Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nincs nevethetnéketek ettől a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nincs nevethetnéketek ettől a kifejezéstől: "gyűrűs menyasszony"?

Figyelt kérdés
Általában nincs bajom a régies kifejezésekkel,de ez olyan erőltetett meg megbélyegzett. Utálom,és röhejesnek tartom,hogy ezt mondjam magamról,pedig meg vagyok kérve.
2011. aug. 28. 14:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%

hát nemtudom, sztem is röhejes :D

és nekem is galamb jut eszembe róla :D

sztem mondd csak azt, h menyasszony vagy és kész

ha meg v.ki kérdezi, h gyűrűs-e, akk csak fitogtasd az ujjadon lévő gyűrűt és kész :D

2011. aug. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
94%
Egyáltalán nem tartom nevetségesnek. Miért lenne erőltetett és megbélyegzett (vagy inkább megbélyegző)? Ettől függetlenül feleslegesen hosszúnak tartom a kifejezést, hiszen ha már menyasszony, akkor valószínűleg hordja a bal kezén a karikagyűrűt. (Vagy angolszász szokás szerint a köves gyűrűt.)
2011. aug. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

nekem inkább azzal van a bajom, ha valaki arra veri magát, h ő mostmár menyasszony, és mintha ez mindenféle jogokkal ruházná fel, vagy ettől felsőbbrendű lenne.

el sem tudja képzelni, h vannak nők, akiknek nem a házasság az életcéljuk, és ezért magasról tesznek arra, h van-e gyűrűje, avagy nem.

2011. aug. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
89%

Én voltam menyasszony és gyűrűs menyasszony is. Első leánykérésnél még nem volt pénze férjemnek gyűrűre, de nem bírta ki és újévkor megkérte a kezem, majd 2 hónappal később megkaptam egy újabb leánykérés során a gyűrűt is.

Nekem nincs nevethetnékem a szótól. Gyűrűs menyasszony. Nem tudom mi a vicces benne, vagy a fura.

2011. aug. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Én is azért találom furcsának,mert egy nagyon modern és tanult ismerős csajjal találkoztam és kérdeztem,hogy alakul a párjával a közös élet.És észrevettem,hogy van gyűrűje. Kérdeztem,hogy eljegyezték,erre kapkodott a levegő után,hogy nem eljegyezték,hanem gyűrűs menyasszony. Na ezért volt fura.
2011. aug. 28. 21:31
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy bunkó vagyok, de nem tudom, mi a különbség a kettő között. Én úgy tudom, hogy az eljegyzéssel válik a barátnőből (gyűrűs) menyasszony.
2011. aug. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Kurnyo válasza:
100%
Jogos, de pl a "szemre hányás" kifejezésbe belegondoltál már? :D
2011. szept. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!