Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mindenkinél szerepelnek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenkinél szerepelnek a szülők nevei a meghívón?

Figyelt kérdés
Anyósom puffog, hogy milyen bunkó a keresztlánya, hogy nem rakatta rá a szülők nevét a meghívóra, erre közöltem vele, hogy mi se szándékozunk, mert 1. nem ő fizeti, 2. olyan a megfogalmazás, hogy én és a párom úgy döntöttünk, hogy összeházasodunk..., és nem az,hogy a szülők közlik, hogy gyermekeik összeházasodnak. De elmondtam neki azt is, hogy kétfajta a meghívó lesz: 1. esküvős 2. lakodalmas. Az esküvőset azok kapják, akiket a szüleink akarnak meghívni csak az esküvőre, akiket csak ők ismernek, ezért ott szerepel a nevük, és ők közlik, hogy házasságot kötünk. Viszont a lakodalmasban már nem szerepel a nevük, hiszen oda mindenkit mi hívunk meg, mi döntjük el, hogy ki lehet ott, és mi fizetjük. De anyós a lakodalmasba is benne akar lenni, mert feltűnési viszketegségben szenved. A párom azt mondta, hagyjam rá, úgyis úgy lesz, ahogy mi akarjuk. Vélemények?
2009. ápr. 20. 13:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenkinel, hanem az ismeroseim kozott senkinel sem szerepelnek a szulok nevei az eskuvoi meghivon.

Ilyet meg nem is hallottam, hogy miket lehet itt megtudni:)

Amugy Magyarorszag melyik reszen eltek, en a Dunantulon, de komolyan ilyet meg nem hallottam, a keresztanya kicsit eltevedt ugy latszik:)))

2009. ápr. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Eddig ahány esküvői meghívót láttam, egyiken sem szerepeltek a szülők nevei. Nem hiszem, hogy ez szokás lenne...
2009. ápr. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én dunántúli vagyok, nevezetesen tolna megyei. Nálunk szokásban van,hogy a szülők nevei szerepelnek a meghívón. most a miénkre már nem emlékszem, de szerintem rajta volt a kisfiam keresztapukájáéknál nem szerepel.

Igazából nincs jelentősége, hogy szerepel-e vagy sem.


Egyébként anyósodra egyszerű a megoldás. Mondjátok neki,hogy minden meghívón ott vannak a szülök nevei. Csend lesz. Ő majd kap egy olyat és kész. A többit úgy csináltatjátok , vagy csináljátok ahogy nektek tetszik. Úgyis ti viszitek el személyesen a lakodalmas meghívókat vagy adjátok fel postán, Neki semmi köze hozzá.

2009. ápr. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Csongrád megye. Érdekes az én szüleimnek meg sem fordult a fejükben, hogy rajta akarnak lenni a meghívón, pedig együtt nézegettük a szöveget, együtt fogalmaztuk, nem beszélve arról, hogy biztosan több pénzt is kapunk majd tőlük.
2009. ápr. 20. 14:21
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Remélem jó messze költöztök anyósodéktól!


Sosem hallottam még arról a szokásról, hogy a szülők neve a meghívón "kell" szerepeljen. Ha most ráhagysz dolgokat, később már nem tudsz változtatni! Legyél egyenes és őszinte, szép hangon mondd el a véleményed.

2009. ápr. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A Te esküvődön annak a neve lesz rajta,akit Te akarsz.Anyós menjen férjhez,ha meghívón akar szerepelni :-)
2009. ápr. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%
Ez a szokás régi szokás. A meghívón azért szerepelt a szülők neve is,mert régen ők adták férjhez illetve házasították ki a gyerekeiket. Ez ma már nincs teljesen így, vannak családok ahol maradt ez a szokás vannak ahol nem. Illik ezeket tiszteletben tartani,vagy legalább a kompromisszumra törekedni. Akkor is ha mások azt mondják ez a TE esküvőd, vannak dolgok ami nem teljesen leszek úgy ahogy te akarod. Mint írtad a venégeket sem csak ti hívjátok meg.
2009. ápr. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van, ezért volt nálam evidens, hogy anyósom, akiket szeretne meghívni az esküvőre, mivel ő hívja meg, rajta lesz a meghívón a neve, és hogy pici fia házasságot köt, de ne várja el, hogy ha már másfél millát költünk a nagy napra, ő hívja meg a barátainkat, szokás ide vagy oda. Vagy szerinted engednem kellene?
2009. ápr. 20. 17:45
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ha nem akarjatok a paroddal kinevettetni magatokat, akkor nehogy rairassatok a szulok nevet!!!

Ha rairatjatok az o neveiket is, hidd el, hogy az osszes meghivott megfogja kerdezni, hogy miert vannak rajt a szulok nevei is!

Ezt ki mondta neked amugy, anyos?

2009. ápr. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
25%

Na most a régi formula szerint így szokott szerepelni

Kiss P és neje Kovács T és neje meghívja önt és kedves családját

Éva és Ádám

ekkor meg akkor tartandó esküvőjére és az utána tartandó vacsorára.


Mi ebben az égő?

2009. ápr. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!