Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Idén házasulandók! A válság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Idén házasulandók! A válság miatt módosítottatok valamit az esküvői terveiteken?

Figyelt kérdés

Természetesen olyanokra gondolok, akiknek kisebb-nagyobb lagzi is lesz utána. Van, aki a válság miatt halasztja, vagy esetleg fújja le a lagzit?

Mert megmondom őszintén, hogy beleőrülök a gondolatba, hogy elmulatjuk a pénzt, amikor mások sorra veszítik el a munkájukat és lassan enni sem lesz pénzük! Ráadásul a mi munkahelyünk sincs biztonságban (ugyan kié van manapság), és ahelyett, hogy félretennénk a pénzünket,most erre kell költeni mindent! Néha úgy érzem, hogy erre rámegy a kapcsolatunk is a párommal :-( De hogy értessem meg a leendő anyósommal, hogy a lakodalom jelen helyzetben egy nagy baromság? Amikor elkezdtük szervezni,még nem látszott, hogy ennyire nagy baj lesz. Most még talán kevesebbet buknánk, bár már az előlegek így is vesznek.

Ki mit tesz ebben a helyzetben?


2009. márc. 26. 19:01
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Szia! Bár én már esküdtem, gondoltam, írok, mert a nővérem idén megy férjhez majd. Ők semmit nem módosítottak a terveiken, de persze a válság mindenhol ott van: a vendéglőben is sokat emeltek az árakon és a ruhakölcsönzés is drágult, pedig decemberben már lefoglalták a ruhát.


Azzal egyetértek, hogy a pénzt nem kellene esztelenül elkölteni, de a lagzi egy életben egyszer van és ott sem kell elveszíteni a mértéket. Nem akarlak megijeszteni, de lehet, hogy ennél még sokkal rosszabb is lesz, a pénzügyi világ helyzete most annyira beláthatatlan, hogy senki semmit sem tud mondani erről (főleg Magyarországon). Tehát ha most elhalasztod, arra semmi garancia nincs, hogy jövőre vagy azután jobb lesz. Szerintem inkább rosszabb lesz. A lagzira miért kellene mindent rákölteni? Attól még lehet szép, hogy nem hívsz meg 200 embert vagy nem rendezel fáklyás felvonulást. A lagzi lényege nem az, hogy az esküvőt ünnepeljük meg? Tehát az esküvőn kellene, hogy legyen a fő hangsúly, nem a lagzin.


Szóval miből gondolod, hogy később jobb lesz? És mikor szeretnéd megtartani a lagzit, ha most elhalasszátok? Én tuti, hogy a válságot nem engedném ennyire beférkőzni az életembe. Voltak, akik háború idején házasodtak lagzi nélkül, kit érdekel a lagzi végülis, az esküvő a lényeg.

2009. márc. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
mi csökkentjük a meghívottak számát és kerestünk olyan hlyet, ahová vihetjük a sütit, meg a bort és vőfény nem kell, és a nagy ( 6 tagú) ztenekar helyett is 3 fős lesz.és a templomot nem díszítjük annyira , csak az oltárra lesz csokor, meg a kocsira, ja meg nekem. ruha is lesz olcsóbb... :-)) és a cipő meg kölcsön van pont jó és nem fogja törni a lábamat
2009. márc. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1.válaszolónak: Én pontosan az általad említett kis esküvőt szeretném, a lagzi egyáltalán nem fontos. De most ott tartunk, hogy 100 ember lesz, és nem nagy flancolás (helyben lesz minden, de az is olyan sokba kerül), de nekem már ez is borzasztó nagy flancolás!!! Nem jól fogalmaztam, nem akarom az esküvőt elhalasztani, hanem megoldani szűkebb keretek között. Akár csak szűk családdal, és utána egy ebéddel vagy vacsorával. De drága leendő anyósom beszervezett mindent, mert hát meghal érte, hogy a fiának szép esküvője legyen. És a "ráköltünk mindent" arra értettem, hogy az összes spórolt pénzem erre megy, hogy ezáltal tehermentesítsem a szüleimet, mert rájuk nem akartam ezt hárítani, viszont nyilván nem nyereséggel jövünk ki a lagziból, és mi lesz velünk utána? Én a jövőre is gondolok, és nem hiszem hogy belátható időn belül javul a helyzet, szóval ennél csak kevesebb lesz. Mi lesz velünk? Hova nyúlunk,ha valami baj lesz? Ettől borulok ki! Anyósom mondása: úgyis lesz valahogy, lesz ami lesz. Ezen eszem magam minden áldott nap, és úgy érzem lassan kiborul a bili. De hogy néz az ki, hogy most mindent visszamondunk?
2009. márc. 26. 19:43
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Első vagyok: ez a TE esküvőd, nem pedig az anyósodé! Állj ki magadért, magatokért. Az esküvőt szerintem nem kellene elhalasztani, így nem fog ugrani az előleg sem, csak hívjatok kevesebb vendéget. Ettől még lehet szép az esküvő és élvezhető a lagzi. Ha pl. 60 embert hívtok, már az is nagyon változás. Ha anyósod nem enged és a fia is mellé áll, akkor hívj a te részedről jóval kevesebbet, így rád eleve jóval kevesebb fizetendő fog jutni. Csak ezt tudod tenni, mert nem hiszem, hogy a jövőben javulna a helyzet, szóval elhalasztani nem érdemes.
2009. márc. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

nálunk a párom is elvesztette a munkahelyét, de nem fújjuk le az esküvőt. Kicsit szűkebb lesz, mint terveztük és a buli sem fog hajnalig tartani. De nem is ez a lényeg! :)

Úgyhogy igen, sok mindent változtatunk

2009. márc. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi most esküszünk augusztusban és igen mi is szükebbre szabtuk a kereteket. amúgy sem terveztünk nagy lagzit de amin lehet spórolunk. (pia, ruha)Szép lesz így is ha millióim lennének akkor sem rendeznék világra szólót nem az a fontos!Gratulálok!
2009. márc. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 tade ***** válasza:
100%
Szia. En is ebben az evben megyek ferjhez. Nalunk se lesz nagy felhajtas. Nem lesz templomi eskuvo, hanem sima polgari, feher ruhaban o pedig oltonyben. Ott lesznek a szuleim, a legkozelebbi rokonaim es barataim, neki szinten, es utanna lesz egy ebed. Ezek utan pedig naszut. Mi ugy dontottunk, hogy nem tartunk nagy lagzit, inkab azon a penzen valami szep helyen toltjuk a mezesheteket :)
2009. márc. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%
Kihagyjuk az esküvöt megtartjuk a legénybucsut...
2009. márc. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
mi is az idén házasodunk,de csak egyenlöre polgári esküvönk lesz ,de ettöl független fehér ruha és csini öltöny!és mi isinkább utazunk.majd jövöre ha akarunk tartunk egyházit is akkor már bulival.mi tavaj voltunk egy barátnál 50 ezer ft ot vittünk de most ebben a helyzetben,nem is kivánnám el senkitöl!tényleg egyszer van az ember életében és ezt a ti döntésetek legyen ne anyósé!az egyik barátnömék állo fogadást csináltak nem kevés pénzért és 3 orás volt de az is anyós miatt azóta más nincs meg a szép autó sem mert a hitel miatt amit erre vettek fel el kellett adni!nekem nem érne annyit!sok boldogságot nektek :-)
2009. ápr. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez a nap a ti napotok lesz ami egyszer lesz azéletetekben azért hogy válságvan azzal ti nem tudjátok megoldani a problémát hogy esetleg az álmaitok ne úgy teljesüljenek ahogyan szertnétek!Nekünk amikor volt úgy indultunk neki hogy ha nullára kijövünk a lagzi végén már megérte!
2009. jún. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!