Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házasok, házasulandók, ital...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasok, házasulandók, ital mennyiséggel kapcsolatban lenne kérdésem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! egy korábbi kérdéssel kapcsolatban merült fel az én kérdésem. Mi jövőre házasodnánk, kb 80 fő, ez a max.

A kérdésem elsősorban az ital mennyiségre vonatkozik. Ennyi emberre mennyit számoljak átlagosan? nyilván lesznek gyerekek és nők is, viszont borász családokról van szó, tehát itt a nők is isznak, persze nem töménytelen mennyiségben, de lecsúszik a pálinka náluk is. bor pálesz lesz, mi jégerre, unicumra és hubira gondultunk még, egy kis baileys-re. Sör is jó sok lenne. Kávé is kell gondolom. üditővel is gondban vagyunk. Tapasztalatokat várok, hogy kinek mennyi volt. Nagy kerből vennénk, elvileg vissza lehet vinni, ami megmaradt nem? van egy elképzelés, de fogalmam sincs, hogy az jó-e.

köszönöm a segítséget előre is.


2011. aug. 31. 08:58
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Szia! Mi is 80-an voltunk (tavaly szeptemberben), nekünk az étterem kikötötte, hogy a bort és a rövidet vihetjük, de az üdítőt és a sört, valamint a kávét csak ők adhatják - gondolom, kell nekik az ebből származó bevétel.

A társaság hasonlóan alakult, mint nálatok, házipálinkából sok liter fogyott, a többi rövidre nem sok igény volt, pár nő ivott Bailey's-t, de a többség maradt a pálinkánál. Mivel ez saját volt, sajnos nem tudom megmondani, mennyi fogyott pontosan, de általában ha veszed termelőtől vagy nagykerből, vissza szokták venni a bontatlan üveget, legalábbis nálunk igen.

Bort is termelőtől vettük, nagyon finom fajtát, száraz és félédes vöröset, plusz egy cserszegi fűszeres fehéret. Volt vagy 4 kanna (20 literes) bor, természetesen közel se fogyott el, de a bontatlant visszavihettük volna, csak nem tettük, egyéb családi rendezvényeken elfogyott. :-)

Arra számolj, hogy a röviditalokat ha te viszed is, mindenképp kérnek érte úgynevezett dugópénzt.

2011. aug. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt nem lehet előre kiszámolni. Lehet, hogy olyan társaságotok lesz, ahol mindenki sörözne, de lehet, hogy borozna. Lehet, hogy röviditalban a vodkát szeretik többen, de mi van, ha Jager-t? Üdítőben ugyanez.

Háznál lenne a lagzi? Nem tudjátok étteremmel megbeszélni, hogy igény szerinti fogyasztás esetén mennyit kérnek a piáért? Mi annak idején úgy csináltuk, bár nekünk egy étteremben volt, hogy mindenki annyit ivott, amennyit akart, abból, amiből akart, de volt egy előre megbeszélt fix ár (már nem emlékszem, régen volt), amit az étterem elkért a piáért.

Nagyon el tudja rontani a hangulatot, ha valami elfogy menetközben, és én a helyetekben nem is vállalnám fel, hogy ezen idegeskedjek egész este. Bízzátok vendéglátósra szerintem!

2011. aug. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors válaszokat!

tehát mi is nagykerből vennénk, akkor lehet, hogy visszaveszik. Üdítőből kóla, fanta, rostos 2-3 féle, ásványvíz, kávé. a mennyiséggel vagyok gondban. Igen, mi sem szeretnénk, hogy elfogyjon, ezért én többet vennék. Csak nem tudom, hogy járok jobban. ha előbb a nagykerrel beszélek, és utána a étteremmel? vagy fordítva? egyébként egy panzióban lesz. És a baj,hogy mi pesten vagyunk, a lagzi jó messze, tehát nem tudunk ott lenni, hogy ide-oda rohangáljunk, telefonálni persze lehet. Szeretnénk minél kevesebb körből megúszni. nem tudom, hogy mit ajánl a hely. Állítólag 6500/fő, de még nem tudom, ebben mi van benne.

2011. aug. 31. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!