Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mikor szokás átadni a nászaján...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor szokás átadni a nászajándékot?

Figyelt kérdés
Szerintem az esküvő előtti napokban esetleg héten, egy ismerősöm szerint az esküvő napján vigyem mert úgy szokás.
2011. aug. 3. 07:05
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Felénk is az a divat, hogy az esküvő előtti napon. Általában csütörtökön vagy pénteken ilyen kanossza járást tartanak a meghívottak. Ilyenkor adják át az ajándékokat. Ekkorra már azért kisültek a sütemények ezekkel kínálják őket. Megkapják az esküvővel kapcsolatos utolsó végső információkat, beszélgetnek egy kicsit majd távoznak.


Viszont voltam már olyan esküvőn is, ahol a szertartás után a vacsora előtt sorakoztak a vendégek az ajándékkal. Ez a változat nekem speciel nem nagyon tetszik. Nem jut sok idő a beszélgetésre. A vendég átadja az ajándékot, az ifjú pár megköszöni leteszik egy direkt erre az eseményre előkészített asztalra és jöhet a következő. Az ifjú pár meg vagy kibontja vagy sem. Ha kibontja, akkor az kellemetlenségeket okozhat. Nehéz ugyanis minden ajándéknak már némileg fáradtan, még felsopanolt hangulatban ugyanúgy örülni. Illetve az egyik vendég villog a másik előtt, hogy én mit vettem te mit vettél. Unalomba is fulladhat az ajándék bontás. A másik eset amikor ki se bontják. Ezt bántónak tartom az ajándékozóval szemben. És hát ugye el se felejtsük a borítékot mint ajándékot.


Szóval nekem az esküvő előtti napokban történő ajándékozás jön be inkább.

2011. aug. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én még soha nem hallottam róla, hogy előzőleg adják az ajándékot.

Az esküvő után, nálunk pl. volt erre külön alkalom, amikor az esküvőről átmentünk az étterembe, ott adta oda mindenki.

2011. aug. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel mi mindenkinek pénzt adunk, az ott adjuk oda. Max. akkor tudom elképzelni,hogy előtte, ha valami olyan, amit macerás elvinni a lagziba!
2011. aug. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez már nagyon régi hagyomány, hogy pénteken viszik az ajándékot. Ha sátras lagzi, akkor aznap van a sátordíszítés is, este pedig vacsora, és ajándékátadás. De aki étteremben tartja, az is meghívja péntek estére a vendégeket lucskoskáposztára (ez a pénteki menü a lagziban).

Ha valahol nincs ilyen, akkor a lagziba érkezéskor adjuk át az ajándékot.

2011. aug. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

ma 08:03, és az első válaszoló!

Merre felé laktok? Második vagyok, nagyon érdekel:)

2011. aug. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
És igen, azért alakult ki a pénteki átadási nap, mert régen nem pénzt, hanem ebédlőasztalt, szőnyeget, edénykészletet, mosógépet meg ilyeneket adtak ajándékba.
2011. aug. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én pénzt fogok adni és szerintem a többi vendég is szóval ilyen ajándékbontás meg esküvőn átadás nem hiszem,hogy lesz.
2011. aug. 3. 08:20
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok


Már pesti vagyok, Pesten is születtem, de a rokonok még Hajdú-Biharban élnek.

Valóban, arra felé minimum 3 napos a lagzi. Pénteken már összegyűlnek a meghívottak sátrat díszíteni egyéb előkészületben segíteni. Váltani néhány szót az ifjú párral, mert másnap ugye arra már nemigen van lehetőség. megbeszélik a másnapi menetrendet. Megvacsoráznak (birka pörkölt, káposzta, egyszerűbb sültek, sütik)nem egyszerre van a vacsi, olyan érkezési sorrendben, és olyan éjfél körül távoznak. Másnap délben van egy ebéd, majd ugye az uzsiszerűség és a vacsi. éjfélkor pedig az elmaradhatatlan töltött káposzta. Másnap délben pedig mindenki visszamegy és elfogyasztják közösen a maradékot. Ilyenkor már a vendégek is segítenek pakolgatni. Közben a ko9rábban távozók informálódnak a későbbi eseményekről és ugye lefogy a maradék.

2011. aug. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk az esküvő előtt szoktak tartani egy vendégfogadást és akkor adjuk át az ajándékokat (általában pénzt). Van aki előző nap tartja a vendégvárást otthon és akkor adják át az ajándékot.
2011. aug. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!