Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha meghívott vagyok egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha meghívott vagyok egy esküvőre (nő) milyen ruhában illik lenni? Gondoltam valami koktélruhára vagy kosztümre. Hallottam olyat is hogy át kell öltözni vacsora előtt. Mikor szokás ez?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 6. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly voltam egy esküvőn ahol nagyon meleg volt.Én egy csinos indiai ruhában voltam, volt aki kosztümben volt. De a legtöbben koktélruhát viseltek.Nem kell túlbonyolítani, egy egyszerű csini ruha,szolid dekoltázzsal,hozzá a kiegészítők és már kész is vagy. Ha tudsz,vigyél magaddal laposabb sarkú cipőt is. Nekünk nem kellett vacsi előtt átöltözni,de van ahol szoktak. Szerintem kérdezd meg az ifjú párt. :)
2009. ápr. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Nem szokás átöltözni (a menyasszony oltözhet át éjfélkor menyecskeruhába)

Ami nem illik: tiszta fehér, mert az a mennyasszony színe

tiszta fekete, mert mégse temetés.

2009. ápr. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

nálunk az a szokás, hoyg a szertartás (templom, polgári) kosztűmben vannaka nők, vagy egyéb nyári elegánsban és vacsora UTÁN a táncolósrészhez vesszük fel a lezserebbet.

mi két hete voltunk KOmárom Esztergom megyében ( azért írom, mert hátha számít a vidék) kosztümben vltam selyemblúzzal és a vacsi után miniszoknyámhoz egy alkalmi piros, bő ujjú strasszos ( egyébként akár szlveszteri) piros felsőt vettem fel. ( nemrég szültem, szoval sokmindent nem válogathattam)- egyáltalán nme lógtam ki a sorból.

a cserecipő kell.... fájhat a lábad, leeshet váratlanul a sarka stb.

náluznk a menyasszony a menyasszonytánc felénél leállította a zenét és elment a papucsáért már szegénynek szinte vérzett a lába... de ez egy vendéggel is megeshet.

jó mulatást, remélem segítettem

2009. ápr. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.
2009. ápr. 6. 20:04
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van, aki írta, hogy sem tiszta fehérben, sem tiszta feketében nem illik vendégként menni, de minden más lehetséges. Az átöltözés van, ahol szokás és van, ahol nem. Bizonyos helyeken csak az ifjú pár öltözik át, de olyan is van, ahol a vendégek is. Felénk az utóbbi a szokás és az én lagzimban azt tapasztaltam, hogy amikor mi átöltöztünk pirosba, addig a vendégek nagy része is átöltözött. Maga az átöltözés is minden lagziban máskor van, szóval ez nem biztos, hogy szokástól függ, hanem inkább attól, hogy miben állapodik meg az ifjú pár. Ha van menyasszonytánc, valószínű, hogy nem közvetlen vacsora után lesz átöltözés, ha meg menyecsketánc van, akkor valószínűleg hamarabb.
2009. ápr. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ, hogy mikor, milyen időben van az esküvő. Én tavaly nyáron voltam egy rokon esküvőjén, reggel hideg volt, napközben, koradélután nagyon meleg, aztán mire jött a polgári meg a templomi szertartás, leszakadt az ég, és nagyon lehűlt a levegő, és nem is lett újra meleg, egyszerűen senki nem tudta eldönteni, miben legyen, úgyhogy senki nem foglalkozott túlságosan az átöltözéssel, a lagzi meg már zárt helyen volt, szóval ott már meleg volt. A menyasszonyon kívül 1 rokon öltözött át többször is, de neki ez egy személyes szokása, hogy megmutogassa, micsoda ruhái vannak.

Abban menj, amiben jól érzed magad, én nem szeretem a kosztümöt, úgyhogy térd fölötti fekete szoknya + bordó alkalmi top + fekete boleró volt rajtam, és tökéletesen megfelelt. Nem kell túlöltözni, ha táncra is számíthatsz, nem a kosztüm a legjobb, akkor inkább a koktélruha.

2009. ápr. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Vidéken és Pesten is voltam már esküvőn én azt szűrtem le hogy mivel álltalában a vidéki hosszabb és mulasabb ott álltalában át szoktak öltözni. Pesten nem mindíg.Igaza van annak aki azt írta kérdezz rá! vagy aki még megy tőlle megkérdezni mi a szokás. Sztem sem kell nagy ügyet csinálni belőlle ezért ne vegyél új ruhát egyszerű elegáns akár egy szebb nyári ruha is jó kiegészítőkkel feldobva, vagy egy kis boleróval.
2009. ápr. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem csak fehérben és feketében nem illik menni, hanem sárgában (irigység színe) és pirosban (az ifjú asszony színe) sem.

Az átöltözésnek praktikus szempontja van, amiben egész nap izzadtál a templomban, polgári szertartás alatt nem biztos, hogy abban szívesen ülnéd végig a vacsorát és az azt követő mulatságot hajnalig, egy kosztümben nem biztos, hogy kényelmesen éreznéd magad a táncolgatás alatt.

A váltócipő is praktikus, estére már fel lehet venni papucsot is. Elméletileg nem illik a szertartások alatt papucsban lenni, ugyanúgy, ahogyan a templomba sem illik bemenni fedetlen vállal, de ezekből ma már nem csinálnak nagy problémát.

2009. ápr. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2009. ápr. 7. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!