Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Van esély a templomi esküvőre?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van esély a templomi esküvőre?

Figyelt kérdés
Párom katolikus, minden lépcsőt végigjárt (elsőáld., bérmálás), családja, főleg az anyja nagyon vallásos. Mi nem vagyunk azok, én nem vagyok megkeresztelve, de jövőre szeretnénk lagzit, és templomi esküvőt. Hogyan tudok így templomban esküdni? Keresztelés nélkül lehetséges, vagy ha megkeresztelkedem? Vagy még nekem is kell áldoznom, bérmálkoznom is?
2010. máj. 1. 08:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

Ha te nem vagy vallásos akkor minek a templomi esküvő? Így totál képmutatás az egész!!!

Amúgy meg lehet oldani, van hogy előtte megkeresztel a pap, és úgy, van amelyik minden további nélkül elvállalja és van olyan is, amelyik nem. A papot kell megkérdezni, aki majd összead titeket, hogy ő épp melyik csapatba tartozik :)

2010. máj. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

eddig volt három hónapos "gyorstalpaló". Most már 3 évre tolta ki az egyház. De azt hiszem, csak jövőre kezdődik el a 3 éves rendszer.

A bérmálást is kitolják középsulira...

2010. máj. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A párom sem volt megkeresztelkedve, és mégis esküdhettünk templomban. Sőt még előtte sem keresztelték meg. Ez pap függő! Az egyik megengedi, a másik nem.
2010. máj. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

Két megoldás van:vagy "betérsz" és "megszerzed " a szükséges dolgokat,

vagy kerestek egy papot,aki mint "más vallásút" hozzáad a párodhoz.

2010. máj. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%

Én azt javaslom, hogy ne a katolikus valást vedd fel, hanem a reformátust. Ugyanúgy keresztény vallás, csak mentes egy csomó formaságtól, cicomától, ami a katolikusban megvan. Itt nincs elsőáldozás, bérmálkozás, stb, csak konfirmálás, amit felnőtt korban a keresztelővel együtt tartanak. Kb három hónap alatt megvan, és attól, hogy nem vagy katolikus, még esküdhetsz katolikus templomban (ha a párod katolikus, persze). DE mindenképpen meg kell lenned keresztelve valamelyik keresztény vallás szerint (katolikus, református, unitárius, evangélikus).

Nálunk is így volt, én református vagyok, párom katolikus. A gyereket még nem döntöttük el, hogy milyen vallásúnak kereszteljük, de ez mág ráér, 40 hetes km vagyok :)

2010. máj. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Nekünk idén márciusban volt az esküvőnk, és nálunk is hasonló a helyzet. Párom katolikus, én meg nem vagyok megkeresztelve. Elmentünk az evangélikus templomba, és mondta a pap, hogy nem kötelező megkeresztelkedni, ez egy tévhit. (a pap előtte katolikus pap volt) Persze próbált rábeszélni, hogy keresztelkedjek meg, de én nem akartam. Bár gondolom a katolikusok nem lettek volna ilyen megértőek. Nem is miattam esküdtünk templomba, nekem annyira nem volt fontos, hanem a férjem ragaszkodott hozzá. Valószínűleg pap függő a dolog.

2010. máj. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%
Teljesen papfüggő igaz a reformátussal sokkal jobban járnál szerintem. Nekünk nem volt templomi, ha valaki nem vallásos, teljesen felesleges. De unokatesóméknál az volt, h ő evangélikus a férje kat. A pap kijelentete, hogy akkor adja őket össze, ha szülők is 18 éves korig visszamenőleg befizetik az egyházadót. B@sza meg, az evangélisuoknál összeadták őket minden gond nélkül . Sógórnéméknél katolikus volt, ő meg sem volt keresztelve, egy jó papot találtak, egy nap alatt megvolt a keresztelés elsőáldozás és a bérmálkozás. Persze gyorsított ktg is volt.
2010. máj. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

szerintem is iszonyat nagy képmutatás az egész.

ha semmi közöd nem volt idáig a valláshoz, akkor mégis milyen indíttatásból szeretnél hirtelen templomi esküvőt???


nem vagyok véresszájú katolikus, sőt, nem is gyakorlok semmiféle vallást, ezért én nem tartok fontosnak egy templomi maskabált. mert napjainkban ez egyre inkább azzá silányul.

tisztelet a kivételnek. és pont az ő házasságuk szentségét teszik tönkre az olyanok mint te...

2010. máj. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A párom szertné a templomi esküvőt, és "ragaszkodik" hozzá, én meg nem fogom megbántani, azzal, hogy nem teszek ennek a kérésének eleget. Aki szerint ez képmutatás, azt csak sajnálni tudom, ezek szerint ő nem szereti eléggé a párját, s nem tenné ezt meg neki...
2010. máj. 1. 10:40
 10/15 anonim ***** válasza:
27%

Egyébként meg én azt is meg tudom érteni, hogy valaki nem vallásos, és mégis akar templomit. Mert a templominak van egy hangulata, ez megismételhetetlen, és szerintem annak is egy szép élmény maradhat, aki amúgy nem vallásos. Sokszor láttam már a nemvallásos vendéget végigbőgni egy esküvői szertartást... Mert az olyan szép. Ha valaki ne tobzódik minden vasárnap a templomban, attól még akarhatja, hogy az esküvője templomi legyen, mert ez mégsem hasonlítható össze az anyakönyvvezetővel.

Kicsit hasonló a helyzet, hogy ha valaki mindig famrer-pólóban jár, és sportcipőben, attól még választhat az esköüvőjére egy szép elegáns ruhát. Ettől nem lesz képmutató szerintem....

2010. máj. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!