Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyibe kerül koszorúslánynak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyibe kerül koszorúslánynak lenni?

Figyelt kérdés

Egyik rokonom férjhez megy. Nem is akartam elmenni az esküvőre, mert épp aupair leszek, így drága lenne hazajönni, és akkor még az ajándékról nem beszéltem. És ha ez még nem lenne elég, megkért, legyek a koszorúslánya. Sosem voltam még koszorúslány, biztos jó dolog lenne, de ruha, fodrász, smink, borzasztó nagy kiadás, nem? Nem vet fel a pénz, szeretnék külföldön is kicsit spórolni, esetleg szabadidőmben ide-oda elmenni.

Önző dolog lenne a pénz miatt nemet mondani? Mennyibe kerülne vajon úgy nagyjából? Tudom, hogy sok mindentől függ, de mégis?


2011. aug. 28. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát szerintem a tény, hogy épp külföldön leszel, pont elég indok arra, hogy ne legyél koszorúslány. Ha nem közeli rokon, akkor pedig arra is, hogy ne menj el az esküvőre.


Én is voltam au pair, valami "életemben kétszer ha láttam" rokonom nősült meg, nem jöttem haza, nem is csinált belőle problémát senki.

2011. aug. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! En is onzonek tartom magam emiatt, de mar banom, h elvallaltam. Ruha: 20.000 ft, csokor: 5000 ft. Fodrasz, kozmetikus, manikur 15.000. Es ha meg atoltozol este plusz ruha, ha nincs. Ja meg cipo ha kell. Es meg a naszajandek. Kesz anyagi csod!!!
2011. aug. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én egy éve voltam koszorúslány.

Ruha 15.000

Fodrász 2.000

Smink: 2 vagy 3.000 nem emlékszem pontosan

Nekem nem volt mit felhúznom éjfél után, így kellett csini ruha: 10.000

Kifejezetten kérték, hogy ajándék helyett inkább pénz: 10.000

Kb ennyi volt nekem.

2011. aug. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok manikűr plusz csokor. :(
2011. aug. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy illik, hogyha a menyasszony egyforma koszorúslányokat akar, akkor fizeti a csokrot, a ruhát (bérlését), a fodrászt és a sminkest. Különben nem várhatja el, hogy mind egyformák legyenek, hiszen nem mindenki engedhet meg magának ekkora kiadást. Mivel ő kért meg, hogy legyél a koszorúslánya, akár meg is mondhatod neki, hogy sajnos nem tudod most kifizetni a járulékos költségeket, nem szólhat semmit. Ha meg nem várja el az egyformaságot, akkor szerintem nincs akkora gond: biztos van egy szép ruhád vagy egy elegáns kosztümöd. Egy mosás-szárítás megfizethető, manikűrözni és sminkelni otthon is tudsz. De az egészet lemondhatod az utazásra hivatkozva.
2011. aug. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Egyforma ruhák lesznek, már ki is találta, hogy milyen színű és kb milyen fazonú, viszont úgy tudtam, hogy ezt a koszorúslány szokta fizetni, ezek szerint ahány ház, annyi szokás?

Nem is túl közeli rokonról van szó. Kiskorunkban sokat találkoztunk, de az elmúlt úgy öt évben talán ha kétszer beszéltünk, szóval nem is értem, miért pont engem kért fel.

És még az is lehet, hogy az egészet az utazásra fogom majd. Ami még igaz is lenne, hiszen csak hétvégére tudnék hazajönni, az út meg simán lenne 25 ezer, plusz még a költségek, amiket fent leírtatok. Ja és kb senkit nem is fogok ismerni a násznépből - még a vőlegényt se ismerem..

2011. aug. 28. 19:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Én tavaly a vőlegényt kísértem egy esküvőn, volt szép, abroncsos ruhám, amit természetesen a pár állt nekem. Még a csokrot is ők csináltatták. Nekem csak a hajamra és a sminkre volt gondom. A menyasszonytáncba adtam pénzt. Szerintem így fair. Nem várhatja el egy menyasszony sem, hogy a menyasszonytáncba adott pénz vagy ajándék mellé még több tízezres költségbe verje magát a koszorúslány a ruha miatt. Pláne ha nem is áll úgy anyagilag.
2011. aug. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az unoka tesóm esküvőjén 10 koszorúslány volt csináltattuk a ruhát mert az volt a kérés hogy lehetőleg egyforma ruhába legyünk.

A ruha nagyon szép volt: 25 ezer /fő volt.

Anyukám fodrász ezért ingyen megcsinálta a hajunkat.

A cipő az mindegy volt végül is hogy milyen mert földig érő volt a ruha.

A smink, manikűr az ki jött 5000 Ft/fő

2011. aug. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!