-szuper tökéletes, nagy Ő férfit ill. nőt neveltek belőle.
2011. jún. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

miért nem mondod pl úgy, hogy Édesanyám és Béla-Apu, menyasszonyod meg szintén Édesanyám és Karcsi-Apu..

Emelett még az édesapát is bele lehet vonni szükségszeruen..

2011. júl. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nem mostoha hanem nevelo szulo. Foleg akkor ha tenyleg evekig nevelt. O is szulonek szamit. Ha apukaddal nem eltel es a felesegetol semmit nem kaptal szuloi teren akkor ot kihagyod, de akik neveltek azok a szuleid.

Ha nem anyukad hu tarsa nem elt vele akkor amikr meg teged nevelni kellett akkor csak az anyukad es apukadrol van szo.


Ha a parod is reszt vesz ebben a szertartasban akkor neki egyertelmuen a szulei azok akik neveltek, az anyja es a neveloapja.

Nem kell azt kihangsulyozni hogy milyen vonalon rokon vagy nem. A szulokrol van szo, mindenki aki tudja hogy az, az magara veheti.


Regen a szulokoszonton nem sokat mondtak, az anyakonyv vezeto mondott egy par szot arrol hogy egy rozsa szallal megkoszontuk a nevelesuket es mi odamentunk es atadtuk a viragokat. Nem is kellett felallniuk ugyhogy mas nem is nagyon lathatta hogy mi tortenik az elso sorban.


Az anyakonyv vezetonek nincs otlete ezzel kapcsolatban? Neki tudnia kell hogy ezeket a helyzeteket hogyan kezelje. Tole kerdezd meg.

2011. aug. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!