Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Egyetértetek azzal, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyetértetek azzal, hogy hosszú idő után kevesebb az esély a házasságra?

Figyelt kérdés

Egyik kérdésnél olvastam egy gondolatmenetet, miszerint ha mondjuk 4-5 éve vagytok együtt kevesebb az esély a házasságra mint 1-2 év után. Az indoklás az volt, hogy 1-2 év alatt is ki lehet ismerni a másikat, és aki több ideig van együtt az jóeséllyel úgy érezheti, hogy megszokásból áll a kapcsolat, és nehezebben megy bele így a házasságba. Mert ugyebár aki mondjuk 6 éve van a párjával lehet, hogy most úgy érzi, hogy van szeretet/szerelem, de kicsit megszokott a kapcsolat, és lehet így nem kezd házasságba, viszont ha 4 éve házas lenne, akkor nem fontolgatná a válást, hiszen lehet útban van a gyerek, vagy építkezésbe fogtak stb, így nem marad idő a hülyeségeken való filozófálásra.

Egyetértetek ezzel?


2011. aug. 25. 07:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 20-25 éve igaz volt ez az állítás, de most már nem állja meg a helyét, különböző esetek vannak.Láttam már erre is, arra is példát. Ma nem olyan a társadalom és egyáltalán az anyagi helyzet, hogy a fiatalok csak úgy hip-hop össze mernének házasodni.
2011. aug. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
Én speciel igen. Fél évnyi ismeretség után fülig érő mosollyal mondtam volna igent a páromnak. Most a harmadik évünket tapossuk. Már nem tudom mit válaszolnék. Ne érts félre, szeretem meg minden, de valahogy nem tudom....
2011. aug. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A mai világban a pénzhiány miatt nem házasodnak meg szerintem, sok minden másra kell a pénz, nem a házasság a legfontosabb. Attól mert valaki házas nem fogják hamarabb felvenni egy munkahelyre se és több fizetést sem fog kapni.
2011. aug. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Az első vagyok, és mi is fél év után házasodtunk össze. Már 10 éve vagyunk házasok. A harmadik évben én is éreztem olyat, mint a második válaszoló. Sőt, mostanában is érzek olyat.

De az a helyzet, hogy a baráti társaságomban szétnézve mindenki érez olyat. A házasság nem sétagalopp. Ez van. Jó lett volna a királyfit kifogni fehér lovon - csak hát sajnos nincs olyan.:) Én az egész házasságot egyfajta küzdelemként élek meg, nem lehet elhagyni magad. Nőként meg tudnod kell - és meg kell tanulnod kezelni ezt a kérdést, hogy az egész család hangulata rajtad múlik. Szar ügy.

2011. aug. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

ma 08:01!


Második válaszoló vagyok. nagyon egyetértek veled. Ha többen gondolkoznának így, talán a válások száma is kevesebb lenne. Anyu mindig azzal nyugtat, hogy a szerelem idővel szeretetté alakul át. Ők már 30 éve élnek együtt apuval. Azt mondja, hogy ez sok idő ahhoz, hogy végig lángolj mint az elején. Az élet és a mindennapok hoznak problémát, amit meg kell oldani. A megoldáshoz vezető út pedig nem mindig sima.

2011. aug. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Hát én is azt állítom, hogy akik 5-6 év után házasodnak, több esély van arra, hogy együtt maradnak, mint akik csak 1-2 éve járnak.Pont azért mert már megismerték egymást.

Mindkét esetre vannak példák, szóval egyik esetben sem mondanám, hogy itt ennél több esély van vagy a másiknál kevesebb.A szüleim 7 év együttjárás után házasodtak és még együtt vannak, a kolléganöm(aki még csak 33 éves),6 év együtt járás után ment férhez, a másik kollégám 1-2 év(de ott jött a baba).Én a párommal 2 éve vagyok együtt, mi is beszéltünk a házasságról,de nekünk nincs rá pénzük, így tuti nem lesz semmi egy ideig

2011. aug. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%
Jól mondja a 08:09-es minél tovább vagytok együtt a házasság előtt annál nagyobb eséllyel maradtok együtt. Én 8 éve vagyok együtt a párommal mégse házasodtunk még meg, testvérem 2 év után hozzáment egy férfihez.
2011. aug. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
nekem a 4. évfordulónkon kérte meg a kezem a párom, és valóban sokáig vártam rá, fél év után is meg akarta kérni, de akkor még korainak tartottam. Egy kicsit bennem is megfordult a megszokás gondolata, de hamar el is múlt. Én azonnal igent mondtam, jövőre esküvő. Szerintem ez attól függ, hogy ki hogy áll a házassághoz. Ha valaki nagyon akarja és szereti a párját, akkor évek múlva is házasodnak. Lehet, hogy valakinél csak pénz kérdése az egész. Szerintem ez változó páronként.
2011. aug. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
65%
lehet, hogy bennem van a hiba, de soha nem értettem, hogy minek kell várni 5-6-7 évet a házasságra. Ha szereti egymást két ember és jól ki is jönnek akkor az 2 év után is lehet tudni,hogy egymásnak valók, nem kell oda 6 év.
2011. aug. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Én egyetértek.

Az első 1,5 évünk volt a legszebb, totál ki voltam virulva, gyönyörű, boldog menyasszony lettem volna. Most, 3,5 év után csak kerülgetjük a témát. Már belefáradtam abba a várakozásba, hogy hátha feleségül kér. Olyan kínkeservvel szánja rá magát, hogy tulajdonképpen már elvette előre az örömömet. Nem is biztos, hogy így szeretnék esküvőt. Ha ennyire nehezére esik, nem kell engem feleségül venni.

Mondta már, hogy jól van, ha annyira akarom, tűzzük ki az időpontot - ezt kaptam lánykérés helyett. Mondtam neki, hogy felejtse el, hagyjuk az egészet. Csak azért mondtam el, hogy bánt amiért nem akar elvenni, mert rákérdezett mi bánt. Azt mondta, ő is el akar venni, csak várt valami nyugisabb időszakra.

Hát arra várhat. Szóval valószínű soha nem fogunk összeházasodni már.

Amúgy elhatároztam, ha jövő év Valentin napig nem kér feleségül, szakítok vele. Csak azért ezt a dátumot, mert tavaly akkor került szóba először köztünk ez a dolog, azóta tudja jól, mennyire vártam egy gyűrűre. Ha 1 év alatt nem bírja rászánni magát a lánykérésre, el fogom hagyni. 1 év után szembe kell majd néznem azzal, hogy tulajdonképpen nem érek neki annyit, hogy megtiszteltetésnek vegye, hogy elvehet.

Úgyhogy érik a kis szakításunk, amiből ő nem sejt semmit, most is olyan terveket szövöget, ami arra utal, hogy hosszú távra tervez velem, és amúgy meg jó a viszonyunk. Pont ezért fogom elhagyni, mert eddig a feszültségekre hivatkozva nem kért feleségül, de már lassan fél éve én vagyok a legtündibündibb feszültségmentes kis asszonyka, ha így se kellek neki, elhagyom örökre.

2011. aug. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!