Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » S. O. S. Esküvő! Ha ez a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

S. O. S. Esküvő! Ha ez a helyzet áll fent, mi legyen?

Figyelt kérdés

Egy baráti pár házasodik, csak a szertartásra hívtak meg (1 héttel előtte).


Ők voltak a mi esküvőnkön, 1 évvel ezelőtt, mi a lagziba is meghívtuk őket.


Milyen értékben illik ilyenkor adni, és mit?


Ők relatíve sokat költöttek: közös ajándék a munkahellyel, menyecsketánc.


Pénzt illik/kell adni?


Azért kérdezlek titeket, mert bár baráti pár, még csak 2 éve ismerjük egymást.


Köszi!


2011. szept. 6. 11:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

És a meghívóból nem derül ki, hogy a férjem is hivatalos-e. Ez evidens, hogy az ember a férjével megy? Rákérdezni olyan ciki!!


És ne izéljetek, fiatalok vagyunk, és életünbe egy esküvőn voltunk még: a sajátunkon... :D

2011. szept. 6. 11:52
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak szertarásra vagytok hivatalosak, nem kell adni semmit, hiszen nem jártok semmilyen költséggel (kaja, ital). Ha akartok, valami aprósággal lehet kedveskedni, pl. könyv a szeretetről vagy gyertyatartó vagy fényképalbum.
2011. szept. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Hát, ha csak a szertartásra hívnának meg, akkor nem törném magam annyira rajta.

Mi anno egy olyan pár esküvőjén, akiket a párom már régebb óta ismert, én csak ott találkoztam velük először, 10et adtunk, pedig a vacsira is meghívtak minket. Menyasszonytáncban nem vettünk részt. És nagyon nem is szórhattuk a pénzt, mert akkor voltam félidős terhes. jobb helyzetben sem adtunk volna 20nál többet. Így, hogy csaka ceremóniára, bőven elég a 10, sőt!

2011. szept. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Persze, hogy a férjednek is szól a meghívás.

Egyébként ha nem evidens, akkor sem tilos esküvőre vinni a párodat. Lagzinál számít, szertartáson nem.

2011. szept. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Úgy gondolom, ha meghívtak volna a lagziba, illene ugyanakkora összeget visszaadni. Na de így! Valami szép kis ajándékot vennék / mindenképp klasszikus, örök értékű tárgyat , pl. porcelán / és ennyi! És természetesen a férjeddel illik megjelenni! :)
2011. szept. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
En nem gondolkodnék nagyon rajta a helyedben, kb. amennyi értéket adott neked,azt add vissza. Furcsa, hogy a szertartàsra hivtak "téged"amikor õk ott voltak a tieiteken.
2011. szept. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves válaszolók!


Igazából nagy borkedvelő az ifjú pár. Így mindenki borral kapcsolatos ajándékot visz. Hát mi ezért viszünk lehet inkább mást. :)


Afelé hajlunk, hogy egy értékesebb ajándék, és egy szép köszöntő lap, pár keves sorral.


A kapkodás csak azért van, mert mindig azt mondták, nagy esküvőjük lesz, és ki is gondoltuk a "nagy" ajándékot, de így attól eltekintünk.

2011. szept. 6. 12:01
 8/11 A kérdező kommentje:

Szerintem is furcsa, de szinte 100%, hogy jön a baba, mert tervezték is.


Gondolom inkább a babára költenek, amit meg tudok teljesen érteni.

2011. szept. 6. 12:02
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

Nagy ajándékot én se vennék. Minek? Jó ők vittek a tietekbe de meg voltak hívva a lagziba is. Én egy ízléses fotóalbumra szavazok.


Ja és valóban furcsa dolog, hogy a leírtakból adódóan ti már házasok vagytok és csak téged hívtak????


Bár csak szertartás esetén ezzel se törődnék. Ott egy emberrel több vagy kevesebb? Csak nem zavarják haza a párod.

2011. szept. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hát igen, mi főleg az 1 héten lepődtünk meg, mert mi van, ha nem is érünk rá? De ahány ház, annyi szokás.


Nálunk klasszikus esküvő volt (60 fő), de 3 hónappal előtte szóltunk, hogy anyagilag és idő ügyben is felt tudjanak készülni a kedves vendégek...

2011. szept. 6. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!