Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha az első házasságodnál csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az első házasságodnál csak polgári esküvő volt, a másodiknál lehet templomi esküvő?

Figyelt kérdés
2011. aug. 22. 13:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
igen, lehet
2011. aug. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Az enyémnél nem. :) Értsd: rossz a kérdés kiírása.

"Ha az első házasságnál (vagy: házasságomnál" - mert rólad van szó, nem rólam.


Egyébként attól függ, hogy milyen vallású vagy (azaz milyen templomban lesz az esküvő), és hogy elváltál-e vagy megözvegyültél.


A katolikusok nem ismerik a válást, tehát hiába nem volt az első házasságod esetében templomi esküvő, ha elvált vagy, szerintem nem fognak összeadni. (Kivéve akkor, ha a katolikus vallás nem ismeri el a polgári esküvőt, tahát úgy tekint, mintha soha nem mentél volna férjhez. Akkor lehet.) Ha özvegy, akkor biztosan.


Ha más vallású vagy, akkor valószínűleg nem sok akadálya van a templomi esküvőnek.

2011. aug. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ezt megerősítené valaki? Igaz, hogy katolikus szertartás kereteiben nem adnak össze?
2011. aug. 22. 13:53
 4/14 anonim ***** válasza:

én csak annyit tudok, hogy templomba 1x adhatnak össze valakivel...hogy most baj e ha előtte polgári volt már, szerintem nem...

szerintem, de nem vagyok ebben nagyon járatos, ha még nem volt templomid, akkor összeadnak...

2011. aug. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

ez butaság, édesanyám is így házasodott össze a második férjével, hogy ő előtte csak "polgárilag" volt házas, édesanyám pedig özvegy volt...

sőt, náluk a pap kérte (mivel elég jó viszonyban vagyunk) hogy házasodjanak össze a templomban is...

szóval az egyház ebben az esetben simán összead, az egyház szerint az elvált ember nem volt házas, ha csak "polgárilag" vette el az előző feleségét...

2011. aug. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"szóval az egyház ebben az esetben simán összead, az egyház szerint az elvált ember nem volt házas, ha csak "polgárilag" vette el az előző feleségét..."


Pontosan erről beszéltem. Ha a katolikus egyház nem ismeri el házasságként a polgári esküvőt, akkor úgy tekinti a feleket, mintha "nőtlen " és "hajadon" volnának.


Kérdező: miért nem mégy be egy plébániába? Sokkal egyszerűbb megkérdezni egy katolikus paptól, hogy mi az ábra - ha valaki, akkor ő biztosan meg tud erősíteni ebben, hogy mehetsz vagy sem templomi esküvőre.

Vagy egyszerűen keresd meg a Magyar Katolikus Egyház honlapját és kérdezd meg ott.

2011. aug. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Persze h összeadnak. Ha lett volna templomid akkor vagy elválsz egyházilag is vagy csak megáldja a pap a kapcsolatot. Tudom mert nekünk a papunk elmondta a lehetöségeinket. De így h nem volt templomi semmi akadálya. Sok boldogságot
2011. aug. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha nem volt még templomi esküvőd akkor természtesen lehet most, a polgári házasságot az Egyház nem ismeri el hivatalosan, tehát te nem voltál házas az ő szemükben még, így lehet templomid. Ha bemész az illetékes plébániára - ahogy az előző is írta - akkor ott úgyis felvilágosítanak. Egy római katolikus hitoktató.
2011. aug. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Templomi esküvő alkalmával a házasság szentségét veszik fel, amit a polgári esküvővel nem vettél fel, tiszta lappal mész a templomba.

Az úr előtt az lesz a férjed, akivel az oltár elé járulsz, az ex férjed jogilag volt a férjed.

2011. aug. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mi ezzel megjártuk sajnos így pontosan tudom miként működik a dolog.

Református templomba mehettek, de ott "csak" megáldja a lelkész a házasságot, míg a katolikus pap összead.


Az én férjemnek volt már polgári esküvője előttem és mivel egyikőjük sem volt katolikus, így a katolikus hit szerint ők még házasoknak számítanak hiába választották őket szét bíróság által hiszen ahogy az atya magyarázta " nem lehet egy nem katolikus embert bekényszeríteni katolikus templomba, ezért minden házasságkötés érvényesnek számít".


Míg ha legalább az egyik fél katolikus, akkor a házasság érvénytelen, ha nem volt templomi frigy.

Így végül mi református templomba mentünk, de én már nem bánom, sőt!

Noha katolikus vagyok, nekem jobban tetszett a református istentisztelet tiszta, egyszerű formája és számunkra úgyis az volt a lényeg, hogy Isten előtt elmondjuk eskünket ami itt is megtörtént.

2011. aug. 23. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!